Zaawansowane wyszukiwanie

Doświadczenie z DeLonghi ECAM 110-21+ Melitta Solo

Lata rozczarowania i entuzjazmu

horst37

Sobota, 27. Czerwiec 2020, 14:27 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 29033

Członek od: 24.07.2016

Witaj,

Miałem DeLonghi przez ponad 3 lata, teraz jest w piwnicy. Od początku dość mokre wytłoki, z dużą ilością degustacji w ustawieniach i odmiany ziaren przyjemna kawa. Jednak wytłoki stawały się coraz bardziej błotniste i prawdopodobnie z tego powodu zawieszone w kawie cząstki. Dobrze nasmarowałem i wymieniłem O-ringi, ale nigdy nie byłem do końca przekonany. Słyszałem podobne skargi od przyjaciół. Używaliśmy maszyny do około 5 kubków dziennie, więcej tylko wtedy, gdy odwiedziliśmy it.
I zarezerwował 2 lata gwarancji rozszerzenia w Amazon i po 3 latach korzystania z maszyny musiałem go twierdzić. Wysłany do autoryzowanego warsztatu angielskiej firmy ubezpieczeniowej w Karlsruhe (o ile dobrze pamiętam), umiarkowana poprawa na krótki czas. W tym samym czasie wykonano naprawę górnego zespołu piwowarskiego. Moim błędem było prawdopodobnie to, że nie wysłałem maszyny bezpośrednio do producenta podczas gwarancji fabrycznej.
Wczoraj zostaliśmy zaproszeni do sąsiada, kupił Melittę Solo niedawno. Kawa była marzeniem, a potem niespodzianką: Simple rush "Gourmet" z supermarketu. Według niego, wytłoki ładne i suche, żadnych eksperymentów z ustawieniami. Czy Solo (lub jego następca Purista) naprawdę tak bardzo przewyższa powszechnie używany DeLonghi? Czy nadal można tanio zaoferować DeLonghi'emu rękodzielnicy?



--------------------
ECAM 21.110