Zaawansowane wyszukiwanie

Krups EA81 płucze 2x, następnie symbol wtyczki

Gast_Christoph

Niedziela, 20. Listopad 2022, 21:45 09

Unregistered

Drodzy forumowicze
,Od ostatniego zabiegu odkamieniania z moim ekspresem Krups EA81 występują następujące zjawiska:
Po uruchomieniu ekspres automatycznie przechodzi do symbolu płukania, nie można wybrać nic innego jak tylko start.
Po przepłukaniu sytuacja powtarza się ponownie, wtedy pojawia się symbol korka.
Odłączyć, odczekać ponad 10 sekund, podłączyć, ten sam scenariusz.
Przy metodzie resetu i diagnostyce opisanej w innym poście na forum w temacie kalibracji pojawia się komunikat błędu d05 i symbol wtyczki.
Czy ktoś z was ma wskazówkę, co mogę zrobić, aby zatrzymać scenariusz spłukiwania?
Z góry dziękuję.
Christoph







Nifaem

Piątek, 09. Grudzień 2022, 10:38 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 61025

Członek od: 09.12.2022

Mam również ten problem i chciałbym poznać odpowiedź.

chevrolet

Niedziela, 26. Luty 2023, 15:12 03

Unregistered

problem z przepływomierzem lub czujnikiem kotła

Stinnes

Niedziela, 05. Marzec 2023, 13:07 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 63615

Członek od: 05.03.2023

Witam,

po google i youtube wylądowałem tutaj.
Miałem ten sam problem.
Przepłukać 2x następnie podłączyć symbol. Powtórzyłem ten proces 10 razy.
Bez zmian >> brak kawy

Po otwarciu ekspresu ( na yt Vid: "Krups Verliert Wasser unter Maschine. Przyczyna i naprawa. Uszkodzona uszczelka popychacza")
zobaczyłem ćwierć zmiękczonego ziarna kawy w obudowie poziomu (wlot świeżej wody),
ściągnąłem węże na ile się dało, wyjąłem przepływomierz i otworzyłem. Wszystko było czyste.
Przy pierwszej próbie naprawy został wyjęty i wyczyszczony tylko tłok.
Odkręciłem filtr, był szczelny i zapchany. Potem przyszło 4-5 kaw.
Potem znowu ten symbol 2x płukanie + korek.

Ponieważ sitko tłoka było szczelne, potwierdziło się podejrzenie, że przeciwległe sitko zaparzacza wygląda tak samo. Nie da się go jednak odkręcić bez przytrzymania i dużego wysiłku, ponieważ obraca się wraz z popychaczem.

Na koniec po prostu wlano odkamieniacz bezpośrednio na filtr jednostki zaparzającej tak, aby był przykryty i pozostawiono do pracy na ok. 1 godzinę w trakcie wewnętrznego czyszczenia/montażu.

Po zakończeniu wlano odkamieniacz do zbiornika z wodą i przeprowadzono kilka procesów płukania. Gdzieś po drodze maszyna przełączyła się z powrotem w tryb normalny.

Następnie ponownie przepłukał cały zbiornik używając tylko wody.
Następnie wyczyszczono tabletką i ponownie przepłukano.

Gdzieś pomiędzy płukaniami połowa brakujących i całkowicie zmiękczonych ziaren kawy została "wydalona" przez tackę ociekową.

Od tego czasu ekspres działa ponownie.

Do tej pory zaparzono ok. 15 podwójnych kaw.

Przy następnej tego typu usterce należy wywiercić otwór konserwacyjny pod ekspresem, jak pokazano na powyższym filmie, i przytrzymując za popychacz odkręcić sitko jednostki zaparzającej znajdujące się powyżej.

Myślę, że była to mieszanka kamienia i ćwierć ziarna w systemie.
Całkowita twardość wody w moim przypadku ok. 24 dh, więc dość twarda.
Aby temu zapobiec, prawdopodobnie pomaga częstsze odkamienianie. (Podobno nie da się tego zrobić ręcznie, więc jak można przeczytać tutaj, należy przepłukać ekspres)
Niestety, w ciągu ok. 2 lat eksploatacji ekspres poprosił mnie o to tylko raz.
Wcześniej działał u mojej siostry przez ok. 2-3 lata.

Do tej (tych) czynności nie były potrzebne żadne części zamienne.
Jeśli znowu będzie należało, to wcześniej zostanie zamówiona uszczelka popychacza. Może też profilaktycznie dwa oringi tłoka zaparzającego. (nadal wyglądały dobrze, zostały nasmarowane wazeliną po czyszczeniu)

Czynność (2x otwarcie, czyszczenie itd.) zajęła mi łącznie około 3 godzin. Może ten artykuł pomoże Wam zrobić to w o połowę krótszym czasie.
Nowy Krups kosztuje około 300 EUR. Po pierwszym otwarciu ważyłem go kilka razy, żeby sprawdzić, czy warto. Ale teraz jestem mechanicznie w miarę sprawny na ekspresie i będę go trzymał.

(>Opisy i wyrażenia są mi wybaczone ze względu na czas)

VG.
Stinnes










Miloud

Poniedziałek, 04. Marzec 2024, 23:22 11

Unregistered

Dobra robota i udostępnianie

Gundula

Niedziela, 10. Marzec 2024, 19:10 07

Unregistered

QUOTE (Stinnes @ niedziela, 05 marca 2023, 13:07)
Witam,

po Google i youtube trafiłem tutaj.
Miałem ten sam problem.
przepłukać 2x następnie podłączyć symbol. Powtórzyłem ten proces na pewno 10x.
Bez zmian >>> brak kawy

Po otwarciu ekspresu ( na yt Vid: "Krups traci wodę pod ekspresem. Przyczyna i naprawa. The plunger seal is defective" dobrze opisane)
zobaczyłem ćwiartkę zmiękczonego ziarna kawy w obudowie wlewu (wlot świeżej wody),
usunąłem wężyki na ile się dało, zdjąłem też i otworzyłem przepływomierz. Wszystko było czyste.
Podczas pierwszej próby naprawy tylko tłok został wyjęty i wyczyszczony.
Filtr został odkręcony w tym miejscu, był dobrze uszczelniony i zatkany. Następnie zaparzono 4-5 kaw.
Następnie ponownie dwukrotnie przepłukano + symbol zatyczki.

Ponieważ sitko tłoka było szczelne, podejrzewano, że przeciwległe sitko jednostki zaparzającej wygląda tak samo. Nie można go jednak odkręcić bez przytrzymania i dużego wysiłku, ponieważ obraca się wraz z tłoczyskiem.

Na koniec odkamieniacz został po prostu wylany bezpośrednio na filtr grupy zaparzającej, tak aby był przykryty i pozostawiony do pracy na około 1 godzinę podczas wewnętrznego czyszczenia / ponownego montażu.

Po zakończeniu odkamieniacz został wlany do zbiornika na wodę i przeprowadzono kilka procesów płukania. Gdzieś po drodze maszyna przełączyła się z powrotem w tryb normalny.

Następnie przepłukano cały zbiornik samą wodą.
Następnie wyczyszczono tabletką i ponownie przepłukano.

Gdzieś pomiędzy procesami płukania, połowa brakującego i całkowicie zmiękczonego ziarna kawy została "wydalona" przez tackę ociekową.

Od tego czasu urządzenie działa ponownie.

Do tej pory zaparzono około 15 razy podwójną kawę.

Następnym razem, gdy wystąpi tego typu usterka, po prostu wywierć otwór konserwacyjny pod maszyną, jak na powyższym filmie i przytrzymaj popychacz, aby odkręcić sito jednostki zaparzającej nad nim.

Myślę, że była to mieszanka zwapnienia i ćwierć ziarna w systemie.
Całkowita twardość mojej wody wynosi około 24 dh, więc dość twarda.
Aby temu zapobiec, prawdopodobnie pomaga częstsze usuwanie kamienia. (najwyraźniej nie da się tego zrobić ręcznie, więc jak można przeczytać tutaj, należy to zrobić poprzez płukanie)
Niestety, maszyna poprosiła mnie o to tylko raz w ciągu około 2 lat eksploatacji.
Wcześniej działała już u mojej siostry przez około 2-3 lata.

Żadne części zamienne nie były potrzebne do tej czynności.
Jeśli to się powtórzy, uszczelka popychacza zostanie zamówiona wcześniej. Być może również dwa o-ringi tłoka zaparzającego jako środek ostrożności. (nadal wyglądały dobrze, zostały nasmarowane wazeliną po czyszczeniu)

Praca (2x otwieranie, czyszczenie itp.) Zajęła mi łącznie około 3 godzin. Może ten artykuł pomoże ci zrobić to w czasie o połowę krótszym.
Nowy Krups kosztuje około 300 EUR. Po pierwszym otwarciu kilka razy zastanawiałem się, czy warto. Ale teraz jestem w miarę sprawny mechanicznie na maszynie i zatrzymam ją.

(>Pardon my spelling and expression due to the time)

VG.
Stinnes

Dzięki za szczegółowy opis, ale co jeśli nie jesteś tak obeznany z technologią? Nawet nie wiem, jak znaleźć rzeczy... w środku, unsure.gifunsure.gif