Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ5 Classic, koniec ze spienionym mlekiem

cafeaffe

Poniedziałek, 23. Maj 2022, 07:37 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 53844

Członek od: 22.05.2022

Jest to model EQ5 (TP501) bez zintegrowanego pojemnika na mleko.

Kilka dni temu chcieliśmy znowu zrobić cappucino, ale to, co wyszło, bardziej przypominało latte macchiato ;-) Spieniacz do mleka nie robi już tego, co powinien. Upewniłam się, że mleko ma odpowiednią zawartość białka (3,3%) i że wyszło zimne z lodówki.

Nasz ekspres jest zadbany, czyszczony codziennie wieczorem (łącznie z zaparzaczem), a co 4 tygodnie odkamieniany i czyszczony oryginalnym środkiem czyszczącym.

Spieniacz do mleka działa w oparciu o podciśnienie wytworzone przez ciśnienie pary. Za jego pomocą mleko jest wyciągane z pojemnika przez boczny wąż, podgrzewane parą wytwarzaną w urządzeniu, a białka mleka koagulują w stabilne pęcherzyki. Taka jest teoria... Moim zdaniem, gdy to przestaje działać, po prostu nie ma wystarczającej ilości pary.

Dzisiaj całkowicie rozmontowałem maszynę. Wszystkie węże wyglądają jak nowe, z wyjątkiem tego od jednostki zaparzającej do wylotu, który ma lekko brązowawy odcień, ale jest całkowicie wolny.

Wydaje się, że pompa również działa prawidłowo. Nie otworzyłem tłumika pulsacji i dużego zaworu sterowanego silnikiem, w przeciwnym razie naprawdę zdemontowałem wszystko, łącznie z kolektorem wylotowym. W jednym z trzech wylotów znajduje się mały zawór w kształcie stożka z wargą. Prawdopodobnie ten do wytwarzania pary?

Czy może być tak, że przepływowy podgrzewacz wody nie dostarcza wystarczającej mocy? Zgodnie z projektem powinien być zasilany napięciem 240 V AC, ale zmierzyłem tylko około 130 V AC. Najsilniejsze grzanie ustawia się w ustawieniach maszyny.