Zaawansowane wyszukiwanie

Problem w obiegu wody

Po spłukaniu tylko kilka kropli

LeonN1960

Czwartek, 15. Czerwiec 2023, 17:28 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 66531

Członek od: 15.06.2023

Mam deLonghi ECAM 23.460S i od kilku dni coś nie gra.
- jak włączam ekspres, to zaczyna się płukanie, ale wychodzi tylko kilka kropel
- jak potem próbuję zrobić kawę, to miele porządnie, ale potem kawa nie wychodzi.

Pompę już sprawdzałem i ładnie podaje wodę. Ale po wężu wychodzącym z pompy nie wiem dokładnie jak śledzić obieg wody w obu sytuacjach. Przedmuchałem już tyle węży ile się dało, ale to jeszcze nie doprowadziło do przełomu. Filmik na youtube wyjaśniający jak rozwiązać tego typu problem nie do końca pasował, bo pokazana maszyna nie miała dokładnie tych samych podzespołów.

Mam zdjęcia dostępne z boku, więc jeśli ktoś może wskazać jak wygląda przebieg na podstawie zdjęć to mogę ruszać dalej.

Pozdrawiam,
Leon

Załączony obrazek

Mike Atkinson

Poniedziałek, 11. Wrzesień 2023, 16:04 04

Unregistered

Współczuję ci. Obawiam się, że jestem teraz dokładnie w tej samej sytuacji, próbując zdiagnozować, która część (lub części) może wymagać wymiany. Film, który obejrzałem, dotyczył zwapnionego węża, ale mój wydaje się czysty (regularnie odkamieniam). Napiszę, jeśli coś znajdę. Moja maszyna czasami zaczyna działać ponownie... Ale jeśli nie, wyrzuca suchą zmieloną kawę do zbiornika i spłukuje bezpośrednio do tacki ociekowej, a nie przez dysze. Zgaduję, że trzeba wymienić zawór!