Zaawansowane wyszukiwanie

Miele 6350 po aktualizacji oprogramowania spłukuje zbyt często

Czyszczenie przewodów mlecznych co 30 minut

Pommerle

Wtorek, 20. Kwiecień 2021, 06:57 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 43414

Członek od: 20.04.2021

Witam szanownych forumowiczów,

Mój automatyczny ekspres do kawy Miele CM 6350 Black Edition został naprawiony w specjalistycznym warsztacie Miele. Podczas naprawy na urządzenie została wgrana najnowsza aktualizacja oprogramowania.

Teraz urządzenie zachowuje się następująco
:Podczas przygotowywania cappucino lub innego produktu z mlekiem, po ok. 30 minutach pojawia się komunikat: "Proszę włożyć przewód mleczny do tacki ociekowej". Po wykonaniu tych czynności i potwierdzeniu przyciskiem "OK" przewód mleczny jest płukany na gorąco.

Problem: Z moimi nawykami picia cappucino, muszę mieć gorące płukanie linii mlecznej prawie za każdym razem, zanim mogę dostać następne cappucino. To irytujące.

Kolejnym problemem jest to, że ze względu na częste płukanie, zbiornik na wodę musi być stale uzupełniany, a tacka ociekowa musi być czyszczona wraz z pojemnikiem na fusy. To jest jeszcze bardziej irytujące.

Zarówno Miele, jak i warsztat twierdzą, że nowe aktualizacje są zawsze konieczne i nie można ich cofnąć. Miele twierdzi ponadto, że częste płukanie służy higienie, gdyż w przeciwnym razie w systemie mlecznym mogą gromadzić się zarazki.

Przed aktualizacją, prośba o "wyczyszczenie linii mlecznej" pojawiała się po 2 godzinach. Wtedy też nigdy nie chorowałem z powodu zarazków. rolleyes.gif

Moje pytania:
Czy ktoś miał takie same doświadczenia?
Czy jest jakieś rozwiązanie, aby to zmienić bez konieczności rezygnacji z mojego cappucino?

Jestem ciekaw odpowiedzi.

Pozdrowienia
odChristiana (Pommerle)

















BlackSheep

Sobota, 24. Kwiecień 2021, 06:18 06

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Zwykle jest też tak, że aktualizacje oprogramowania na takich maszynach
niemogąbyć
już cofnięte.
Dlatego
będzieszmusiałżyć
z "nową funkcją".
Interwencja użytkownika również nie jest możliwa.

Istnieją tylko 2 możliwości:
1. Miele opracowuje nową aktualizację z dłuższym czasem cyklu i wypuszcza ją
narynek2

.

Znajdujesz używaną, działającą główną elektronikę, która nie ma jeszcze aktualizacji oprogramowania i wbudowujesz ją w swoją

maszynęMożliwość1 prawdopodobnie nie nadejdzie, a 2 tylko przy dużej ilości szczęścia i wysiłku



...





PozdrowieniaBS












--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Gast_Pommerle

Niedziela, 09. Maj 2021, 07:40 07

Unregistered

Witaj z powrotem,

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Szkoda, ale właśnie tego się obawiałem.

I nawet jeśli kupię teraz nową maszynę to obawiam się, że tam będzie ten sam problem.

Wielkie dzięki

Pozdrowienia
odChristiana (Pommerle)