Zaawansowane wyszukiwanie

Nowy hałas z ESAM 3200 S!?

cherusker18

Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010, 18:32 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 8698

Członek od: 21.06.2010

Witam wszystkich!

Od grudnia 2008 r. jesteśmy w posiadaniu ESAM 3200 S, który do tej pory wykonywał swoje usługi bez żadnych reklamacji. Od kilku dni nabiera nowego, ale niepokojącego brzmienia.

Staram się to opisać:

Proces włączania i kolejne płukania przebiegają normalnie.
Jeśli chcesz dostać kawę po jakimś czasie, VA robi coś w rodzaju "wyjącego hałasu"
. Następnie kawa jest mielona i wydawana.
Jeśli narysujesz drugą filiżankę zaraz po pierwszej
, wszystko pójdzie normalnie.
Następnie nacisnąłem przycisk płukania (miejmy nadzieję, że jest to właściwy termin) dla testu. Proces płukania był normalny, podobnie jak późniejsze wydawanie kawy. Żadnego wyjebanego hałasu.
Ma
to miejsce tylko wtedy, gdy między poszczególnymi browarami
jest jakiś czas.
Niestety nie znalazłem podobnego problemu tutaj, na forum - stąd moja nadzieja, że ktoś
ma jakiś pomysł.
Za twoją pomoc i myśli
chciałbym ci
tutaj
podziękować.
Miłego wieczoru.

ikkebinz

Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010, 21:40 09

Unregistered

Witam
, więc to nie jest złe
...

maszyna ma tylko powietrze w systemie i musi się go pozbyć za pomocą węża ciśnieniowego. może być tak, że w w wężu nadciśnieniowym znajduje się kawałek fusów z limonki lub kawy i w ten sposób powstaje

szum wycieku

cherusker18

Wtorek, 22. Czerwiec 2010, 14:19 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 8698

Członek od: 21.06.2010

Dobry dzień!

Po pierwsze, dziękuję bardzo za uspokajające wieści. biggrin.gif

Wtedy miałbym jeszcze dwa pytania: Czy w końcu sama się ustatkuje, czy mogę coś z tym zrobić?

jokel

Wtorek, 22. Czerwiec 2010, 19:01 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Przykro mi, ale nie mogę nadążyć za odpowiedzią ikkebinza. Gdyby w systemie było powietrze, pompa głośniej by przylegała, ale nie wyciekała. Nigdy wcześniej nie widziałem kawałka wapna w wężu nadciśnieniowym. A fusy z kawy nie mogą dostać się do węża nadciśnieniowego z powodów technicznych.
Trudno jest zlokalizować dźwięki bez ich słyszenia. Zgaduję, że to jazda grupy piwowarskiej. Nie potraktowałbym tego hałasu lekko. Można wyjąć BG i sprawdzić, czy będzie się poruszał z niewielkim naciskiem na filtr. Jeśli jest zbyt sztywna
, należy ją nasmarować
OKS1110
.

Jeśli tak nie jest, nadal masz gwarancję, więc użyj jej i skontaktuj się z DL

.
Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.