Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa Ultra : kawa smakuje gorzko

belafarinrod91

Poniedziałek, 26. Styczeń 2015, 09:18 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 26244

Członek od: 26.01.2015

Witajcie razem,

Rodzice mojej dziewczyny dali nam w prezencie starą Jurę Impressa Ultra. W ciągu ostatnich dwóch lat szlifierka i zaparzacz zostały wymienione przez lokalnego dealera. Ponadto, maszyna jest regularnie czyszczona (drogie oryginalne Jura-Tabs) i odkamieniana.

Kilka tygodni temu usunąłem też trochę formy z wnętrza maszyny.

Ostatnio mieliśmy problem z tym, że kawa smakuje gorzko i niejadalnie. Od czasu zakupu ekspresu używamy tylko ziaren kawy
Saquella i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni
. Nie wprowadziliśmy więcej zmian w
ustawieniach
.
Co może być tego powodem?
Czy
ktoś wie, co jeszcze możemy zrobić, aby
uratować
tę maszynę
?
Witam i dziękuję!

kaffeechris

Wtorek, 27. Styczeń 2015, 19:27 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Cóż, chciałbym spojrzeć na Google, aby zobaczyć, jak można otworzyć maszynę w sensowny sposób i kto może zrobić kompletne sprzątanie i grupa piwowarska. Może też zawór spustowy i inne rzeczy.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Danceman

Wtorek, 27. Styczeń 2015, 20:37 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

Dołącz do Chrisa! Jeśli kawa nagle smakuje gorzko, coś jest bardzo brudne. Inaczej smak nie zmieni się tak szybko...
Albo w magazynie proszków znajduje się tabletka czyszcząca. Wtedy kawa smakuje trochę dziwnie
;-
) The Ultra jest dość łatwy do otwarcia i jest wiele instrukcji. Pobierz kompletny zestaw uszczelniający ze smarem dla grupy piwowarskiej i wyczyść go i dokładnie przeprowadź remont. Wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne jako zestaw...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

belafarinrod91   

Czwartek, 29. Styczeń 2015, 20:03 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 26244

Członek od: 26.01.2015

Witajcie, wy dwoje,

dziękuję bardzo za odpowiedzi :-) .

Wczoraj całkowicie rozmontowałem i wyczyściłem zarówno szlifierkę, jak i grupę piwowarską. Robiąc to, musiałem uszkodzić grupę piwowarską... (był chyba trochę zbyt niecierpliwy)ohmy.gif. Zamówiłem teraz nowy (po remoncie) w zatoce i mam nadzieję, że przyjedzie jutro i maszyna znów będzie działać.

Co jeszcze może to być? Jak już mówiłem, od dawna nic nie zmienialiśmy w kwestii kawy. Teściowie powiedzieli, że muszą częściej płukać ekspres pod koniec (z zakładkami), aby kawa znów dobrze smakowała.

Witam i dziękuję bardzo! smile.gif

rudi-03

Czwartek, 29. Styczeń 2015, 20:55 08

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

W każdym razie należy również wyczyścić wylewkę z kawy. To tutaj lubią zbierać stare resztki kawy.
Jeśli środki czyszczące nie przyniosły pożądanego rezultatu, można spróbować jeszcze kilku ustawień. Np. zmielić nieco grubszą warstwę, ewentualnie niższą temperaturę parzenia, aromat bardziej intensywny itp. Tu chodzi po prostu o to, żeby trochę poeksperymentować.



--------------------
Gruß Rudi