Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ7

Nigdy więcej wody po zainstalowaniu pompy

Gast_Dieter

Czwartek, 22. Marzec 2018, 19:35 07

Unregistered

Witam,

Mam problem z moim Siemensem EQ7 serii Z. Usunąłem dziś pompę, bo czułem, że przecieka. Pod maszyną zawsze była woda, ale także w wytłokach. Kiedy ją ponownie zainstalowałem, włączyłem maszynę i musiałem zdać sobie sprawę, że nie ma żadnej wody, nawet tam, gdzie powinna być. Wbiegł całkowicie do tacy odbiorczej, musiałem zrobić coś złego. Mam też małą czarną część nad, która wygląda jak koło zębate, ale prawdopodobnie ma funkcję odpowietrznika.
Naprawdę mam nadzieję, że ktoś jest na tyle miły, że ma pomysł, by mi
pomóc.

Z góry bardzo dziękuję.

HWS

Piątek, 23. Marzec 2018, 10:27 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Brak tej małej czarnej części jest powodem, dla którego wszystko wpływa do zbiornika wyrównawczego. - To musi iść w dobrą stronę. Strona z okrągłą gumą musi być skierowana do wewnątrz. Potem przychodzi na nią sprężyna i kapsułka osłaniająca. Wydaje mi się, że jest obrócony w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż się zamknie. Przekonasz się sam.

RÓŻNICA CERTYCZNA

Guest

Piątek, 23. Marzec 2018, 13:53 01

Unregistered

Mówisz o wężu wodnym, który jest wepchnięty na czarne złącze węża?
Masz na myśli "skierowanie do wewnątrz" pompy lub ekspresu do kawy.

HWS

Piątek, 23. Marzec 2018, 15:38 03

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Wyślę ci zdjęcie, jeśli zadziała. Czarne złącze po prawej stronie, możesz zakręcić zakrętkę. To zamek bagnetowy. Po otwarciu, należy wpuścić mały czarny zawór, tak aby guma wpadła najpierw do otworu. Następnie załóż na nią sprężynę i zakręć z powrotem nasadkę, więc naciśnij trochę, a następnie przekręć ją, aby zablokować nasadkę.

RÓŻNICA CERTYCZNA

Załączony obrazek

Guest

Piątek, 23. Marzec 2018, 18:52 06

Unregistered

Dziękuję bardzo, mam to.
Mam kolejny problem z
maszyną.

A to znaczy, że zawsze brakowało wody na dnie maszyny i coś się działo w kroplówce

.

To, że wybiegł od spodu, to już przeszłość, bo to dzięki wężowi od pompy do grzejnika. Ale dlaczego woda wpadła do naczynia, nie potrafię wyjaśnić. Czy to możliwe, że wylewka kawy nie jest całkowicie wolna, czy może należy zmienić lejek dokujący, do którego wchodzi zaparzacz.

W każdym

razie,

czytałem już

coś takiego

.

HWS

Sobota, 24. Marzec 2018, 10:38 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Woda może przepływać przez zbiornik wyrównawczy lub z jednostki piwowarskiej. Jeżeli połączenie wlotowe, które podczas wciskania prowadzi do elementu dokującego, nie jest szczelne. Albo jeśli duże uszczelnienie w górnym tłoku nie jest już najlepsze. Następnie do komory zaparzania wkłada się uszczelkę tłoczyska, która podczas prasowania uszczelnia pomiędzy tłoczyskiem a komorą zaparzania. Ale jeśli ta pieczęć jest zła, to nowa zaparzacz z Noeten. Ponieważ ta pieczęć nie jest dostępna i bardzo trudno byłoby ją zmienić.
Pozostawić tacę ociekową na zewnątrz i nacisnąć pokrywę na kawę, zapalić latarkę z przodu. Kontakt z tacą ociekową, jednak przedtem z czymś odpowiednim. (Śrubokręt, lub kartonowe paski). Wtedy można zobaczyć, skąd
pochodzi woda. RÓŻNICA CERTYCZNA

Guest

Poniedziałek, 26. Marzec 2018, 18:41 06

Unregistered

Witam
, niestety nie mogłem
jeszcze sprawdzić
, co pan
napisał.

Zmontowałem maszynę dokładnie tak, jak była i dzięki tobie odłożyłem tę czarną rzecz z powrotem na miejsce, ale nadal nie działa.

Włączyłam

ją i wtedy

powinna była się

spłukać

, ale nie zrobiła tego. Nie robił

też kawy, ale

pompował wodę z powrotem do miski.

Potem chciałem czerpać gorącą wodę,

woda przyszła, ale było zimno.

Nie wiem, co mogłem zrobić złego.

Usunąłem

tylko kable z pompy, ale są tylko 2, które znów siedzą na niej poprawnie, przed brązowym i

za białym kablem.

Naprawdę mam nadzieję, że możesz mi powiedzieć

, co zrobiłem źle. Z
góry bardzo dziękuję
za pomoc.
PozdrowieniaDieter

HWS

Wtorek, 27. Marzec 2018, 21:19 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Więc grzejnik też nie działa. Po zewnętrznej stronie rury grzewczej znajdują się dwa lub trzy bezpieczniki termiczne. Wszystkie muszą być otwarte podczas pomiaru za pomocą omomierza (gdy urządzenie jest bez prądu!).

HWS

Guest

Środa, 28. Marzec 2018, 00:39 12

Unregistered

Ale ona odeszła przed tym. Nie rozumiem tylko, dlaczego maszyna nie działa, mimo że poskładałem wszystko z powrotem tak, jak było. Żadna kropla wody / kawy nie wyszła z przedniej wylewki kawy.
Czy to może mieć coś wspólnego z tym, że
wysłałeś mi
zdjęcie
.

Czy można go złamać w środku

?

Co przypomina mi, że musiałem wyciągnąć jedną z tych rzeczy z grzejnika, wyglądała jak czujnik. Nie może się jednak zdarzyć, że instalacja się nie uda, prawda?

HWS

Środa, 28. Marzec 2018, 10:21 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Na dolnym i górnym końcu rury grzewczej znajduje się po jednym czujniku. Muszą one funkcjonować bezwzględnie. Ale nie wiem dokładnie, ile ohmsów powinien mieć ich nieodłączny opór. Oba powinny mieć około 10 kOhm. Może sprawdzić te dwa przy wtyczce na dole tablicy. Wyciągnij je i włóż za pomocą pasków pomiarowych w miejscu, w którym przewody trafiają do wtyczki!

KRĘGI SZYJNE