Zaawansowane wyszukiwanie

VeroBar 100 (Siemens EQ7) - przerwanie procesu warzenia piwa

Gast_Fridolin

Wtorek, 16. Marzec 2021, 20:47 08

Unregistered

Witam wszystkich,

Nasz VeroBar 100 TES71151DE/20 (identyczny w budowie jak Siemens EQ7) po kilku latach wiernej służby powoli przestaje się nadawać do użytku. Zaczęło się jakiś czas temu, że najpierw trochę syczał przy pobieraniu gorącej wody, ale potem działał całkiem dobrze.
Jednak od kilku dni robienie napojów mlecznych już nie działa. W przypadku latte macchiato część z mlekiem jest jeszcze bardzo dobrze przepuszczona, ale potem kawa już nie dochodzi.

Słychać mielenie ziaren, a także podnoszoną wodę, więc myślę, że gdzieś powstaje ciśnienie. Ale potem jest głośny syk i wszystko ląduje w tacce ociekowej. Woda znajduje się zarówno w tacce ociekowej, jak i w tacce na resztki kawy, choć w tej ostatniej jest jej bardzo mało.

Po wielu próbach udało mi się dwa razy zaparzyć espresso po wcześniejszym nalaniu gorącej wody. Nie było to jednak możliwe do odtworzenia. Normalną kawę można zrobić prawie zawsze, ale częstotliwość awarii wydaje się wzrastać.

Maszyna była odkamieniana przez lata, a ja regularnie czyszczę zaparzacz. Przyjrzałem się teraz ponownie krytycznie samemu zaparzaczowi, ale nie mogę znaleźć niczego ewidentnie wadliwego, a więc nie mogę znaleźć żadnych pęknięć ani nic podobnego.

Czytałem w różnych innych raportach, że może to być zawór ceramiczny.

Czy ktoś wie, czy moje opisy mogą odpowiadać uszkodzonemu zaworowi ceramicznemu, lub czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak mógłbym lepiej zawęzić przyczynę? W końcu boczny zawór musi być zamknięty podczas warzenia, w przeciwnym razie chciałbym widzieć, gdzie obok niego płynie woda.

Z góry dziękuję,
Fridolin