Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Minuto / tacka ociekowa pełna, mało kawy,itp.

Pełna taca ociekowa, squishy "pad" itp.

Ingo NRW

Czwartek, 23. Marzec 2023, 06:03 06

Unregistered

Witam wszystkich,

po tym jak przed laty forum było dla mnie cenną pomocą i doprowadziłem do ponownego uruchomienia ekspresu poprzez wymianę raccorda, dziś próbuję ponownie tutaj z nowym problemem.

- tacka ociekowa zapełnia się nadmiernie szybko
- "wyciśnięta" kawa (proszek) kończy się w tacce ociekowej bardzo musowo. Wtedy były to suche, zbite "strąki" powiem
- podczas parzenia w trakcie wydawania kawy pojawiają się czasem piszczące odgłosy
- ilość wydawania nie jest już taka jak na początku. Innymi słowy, musiałem nauczyć się dłuższego czasu dozowania, aby uzyskać taką samą ilość kawy w filiżance

Kilka razy już odkamieniałem. Jednak nie tak regularnie jak trzeba przez dość długi czas. Zamówiłem zestaw uszczelek i początkowo wymieniłem tylko dużą uszczelkę na górze grupy zaparzającej.

Czy ekspres jest po prostu odwapniony i czy dlatego więcej wody trafia do tacki ociekowej, a nie do filiżanki (przez zawór nadciśnieniowy czy coś takiego?). Czy może inne uszczelki (np. na grupie zaparzającej) wymagają wymiany? Jaką rolę odgrywa smarowanie mechanizmu grupy zaparzającej

Z góry dziękuję za wsparcie :-)