Zaawansowane wyszukiwanie

O-ring do Severin KV8090

Części zamienne wyszukiwanie odpowiedniego O-ringu

jamais

Niedziela, 12. Grudzień 2021, 16:48 04

Unregistered

Witam, nie mogę znaleźć zamienników o-ringów do grupy zaparzającej i górnego tłoka do Severina KV8090. Zmierzyłam trzy trzyletnie obrączki suwmiarką: 37,7 x 3,2 mm. Może już się skurczyły? Zagraniczny sklep z częściami zamiennymi (o identycznej konstrukcji jak Turmix Finessa) oferował O-ringi o wymiarach 36,8 x 3,3 mm. Średnica rowka mierzona na tłoku wynosi ok. 37,7 mm.
Ale co jest poprawne? Zamontowałem już 37.69x3.53, które wkrótce za bardzo wyhamowały tłok. Mniejszy wymiar standardowy wynosiłby wtedy 34,52x3,53mm. Ze względu na rozszerzenie o 9% do 37,7 mm w stanie zamontowanym, przekrój poprzeczny zmniejsza się do wymiaru sznura ok. 3,33 mm (wg tabeli producenta firmy Parker).
Byłoby to bardzo zbliżone do wymiaru sznurka 3,2 mm, który zmierzyłem. Czy trwałe wydłużenie przekroju poprzecznego o 9% jest problemem w przypadku pierścieni silikonowych?
W każdym razie teraz maszyna z nim pracuje. Czy mogę z czystym sumieniem zostawić o-ring o standardowym rozmiarze 34,52x3,53? W przeciwnym razie nie wiem, gdzie mogę dostać odpowiednie uszczelki.


worksgood

Środa, 15. Grudzień 2021, 00:07 12

Unregistered

QUOTE (jamais @ niedziela, 12 grudnia 2021, 16:48)
witam, nie mogę znaleźć zamienników o-ringów do grupy warzelnej i górnego tłoka Severin KV8090. Zmierzyłem 3 sztuki trzyletnich oringów suwmiarką: 37,7x3,2mm. Może już się skurczyły? Zagraniczny sklep z częściami zamiennymi (o identycznej konstrukcji jak Turmix Finessa) oferował O-ringi o wymiarach 36,8 x 3,3 mm. Średnica rowka mierzona na tłoku wynosi ok. 37,7 mm.
Ale co jest poprawne? Zamontowałem już 37.69x3.53, które wkrótce za bardzo wyhamowały tłok. Mniejszy wymiar standardowy wynosiłby wtedy 34,52x3,53mm. Ze względu na rozszerzenie o 9% do 37,7 mm w stanie zamontowanym, przekrój poprzeczny zmniejsza się do wymiaru sznura ok. 3,33 mm (wg tabeli producenta firmy Parker).
Byłoby to bardzo zbliżone do wymiaru sznurka 3,2 mm, który zmierzyłem. Czy trwałe wydłużenie przekroju poprzecznego o 9% jest problemem w przypadku pierścieni silikonowych?
W każdym razie teraz maszyna z nim pracuje. Czy mogę z czystym sumieniem zostawić o-ring o standardowym rozmiarze 34,52x3,53? W przeciwnym razie nie wiem, gdzie mogę dostać odpowiednie uszczelki.



W przypadku dynamicznych uszczelnień tłoka, o-ringi powinny być w każdym razie montowane o ok. 1 do 6% mniejsze niż średnica rowka. Przy nominalnym wymiarze o-ringu 34,52x3,53 jest to wymiar prawie optymalny. Stałe rozszerzenie do 9% nie stanowi problemu dla pierścienia silikonowego w tym zastosowaniu. Drogie O-ringi zamienne 36,8x3,3 mm, które są sprzedawane w sklepie König jako części zamienne do identycznego typu Finessa, nie są konieczne.
Używałem nawet o-ringów 34,52x3,53 do identycznego Tchibo Esperto caffé (które, jak wszystkie identyczne modele, są w rzeczywistości opracowane i produkowane przez Tunbow ). Po ponad roku nie ma żadnych problemów.