Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco GranBaristo Avanti lub Jura J85

Doradztwo zakupowe Saeco vs. Jura

fhmemo

Czwartek, 13. Październik 2016, 08:11 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 29329

Członek od: 13.10.2016

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy i mam już swój pierwszy problem. Wykorzystałem poszukiwania, ale nie znalazłem nic na ten temat.

Moja żona i ja szukamy ekspresu do kawy. W chwili obecnej dostępne są następujące informacje

- Saeco GranBaristo Avanti (HD8978/01) lub - Jura J85I
miały do czynienia z obu ekspresów do kawy,
zebrać wszystkie za i przeciw, ale nadal nie może wybrać zwycięzcę
:
Powody dla Saeco (na pewno wymienione wiele razy w innych wątkach): - Grupa zaparzająca może być rozszerzona - Młynek wykonany z ceramiki (rzekomo dłuższy czas trzymania) - Maszyna może być całkowicie wyczyszczona samodzielnie
-
Sterowanie i ustawienia przez Bluetooth możliwe Powody przeciwko Saeco:
- Mój brat ma ten sam ekspres do kawy, ale HD8975/01 i myślisz, że mleko nie jest wystarczająco ciepłe/gorące Według obsługi klienta, mleko nie może być gorące, gdy ma się latte, ponieważ jest to ciepły napój. Zostawię go tam. Inaczej
nie mam żadnego powodu przeciwko Saeco.
Nie mam żadnych wyraźnych powodów przeciwko Jurze, poza subiektywnymi powodami, takimi jak design, wizerunek, smak kawy. Możliwość rozbudowy i czyszczenia grupy piwowarskiej nie jest dla nas zbyt wielkim zyskiem, ponieważ moja mama również ma Jurę, ale z innej serii i działa bez problemów od ponad 4 lat.
To
jest również powód, dla którego tak trudno mi
podjąć tę decyzję.
Co mówią eksperci na tym forum? Którego ekspresu do kawy użyłbyś i dlaczego? Smak odgrywa również pewną rolę.
Tak samo
jak temperatura mleka
i kawy.
Dziękuję
! vg
Memo

Gast_Sammy

Piątek, 18. Styczeń 2019, 19:22 07

Unregistered

Jest bardzo ważny powód przeciwko firmie prawniczej. Każdy, kto raz widział grupę piwowarską Jura po ekspansji, nigdy więcej jej nie kupi. Zwłaszcza dealerzy, którzy chcą mieć większe obroty, ponieważ Jura jest droższa, powinni zostać pominięci. Droższe nie znaczy lepsze. Nie widzę lepszego smaku Jury w porównaniu z Saeco. To wszystko zależy od ustawienia maszyny. Bardzo ważna jest również jakość wody.
Naprawa w Saeco kosztuje 199,- € niezależnie od tego, co jest wadliwe. Jest on również całkowicie oczyszczony, nowa aktualizacja jest instalowana, odbierana i dostarczana bezpłatnie. Nie zapominajmy, że stosowane są oryginalne części, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia samodzielne warsztaty nadążanie za nimi. Wiedzą o tym


i dlatego zawsze będą odradzali Saeco. Pozdrawiam Sammy'ego

Brian Basco

Piątek, 18. Styczeń 2019, 20:34 08

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 69

numer członkowski..: 33270

Członek od: 05.12.2018

Cóż - dla mnie, z KVA, wygląd również odgrywa rolę, a Jura jest wyraźnie do przodu w twoim wyborze... Ale to tylko mój gust... Chciałbym zadać następujące
pytania
: Czy zbiornik na mleko Saeco musi być umieszczony na tacy ociekowej?

-

Wygląda na dość posiniaczoną - chyba nie ma osłony na dwa kubki (ale ja też jej nie potrzebuję

...

) Wtedy zauważam, że Saeco automatycznie robi napoje mieszane, z Jurą trzeba oddzielnie czerpać mleko, prawda?

To

dla mnie znacząca różnica, nie masz chyba stałego

pomysłu?

Do czego właściwie powinien być dobry kontroler BT / App? Naprawdę nie mam pojęcia...

Kaffeepoint

Wtorek, 22. Styczeń 2019, 18:14 06

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Gran Baristo nie jest maszyną Saeco, ale pochodzi od Philipsa. Posiada nowo powstałą grupę piwowarską, z którą jest wiele problemów. Jura powinien być serwisowany co 2-3 lata. Jeśli są one regularnie odkamieniane i czyszczone, nie ma wielu problemów z wbudowanym urządzeniem piwowarskim.

Spójrzcie na S 80 z Jury, to byłaby kolejna alternatywa.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162