Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens, Jura czy Nivona?

Która (pierwsza) maszyna automatyczna?

Gast_Tom

Sobota, 20. Luty 2016, 21:15 09

Unregistered

Witajcie razem, my (4-osobowe gospodarstwo domowe, 2 dorosłych i 2 dzieci) szukamy naszego pierwszego KVA. Do tej pory (co było mi polecane w różnych sklepach) wciąż wahamy się między następującymi KVA:- Siemens EQ 9 S500- Jura J90 - Nivona Cafe Romatica 858 Pijemy: 3-4 filiżanki dziennie dużo "mlecznych napojów mieszanych" (np. latte, cappu ....itd.) również czasami (dla dzieci) gorące mleko lub gorąca woda
Po reportażu telewizyjnym o pleśni w całkowicie zautomatyzowanej maszynie jesteśmy trochę sceptyczni co do Jury, gdzie dwóch sprzedawców (wewnątrz) powiedziało, że z odpowiednio wskazanym
i udanym czyszczeniem nic się tam nie stanie.
Do tej pory mogliśmy spróbować tylko Siemensa KVA (latte) i to było bardzo imponujące z punktu widzenia smaku. Moja żona nadal
entuzjastycznie odnosi się do faktu, że
na
mlecznej piance pływały 3 bryły cukru. Więc, teraz pytanie do ciebie:
Kto powinien stać się naszą (pierwszą) w pełni zautomatyzowaną maszyną i dlaczego lub od którego należy się raczej
powstrzymać !!?!! Jeśli nadal
brakuje danych lub informacji,
po prostu daj nam znać. Wielkie dzięki. Powitanie FamilyTom

Guest

Środa, 24. Luty 2016, 17:13 05

Unregistered

Witam
, miałem Nivonę 858.
..pamiętaj,

kawa była bardzo dobra, także latte i cappuccino, jeśli to było

dla ciebie dobre.

Dopiero po krótkim czasie KVA nie dostarczyła już prawdziwej mlecznej pianki, mleko po prostu rozprysło się z dyszy. Straszny bałagan i mleko, które wylądowało w szklance, było tylko płynem.

Nie było tak

w przypadku każdej pokrywy, około 3 do

4 szklanek na 10.

KVA był naprawiany kilka razy, nie pomagał. Mam też nowe urządzenie jako wymianę. Znowu to samo. Mój diler odebrał urządzenie jako gest dobrej woli. Teraz też szukam nowego urządzenia.

Osobiście

odradzam Nivona 858

.

Nie chcę iść do szkoły prawniczej, bo nie możesz zabrać jednostki piwowarskiej. Mamy Siemensa w biurze, ale bez funkcji MS. Jesteśmy z tego bardzo

zadowoleni.

Mam nadzieję, że mogę ci

pomóc. Pozdrowienia

BMW-Tom

Czwartek, 25. Luty 2016, 18:45 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 28372

Członek od: 20.02.2016

Witam,

na razie co najmniej jedna odpowiedź... sad.gif

Byłem w dwóch kolejnych sklepach. Raz poradzono mi, żebym poszedł do Siemensa, w drugim sklepie do Jury. Te w drugim sklepie mają przedstawicielstwo Jury, ale także Nivona i właściwie Siemens. Właściwie to Siemens, bo już ich nie oferują. Mieli oni wiele problemów z firmą Siemens, zwłaszcza z serią EQ, ponieważ te KVA powodowały problemy częściej. Mogłem też przyjrzeć się nieco starszej już Jurze i byłem zdumiony, jak czysto jest w środku. Bardzo miła sprzedawczyni powiedziała mi, że to normalne, czy i to jest na pewno decydujące, czy klient regularnie śledzi "czyste działania". Klient, którą maszynę pozwolono mi zobaczyć, trzymał się jej. Mógłbym też wypić cappu z J90. Bardzo smaczne. Poza tym, wytłoki były naprawdę prawie suche na pył.
Myślę, że to jest jak prawie wszędzie: Jeśli dbasz o swoje rzeczy (np. serwis samochodowy itp.), to (!!)
właściwie wszystko
powinno
pasować.
WNIOSEK: W tej chwili skłaniam się raczej ku prawu, a może tylko Siemensowi. Nivona uczciwie
też odradzała
mi
.
Niemniej jednak, jestem oczywiście otwarty na dalsze opinie i jestem bardzo ciekawy innych opinii i doświadczeń!!!
Pozdrawiam Toma

CarstenK

Piątek, 26. Luty 2016, 13:52 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 28403

Członek od: 26.02.2016

Stoimy przed tym samym pytaniem...

Siemens EQ.9 300 lub 500De Longhi ESAM 6850JURA.
Moja żona ma zastrzeżenia do maszyn JURA, ponieważ nie można usunąć zaparzacza do czyszczenia. De Longhi ma złą obsługę klienta i tylko 5000 obejmuje
gwarancję...
Siemens apeluje do nas wizualnie; mogliśmy
otrzymać
300 za 850 euro i 500 za 950 euro
.
Oba mają 15 000 okładek na gwarancji. Wykonanie wydaje się być dość przyzwoite; lubię obudowy ze stali nierdzewnej, ponieważ wyglądają na bardziej wartościowe niż plastik.

sebastian79

Wtorek, 08. Marzec 2016, 19:24 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 23494

Członek od: 03.02.2014

Siemens brzmi tam dobrze

coffeeness

Wtorek, 29. Marzec 2016, 08:44 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 28574

Członek od: 29.03.2016

Trzy MWIP są w dużej mierze zbudowane w tej samej fabryce. Siemens i Nivona są całkiem podobne. Spalarnie śmieci Siemens są identyczne w budowie z urządzeniami Bosch (może warto rozważyć). Novida MWIPs są prawie identyczne jak te z Miele. Jura nie mógł mnie w ogóle przekonać. Moja wskazówka to Siemens EQ 9 S500 - wygląda dobrze i jest bardzo cichy. rolleyes.gif



--------------------
"Wer Kapsel-Kaffee trinkt, hat die Kontrolle über sein Leben verloren" Kaffee-Blogger auf coffeeness.de

BMW-Tom

Środa, 06. Kwiecień 2016, 19:44 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 28372

Członek od: 20.02.2016

@coffeeness: That's supposed to be true? Siemens buduje Jurę i Nivonę? Albo wszystkie trzy maszyny są zbudowane w JEDNEJ (!!!) fabryce?

Nie mogę do końca uwierzyć, że...

VW nie buduje BMW, prawda?

Witaj Tomku

numberonedefender

Środa, 06. Kwiecień 2016, 19:48 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Jako "bloger kawy", oczywiście wie o tym więcej niż ktokolwiek inny. rolleyes.gif laugh.gif



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

Kaffeepoint

Środa, 08. Czerwiec 2016, 16:45 04

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Siemens i Bosch są budowane przez Gorenje w Słowenii. Jura, Miele, Nivona itd. autorstwa Eugstera Frismaga w Szwajcarii. Saeco i DeLonghi są budowane w naszych własnych fabrykach we Włoszech i Rumunii. LG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

matthias99

Niedziela, 02. Październik 2016, 22:46 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 29282

Członek od: 02.10.2016

Witaj, nie wiem zbyt wiele o prawie, Nivona. Ale może znajdziesz tu dobre KVA. W pełni automatyczny ekspres do kawyHQ.com. A może już ją znalazłeś? Po prostu zawsze przysięgam na mojego Saeco incanto. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Wiele pozdrowień ze Stuttgartu. Saeco Incanto

Gast_Michael

Środa, 16. Listopad 2016, 19:25 07

Unregistered

Witajcie wszyscy
, ręce precz od JURA. Dlaczego nie zapytasz sprzedawcy, który sprzedaje zarówno JURA, jak i NIVONA, ile urządzeń może odzyskać do naprawy. Będziesz
zaskoczony.
JURA jest kosztowna, nie można usunąć zaparzacza itp. Miałem bardzo dobre doświadczenia z NIVONĄ.

summerdream

Czwartek, 24. Listopad 2016, 21:49 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 29520

Członek od: 24.11.2016

Miałem ten sam problem, aż do przedwczoraj, po prostu nie mogłem się zdecydować.

W końcu poszedłem do dilera i kazałem wytłumaczyć mi maszyny.

* Law... much the same out, because of the brewing unit and size of the machine* DeLonghi...my husband has in the company...and they have some problems with the machine, maintenance effort very high. * Siemens & Bosch...które są prawie identyczne w budowie, przetestowane..tutaj był Bosch w reklamie..ładna część..ale nie do końca delikatna, co również wpłynęło na mój zakup trochę(powierzchnia podłogi.)Ponadto trochę bardziej skomplikowane w procedurze obsługi. Siemens..hm..niestety nie ma dobrych doświadczeń z innymi wykonanymi urządzeniami, bardzo trudna procedura z reklamacjami, szkoda. *Nivona... nigdy nie słyszałem o producencie, muszę przyznać, ohmy.gifże KVA zostały zademonstrowane ...i musiałem powiedzieć, że najbardziej podoba mi się Nivona... rolleyes.gif ale nadal nie mogłam się zdecydowaćblink.gif... Wsiadłam do samochodu i poszłam do domu... "Ciocia Google" zaczęła się dowiadywać o producencie. I był bardzo zaskoczony. Wygląda na to, że nie cieszy się najgorszą reputacją. To już jest wysoka cena, która nazywa się... chcesz być poinformowany pierwszy. Następnego dnia znów do naszego dilera..35 km, ale nieważne. Wynik końcowy: Nivona 839...powinna być 838 w czarnym matowym kolorze, ale tutaj już wszystko widzieliście na rowerze. Następnie Cafe Romantica 839 została wyjęta z magazynu..wygląda szlachetniej niż w internet.silver matt. Co sprawiło, że zdecydowałem się na "tę" maszynę:* Design* Rozmiar* Wyświetlacz całkowicie w języku niemieckim* Łatwa obsługa i możliwości regulacji* Całkowicie zdejmowalny do czyszczenia, co okazało się świetnym rozwiązaniem. * German manufacturer* According to dealer very good service,should it not work out* High-quality grinder* Noise level lowest from the demonstrators* Contact person on siteThen still from the dealer,should the machine have a defect and we bring it back to the shop,there is no ifs & buts,but a replacement machine. Nie można nim też gardzić. laugh.gif Price nadal negocjuje... a ona była moja/nasza. biggrin.gif
Nigdy nie wypiliśmy tyle kawy, co zeszłej nocy... testujemy, claugh.gifo
smakuje najlepiej w
mfg summerdream
.

Kaffeepoint

Niedziela, 04. Grudzień 2016, 13:48 01

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Wystawa w języku niemieckim? Naprawdę? Wszystkie maszyny mogą to zrobić. Niemiecki producent jest po prostu w błędzie. Zbudowany przez Eugstera, w Szwajcarii. Radolfszell lub w fabryce w Portugalii. Przy okazji, budują też Jurę, Miele, Melittę itd. LG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

R. D.

Piątek, 30. Grudzień 2016, 17:19 05

Unregistered

Witam wszystkich,

może to pomoże, jeśli zgłoszę moją Nivonę 831 z roku 2014.
Maszyna robi dobrą kawę i doskonałą
piankę. ALE...

Jakość wydaje się być obcym słowem. Maszyna ma następujące wady po prawie 6000 osłon. Uszkodzony zawór ceramiczny - Wyciek z jednostki zaparzającej - Uszkodzony napęd do jednostki zaparzającej - Uszkodzony zawór wylotowy i zawór odwadniający . Niewiarygodnie złe dla mnie. O tak, dobra wola to też

obce słowo.

Wniosek: KVA za około 1000,00 € po 2 latach z tymi szkodami jest co najmniej bezdenną bezczelnością

.

Ręce precz od NivonaDobra



zjeżdżalnia

Kaffeesteff.de

Środa, 01. Marzec 2017, 10:25 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 11

numer członkowski..: 30065

Członek od: 27.02.2017

Nawet jeśli wkład jest starszy, zawsze radziłbym iść na prawo. Moim zdaniem, po prostu budują oni najbardziej solidne i najlepsze maszyny.

Nawet jeśli często krytykuje się, że nie można wyjąć jednostki piwowarskiej. Ale jest wiele osób, które nie wyciągają urządzenia piwowarskiego z DeLonghi, Saeco itp.
Wolę oddawać Jurę do serwisu co 2 lata i mieć wykonaną konserwację, wtedy wiem, że wszystko
jest czyste i dobrze działa, zanim dam Saeco, Siemens itp. do naprawy co 2 lata, ponieważ coś jest uszkodzone.
Ale cóż, zawsze jest to kwestia opinii i dobrze, że każdy jest przekonany do innych urządzeń, w przeciwnym razie każdy kupiłby tylko to samo
wink.gif



--------------------
Kaffeesteff.de - Generalüberholte Kaffeevollautomaten