Zaawansowane wyszukiwanie

Jura E8 wydaje nietypowe dźwięki podczas płukania

Gast_Mike

Czwartek, 07. Grudzień 2023, 13:54 01

Unregistered

Cześć,

Mój ekspres do kawy przestał wydawać kawę podczas parzenia i wodę podczas płukania. Rozebrałem ekspres i zaparzacz i wymieniłem uszkodzony o-ring. Ponownie złożyłem całe urządzenie. z powrotem
Początkowy problem został naprawiony, ale teraz urządzenie wydaje głośny szum podczas części płukania. Ponadto szuflada wysuwa się za każdym razem, gdy pojemnik na kawę znajduje się w szufladzie.

Oto film rejestrujący dźwięk:

https://www.youtube.com/shorts/CuGMFVJy-kE

Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Zauważyłem, że grupa zaparzająca ma trochę luzu w górę i w dół (3 mm) - nie jestem pewien, czy tak powinno być. Nie zauważyłem niczego niezwykłego, patrząc na grupę zaparzającą z otwartą obudową.

Dzięki

Mike Brown

Czwartek, 07. Grudzień 2023, 13:58 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 70125

Członek od: 07.12.2023

Komentowanie alertów

Schlawi

Czwartek, 07. Grudzień 2023, 19:27 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy dolna śruba jest wkręcona?
Przy żółtych strzałkach musi znajdować się śruba.

Hałas to cewka elektromagnetyczna zaworu spustowego.

Załączony obrazek

Mike Brown

Niedziela, 17. Grudzień 2023, 04:47 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 70125

Członek od: 07.12.2023

Schlawi,

Dziękuję, to było genialne. Dodanie śruby w prawym dolnym rogu pomogło we wszystkich kwestiach.

Jako osoba, która nie wykonuje wielu napraw, nawet poza ekspresami do kawy, jestem przyzwyczajony do tego, że po ponownym montażu zostaje mi śrubka lub dwie. Kto by pomyślał, że ta jest aż tak ważna. Chociaż nadal słyszę cewkę, wysoki dźwięk jest znacznie zmniejszony. Ponowne obejrzenie filmu nie oddaje w pełni problemu.