Zaawansowane wyszukiwanie

MELITTA CAFFEO SOLO - kawa parzona jesienią na zewnątrz

spadek kawy poza zaparzaczem

SOLY

Poniedziałek, 15. Marzec 2021, 13:26 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 43146

Członek od: 15.03.2021

Witam.
Tak więc dostałem jako projekt niedziałający i konserwowany ekspres Melitta Caffeo Solo,
powymianie wszystkich gum uszczelniających, zespołu deflektora i tarcz młynka do kawy, ekspres działa dobrze i kawa jest dobra, ale jest jeden problem, którego nie udało mi sięrozwiązać
.
nie rozwiązać jeszcze, problem polega na tym, że po maszyna zmielić kawę do jednostki zaparzania, dużo ziarna kawy spaść poza jednostki zaparzania do obszaru tacki ociekowej i zrobić dużo bałaganu poza jednostką zaparzania, nie tylko, że jest marnowanie kawy jest prawie nie niemożliwe do czyszczenia i jego happend po 1-2 filiżanek kawy. Załączam zdjęcie tego obszaru jako przykład. dziękuję za wszelką pomoc i porady.
należypamiętać, że wysyłanie tego urządzenia do centrum napraw nie wchodzi w grę, ponieważ sprawi, że ten projekt będzie niewartościowy
.



Załączony obrazek

Schlawi

Poniedziałek, 15. Marzec 2021, 13:44 01

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Jakiego rodzaju stożków szlifierskich użyłeś? Jeśli są to V5 to zbyt wiele jest uziemienia. Mają one inny szlif i nie bardzo pasują do maszyny.

SOLY

Poniedziałek, 15. Marzec 2021, 13:49 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 43146

Członek od: 15.03.2021

dzięki za powtórkę, wszystkie elementy są oryginalne.

Zrobiłem teraz kolejny test i zauważyłem, że po zmieleniu kawy i zaparzacz jest pełny w trakcie procesu, kiedy przesuwa się do obszaru parzenia, jest malutkie wewnętrzne "uderzenie" i wtedy widzę, że kawa leci dalej lol, co może być tego przyczyną?

SOLY

Środa, 17. Marzec 2021, 11:40 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 43146

Członek od: 15.03.2021

QUOTE (Schlawi @ March 15, 2021 12:44 pm)
Jakich stożków szlifierskich używałeś? Jeśli są to V5 to za dużo jest szlifowane. Mają inny szlif i nie do końca pasują do tej maszyny.

Cześć, nagrałem film, żeby to zademonstrować.


Wygląda na to, że maszyna za bardzo szlifuje, co wcześniej się nie zdarzało.

Schlawi

Środa, 17. Marzec 2021, 16:01 04

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Zeszlifuj drobniejszy zestaw i spróbuj ponownie. Nadal uważam, że zamontowane są niewłaściwe stożki szlifierskie.

SOLY

Środa, 17. Marzec 2021, 16:59 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 43146

Członek od: 15.03.2021


popierwsze problem występował już wcześniej z oryginalnymi stożkami, które przyszły z fabryki.
po drugie sprawdziłem u sprzedawcy nowe stożki i owszem są V5 ale według listy kompatybilności są dla melitta caffeo solo i nawet jest tam podany mój model.
oczywiście przed wymianą stożków porównałem stare z nowymi i wyglądają i mają dokładnie taki sam rozmiar bez żadnej różnicy, ale mimo to ten problem występował już wcześniej i myślałem, że wymiana stożków rozwiąże to w jakiś sposób ale problem nadal występuje


.