Zaawansowane wyszukiwanie

Caffeo Solo 950-103

Platine

k_k

Czwartek, 11. Luty 2021, 23:23 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 42866

Członek od: 11.02.2021

Witam,

Mam Melitta Caffeo Solo 950-103, włącza się tylko na kilka sekund, potem ziarenka kawy migają na przemian kilka razy, po czym urządzenie znowu się wyłącza.

Odsłoniłem płytkę drukowaną. Prawy kondensator elektrolityczny w środku przy c13 wygląda dla mnie dość podejrzanie, ale okładka jest idealnie płaska. Zanim wyciągnę lutownicę chciałem zapytać tutaj czy ktoś ma zdanie na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

K_K

Załączony obrazek

k_k

Piątek, 12. Luty 2021, 18:21 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 42866

Członek od: 11.02.2021

Uzyskał pomoc od wykwalifikowanego technika telewizyjnego. Wyjaśnił mi, że jest to jeden z rzadkich przypadków, kiedy kondensatory elektrolityczne zostały sklejone w celu zwiększenia stabilności. (Równie dobrze mogłabym zapytać mojego teścia ;-) ). Przynajmniej na forum jest teraz zdjęcie nienaruszonej płytki, na wypadek gdyby coś się komuś stało.

Moim problemem okazało się minimalne przestawienie napędu o około 1-2 minuty. Maszyna znów robi kawę.

k_k

Piątek, 25. Czerwiec 2021, 05:26 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 42866

Członek od: 11.02.2021

Cześć Jules
,dostałem od Ciebie maila, ale nie mogę odpowiedzieć przez PM, bo skrzynka odbiorcza forum nie pokazuje Twojej wiadomości. Dlatego odpowiadam tutaj:

Istnieją dwa mikroprzełączniki obsługiwane przez jednostkę zaparzania. Spróbuj je nacisnąć za pomocą np. dwóch patyczków do lodów. I włączyć ekspres trzymając przyciski wciśnięte. Może w ten sposób problem się rozwiąże. Może się okazać, że ktoś będzie musiał Ci w tym pomóc.

Ja w zasadzie musiałem otworzyć przekładnię i wyregulować klin obsługujący dwa inne mikroprzełączniki wewnątrz przekładni. Nie jest to specjalnie trudne, ale powinieneś zarezerwować sobie na to godzinę. Robienie zdjęć podczas otwierania przekładni bardzo pomaga wink.gif.
Jest to dobra okazja do przesmarowania kół zębatych.