Zaawansowane wyszukiwanie

Wyjmij jednostkę zaparzającą Barista T

Gast_Thomas

Wtorek, 09. Luty 2021, 14:52 02

Unregistered

Witam,

na temat "usunąć jednostkę zaparzania w Melitta Caffeo Barista T" jest już kilka, ale mój problem powinien być nowy: Po całkowitymdemontażu
maszyny (termoblok zatkany) i ponownym montażu, udało mi się zainstalować sterownik do zaworu odwadniającego źle.

Jeden obrót później, pękł i kilka kawałków plastiku wpadło do tacki ociekowej.
Problem: teraz nie mogę wyjąć zaparzacza, ponieważ sterownik po prostu nie mógł zrobić tego, do czego został zaprojektowany, a wnętrze zaparzacza zatrzymało się w niezdefiniowanym stanie.
Jakiś pomysł, jak mogę to wyciągnąć?

Dzięki za wszelkie przydatne sugestieThomasP

.S.: Tak, wiem: to moja własna wina

...

;-)










Wiley CKoyote

Niedziela, 21. Luty 2021, 14:40 02

Unregistered

Już naprawione?
Co się dzieje po włączeniu? "Błąd" czy można aktywować konserwację "płukanie" wodą (nie znam dokładnego tłumaczenia). To powinno spowodować, że
maszyna spróbuje się cofnąć, jak sądzę

...




Gast_Thomas   

Poniedziałek, 22. Luty 2021, 19:19 07

Unregistered

Mam teraz niestety kaputtrepariert i zniszczony sterownik.
Miał go oczywiście zainstalowany nieprawidłowo, to zrobił dzikie pękanie dźwięku, a następnie 3 małe szpilki kierowcy są zerwane.
Zamawiana jest część zamienna (dla pewności 3 sztuki ;-).

W przeciwnym razie sprawdziłem baristę i działa - z wyjątkiem przygotowania kawy - wszystko.
Wyciągnąłem sprężynę zaworu odwadniającego i spróbowałem zasymulować poszczególne etapy przygotowania (oczywiście warzelnia jest teraz na zewnątrz).
Gorąca woda przychodzi bez problemów, płukanie działa, a także Easy Cleaning.
Grupy Brewing nie mogę przetestować z powodu wadliwego sterownika.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak kierowca ma się do tego dostosować.
A gdy jest już prawidłowo włożony: czy mam włączyć maszynę bez zaparzacza, aby napęd przesunął się do pozycji wyjściowej, a następnie włożyć zaparzacz?

Wielkie dzięki za pomocne odpowiedziThomas