Zaawansowane wyszukiwanie

EQ.9 S500 tworzy między sobą

Woda pod maszyną

Timberwood

Niedziela, 13. Marzec 2022, 14:02 02

Unregistered

Witam wszystkich,

Po tym, jak od około 2,5 roku posiadamy ekspres Siemens EQ9 S500, w którym znajduje się już trzecia grupa zaparzająca, wkrótce po ostatniej wymianie grupy zaparzającej (za którą musieliśmy w międzyczasie zapłacić sami, ponieważ pierwsza została wymieniona w ramach gwarancji), około 3 tygodnie temu, pojawiły się nowe problemy.

Mniej więcej za każdym dziesiątym razem, gdy używam ekspresu, wypływa mleko lub pianka mleczna, ale nie ma kawy. Jest ona mielona i prasowana w urządzeniu do zaparzania, ale po przepompowaniu wody trafia pod maszynę. Nie spływa on wewnętrznie do pojemnika na odpady, lecz bezpośrednio obok niego na blat kuchenny. Woda jest czysta i najwyraźniej nie miała kontaktu z kawą.

Po zdjęciu bocznych drzwiczek i wyjęciu grupy zaparzającej, przy odblokowywaniu wydaje ona krótki syk i rozpryskuje się na nią kawa. Fusy z kawy są ściśnięte i wilgotne w zaparzaczu i można je usunąć tylko przez ręczne przekręcenie zaparzacza.

Po ponownym zmontowaniu wszystkiego albo ma się szczęście i działa przez jakiś czas, albo przy następnym użyciu zaczyna się wszystko od nowa. Urządzenie było kilkakrotnie odkamieniane, więc wykluczyłbym to (również ze względu na naszą wodę).

Czy jest to znany problem i czy można go samodzielnie rozwiązać? Jestem naprawdę zirytowany naszą maszyną i nie chciałbym wydać na nią kolejnych 300 euro.

Gast_Gregor

Poniedziałek, 28. Listopad 2022, 15:33 03

Unregistered

Witam, czy znalazłeś to czego
szukałeśz kałużą pod maszyną?
Ja też mam już tego dość.
Z góry dziękuję za odpowiedź


kaffeechris

Poniedziałek, 28. Listopad 2022, 16:42 04

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2075

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, w EQ9 jest kilka miejsc, które mogą to powodować. Przede wszystkim, czy woda jest czysta i pod maszyną.
KVA musi być otwarty w celu przeprowadzenia kontroli.
Droga wody idzie od prawej do lewej strony przez KVA przechodzi przez tłumik pulsacji, następnie przepływomierz i dalej do pompy, która również ma tłumik pulsacji, przez DLH.
To trochę trudne.
Aby zdjąć tylny panel, należy odwrócić KVA do góry nogami i przy pomocy śrubokręta odsunąć na bok wypustki pod KVA.





--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Gast_Bernd

Wtorek, 16. Styczeń 2024, 07:31 07

Unregistered

To samo stało się dzisiaj z naszym EQ.9 S500: Microfoam kończy się w filiżance, woda spływa na blat w lewym dolnym rogu.

Co było przyczyną w twoim przypadku? Czy dało się to naprawić samemu i ile kosztowała naprawa?

Gast_Bernd

Wtorek, 16. Styczeń 2024, 07:40 07

Unregistered

Po pierwsze, przepraszam za literówki powyżej...

Chciałem dodać, że grupa zaparzająca nie cofnęła się po wyłączeniu ekspresu. Nadal miałem zupełnie nową grupę zaparzającą, którą Siemens wysłał mi w geście dobrej woli i teraz ją zainstalowałem.

Pierwsza kawa wyszła bez żadnych usterek. Jednak może to być również zbieg okoliczności. Nadal obawiam się, że przyczyna leży gdzie indziej

revolt

Wtorek, 16. Styczeń 2024, 19:47 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 44839

Członek od: 08.08.2021

Dziś rano napisałem dwa ostatnie posty na telefonie komórkowym jako "Guest_Bernd". Teraz jestem na komputerze i mogę się zalogować, aby zgłosić najnowszy status:

Niestety wymiana grupy zaparzającej nie rozwiązała problemu. Obecnie kawa nie jest już parzona, a (czysta) woda wypływa z lewego dolnego rogu.

Jeśli nikt z Was nie ma żadnych wskazówek, będę nadal szukał możliwości samodzielnego usunięcia usterki. W przeciwnym razie ekspres będzie musiał trafić do serwisu. Zastanawiam się, czy taniej jest kupować bezpośrednio od Siemensa, czy też są lepsze alternatywy, takie jak Mediamarkt.

Nadal byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

revolt

Niedziela, 25. Luty 2024, 18:21 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 44839

Członek od: 08.08.2021

Problem został rozwiązany. Otworzyłem maszynę i woda leciała z kierunku zaworu ceramicznego. Zdemontowałem go i wyczyściłem (znalazłem film na YouTube na ten temat).

Ponieważ woda nadal kapała, zmontowałem wszystko ponownie i zaniosłem maszynę do Mediamarkt. Naprawa trwała około półtora tygodnia i kosztowała 199 euro.

Niestety, nie mogli mi powiedzieć dokładnie, co zostało naprawione, kiedy go odebrałem. Przynajmniej mam teraz roczną gwarancję, niezależnie od tego, co się zepsuje.