Zaawansowane wyszukiwanie

Pionier Servomatowy Cino xs

Szlifiernia nie jest uwzględniona

Monja

Poniedziałek, 22. Styczeń 2018, 00:15 12

Unregistered

Może
ktoś tutaj może mi
pomóc, nie wiem co robić i brakuje mi Mocacino.
Wczoraj wszystko działało jak zwykle. Następnego dnia po jego włączeniu wszystko było zupełnie normalne. Chciałem napić się kawy, ale zamiast mielenia ziaren, jak zwykle, otworzył się przedział, w którym
powinna być zmielona kawa i oczywiście wyszła tylko woda.

Po zakończeniu pracy urządzenia spróbowałem ponownie - ale ponownie - zamiast mielenia ziaren, proces rozpoczyna się od otwarcia komory, w której powinna być ponownie zmielona kawa - pierwsza część

urządzenia po prostu pozwala na zmielenie ziaren... W

przeciwnym razie wszystko biegnie jak zwykle z

odpływu - wystarczy upewnić się, że wychodzi tylko woda. Nie
mam też żadnego komunikatu o błędzie, z którym mógłbym coś zrobić, wtedy wiedziałbym
przynajmniej, co to jest, ale...

Czy to ta szlifierka? Czy to

system elektryczny/kontrolny? Nie wiem...
Jakby
krok mielenia fasoli nie istniał!
Uruchomiłem program płukania maszyny. Wyłączony i znowu. Wszystko na nic. Zupa i kakao działają bez żadnych problemów - również wszystkie napoje z mieszanki kawy działają całkiem normalnie, z wyjątkiem
mielenia ziaren... Czy
ktoś wie, co
jest nie tak
z moją
maszyną? Brzmi głupio

, ale jestem przywiązany do mojej starej maszyny i spędziliśmy razem wiele intensywnych godzin na różnych naprawach, ale wtedy wiedziałem, co ta maszyna ma - tym razem

niestety nie...
Poproś o
pomoc. Z wyrazami

szacunkuMonja

Guest

Piątek, 02. Luty 2018, 21:21 09

Unregistered

469 osób przeczytało moje pytanie, a nikt nie odpowiedział? Wow...
Szczerze
mówiąc, oczekiwałem więcej od
siebie
...

Zauważyłem, że to wydaje się normalne - czytanych jest wiele pytań, ale nikt nie odpowiada na

nie, by pomóc...
Na szczęście moja maszyna znów działa - gdybym czekał tu na pomoc, to pewnie nadal by
się zepsuła... A
szkoda
...
Bez urazy. W takim razie idę, ale dzięki za przeczytanie...

Kaffeepoint

Sobota, 03. Luty 2018, 12:09 12

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Wynika to z faktu, że bardzo niewielu ludzi tutaj wie, co to jest Servomat. Co to było w końcu? Zatkany, obcy przedmiot czy coś?

MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Guest

Piątek, 02. Marzec 2018, 15:08 03

Unregistered

Cześć, dzięki za wiadomość.
Szczerze mówiąc, nie wiem, co to było.
Rozebrałem
go następnego dnia i
wyczyściłem całkowicie, a potem wyszedłem.
Zaskoczył mnie fakt, że nie dostałem komunikatu o błędzie - zwykle na wyświetlaczu pojawia się napis "Błąd z 09 - nie ma kawy" albo coś w tym stylu, ale nic! Po prostu nie zmieliła, tylko otworzyła komorę na kawę, jakby był w niej zmielony proszek i
przepuściła wodę...
Naprawdę śmieszne, ale ok
, najważniejsze jest to, że znowu wychodzi :-
) Miałam nadzieję na jakąś pomoc, dlatego tu napisałam i jeśli nie dostaniesz odpowiedzi
, to jest to naprawdę rozczarowujące...
Ale dzięki za wyjaśnienie, które było
bardzo miłe. Serdeczne
pozdrowienia dla Monji

Kaffeepoint

Sobota, 03. Marzec 2018, 02:16 02

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Steigler nie ma jednostki dozującej jak stary Saecos. Kawa jest mielona bezpośrednio do grupy zaparzającej i mierzone jest bieżące zużycie silnika młynka, z którego pochodzi ilość proszku, jak z prawie wszystkich nowych maszyn.

Ewentualnym błędem byłoby sprawdzenie węgla silnikowego silnika szlifierki. Jeśli są one zbyt niskie, takie dziwne błędy się zdarzają.

MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Nickboy75

Piątek, 28. Styczeń 2022, 00:50 12

Unregistered

Witam mam Cino xs Grande
ProDabezpiecznik zawsze wyskakuje jak tylko wcisnę espresso lub kawę
Czy silnik młynka 220V DC może być uszkodzony mam raz rozebrany i zmierzony na 40-50 ohm
2. pytanie presostat ma 3 połączenia górne jest wolne środkowe i dolne jest zamknięte jak tylko wcisnę mam ciągłość czy to prawda?

Mfg Nick