Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ 300

Zmielona kawa utknęła w wylocie młynka

Nightblade

Niedziela, 11. Czerwiec 2023, 15:20 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 66413

Członek od: 11.06.2023

Zdjęcie zablokowanych fusów

Cześć wszystkim. Mam problem z moim Siemensem EQ 300. Od pewnego dnia ziarna są mielone jak zwykle, ale nie wychodzą z "dozownika" do tacy. Prowadzi to do zatkania wylotu młynka i dozowania fusów dopiero po kolejnym cyklu mielenia kawy, przy czym nowe fusy wypychają stare fusy.

Zacząłem od ustawienia drobnego mielenia, ale przełączyłem się nawet na najgrubsze, aby sprawdzić, czy to coś naprawiło. Wcześniej nie miałem tego problemu. Myślałem, że ziarna są być może zbyt tłuste, utknęły i zbryliły się, ale ziarna wcale nie wydają się tłuste; nie są pokryte, a fusy nie wydają się "mokre" ani tłuste.

Udało mi się tylko uzyskać filiżanki kawy zbliżone do starych filiżanek, ale czekanie na wypchnięcie fusów nie wystarcza, aby uzyskać normalną filiżankę lub krążek kawy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, aby to naprawić lub jak można to naprawić? Kupiłem ten ekspres osiem miesięcy temu, z drugiej ręki, żadnych problemów do tej pory, ale też żadnej gwarancji.

Dzięki wszystkim, którzy poświęcają czas na czytanie i odpowiadanie!

marcosg

Niedziela, 11. Czerwiec 2023, 20:55 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 66417

Członek od: 11.06.2023

Witaj,

Myślę, że coś może być nie tak z twoim młynkiem, ale nie mam pojęcia, co to może być.

Młynek jest dość łatwą częścią do serwisowania w tej maszynie. Wystarczy zdjąć pokrywę i będzie można wyjąć młynek (co zabawne, jest on przymocowany tylko gumką).

Ale nawet zanim to zrobisz, radziłbym sprawdzić, co dzieje się na drodze kawy z młynka do jednostki zaparzającej. Aby to zrobić, wystarczy zdjąć czerwony uchwyt-pokrywę-funnel na jednostce zaparzającej (uważaj, lewy plastikowy klips - patrząc na niego po wyjęciu jednostki z urządzenia, jest dość słaby i bardzo łatwo go złamać). Następnie włóż jednostkę zaparzającą z powrotem do ekspresu i zaparz espresso przy otwartych drzwiczkach (musisz oszukać czujnik drzwiczek, wkładając coś w jego szczelinę; ponownie uważaj, aby nie uszkodzić czujnika lub jego płytki).

Na swojej drodze (teraz bez lejka będzie bardziej przypominać wodospad) kawa w proszku powinna być całkowicie sucha i nie powinna nigdzie utknąć. Powinna delikatnie spływać do filiżanki zaparzacza. Możesz również sprawdzić rozmiar proszku, jeśli widzisz duże kawałki, może być coś nie tak z młynkiem.

Nowy młynek będzie prawdopodobnie dość drogi, chyba że znajdziesz go z drugiej ręki, więc sprawdziłbym stary przed zakupem nowego. Przed demontażem zwróć uwagę, że po obu stronach korpusu (biała część) powinien znajdować się znak flamastra. Jeśli nie są wyrównane, możesz spróbować obrócić górną stronę, aż do ich wyrównania. Ten znak powinien być odniesieniem dla nowej maszyny, ale przypuszczam, że może być konieczne nieco większe dokręcenie, jeśli maszyna jest starsza ze względu na zużycie tarcz. Jeśli otworzysz szlifierkę, ponownie uważaj na czarne klipsy, bardzo łatwo je złamać, a jeśli je złamiesz, będziesz musiał albo ponownie przymocować je za pomocą kleju, albo kupić nową szlifierkę.

Wreszcie, na Youtube jest ten niemiecki facet z wieloma interesującymi filmami na temat tej maszyny, po prostu wyszukaj OnlineHelpNoProblem.

Powodzenia.

Pozdrawiam,

Marcos