Zaawansowane wyszukiwanie

Różnica BOSCH TCA73F1 i TCA7151DE

schlaubischlumpf

Piątek, 20. Listopad 2009, 22:42 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 5637

Członek od: 01.11.2009

Cześć,

Czy ktoś zna różnicę między tymi dwiema maszynami?

Jedyną rzeczą, jaką do tej pory zauważyłem

w zestawie - metalowa nasadka - filtr do wody z mleczną spieniaczką - podświetlana wylewka do kawy - wiadro do mleka w zestawie - Best regardsStephan

Eckifreaker

Sobota, 21. Listopad 2009, 20:15 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 5923

Członek od: 21.11.2009

Witam,

Interesuje mnie również TCA7151DE. Do wczoraj miałem zamiar kupić nową i poprawioną wersję Siemens EQ7 TK76509DE, aż do momentu, gdy zobaczyłem dziś nowego Boscha w Saturnie.

Czy urządzenia są identyczne w budowie i czy Bosch uwzględnił już poprawki (nowa dysza do mleka itp.)?

Zadaję sobie tylko pytanie, dlaczego kosztuje to tylko 999 €, a na Ebayu czasami tylko 899 €?

Być może ktoś już posiada wiedzę o tej maszynie.

Gast_Eckifreaker

Sobota, 21. Listopad 2009, 22:40 10

Unregistered

W Innova24.biz można kupić maszynę za 840 €, co wydaje się bardzo podejrzane. Dlaczego ta maszyna jest o wiele tańsza niż przerobiony model EQ7, który jest obecnie oferowany w Internecie za 1.299 €? Czy ktoś o tym wie?

kaos235

Niedziela, 22. Listopad 2009, 14:54 02

Unregistered

Witam,

Zauważyłem też, że

Ciśnienie pompy TCA73F1 19 barów ma

oraz

TCA7151EN ma ciśnienie pompy 15 bar.

Przynajmniej zgodnie ze stroną internetową Bosch.

Wiele pozdrowieńAlex

schlaubischlumpf

Niedziela, 22. Listopad 2009, 17:38 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 5637

Członek od: 01.11.2009

Witam,

więc w bezpośrednim porównaniu, TCA7151 wygląda "taniej" niż modele EQ7. Może to wyjaśniać różnicę w cenie pomiędzy nimi (i brakującą płytą grzewczą).

Dzięki za wskazówkę o wydruku, to wszystko, czego potrzebowałem na liście.

Wydaje mi się, że TCA73F1 jest odpowiednikiem (obecnych) jednostek EQ7, a TCA7151 jest odchudzoną wersją... która nie jest zła, jeśli wyniki są takie same w smaku.

Powitanie

Stephan

Gast_Eckifreaker

Niedziela, 22. Listopad 2009, 20:00 08

Unregistered

Ale dlaczego TCA73F1 nie jest dostępny na stronie internetowej Bosch?

Z obróbki są stosunkowo takie same, z Siemensem wszystko jest właściwie również plastikowe, więc przynajmniej odniosłem wrażenie, gdy je zobaczyłem.

Brakująca płyta grzewcza i aluminiowa chłodnica mleka nie są zawarte w zestawie i jak widać w instrukcji obsługi, Bosch nie posiada tej funkcji MyCoffee do indywidualnej regulacji proporcji mleka.

Wszystkie rzeczy, które moim zdaniem nie są naprawdę potrzebne. Jedynym pytaniem jest, czy problemy z ząbkowaniem pierwszych modeli Siemensa zostały wyeliminowane?

Najnowszy model EQ7 został wyposażony w nowe oprogramowanie i nową, poprawioną dyszę do mleka.

schlaubischlumpf

Niedziela, 22. Listopad 2009, 20:09 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 5637

Członek od: 01.11.2009

to po stronie Bosch:

http://www.bosch-home.com/de/produkte/kaff...maten/list.html


Według przedstawiciela handlowego firmy Siemens w Saturnie, w nowych modelach EQ7 jest około 50 ulepszeń, np. metalowa płytka prawej kroplówki jest przytrzymywana przez magnes i nie opiera się tylko na...

Powitanie

Stephen

ral67

Sobota, 19. Grudzień 2009, 04:41 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 3866

Członek od: 18.02.2009

Czy jest już nowa wiedza, jakie są różnice między maszynami, a która z nich jest nowszym modelem?

Jakoś różnica w cenie nie ujawnia mi się - jeśli jest to tylko podgrzewana taca na kubki i pojemnik na mleko.

Niestety nie ma instrukcji obsługi TCA73F1 dostępnej do pobrania z firmy Bosch - czy ktoś zna inne źródło?

Podziękowania

schlaubischlumpf

Sobota, 19. Grudzień 2009, 13:25 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 5637

Członek od: 01.11.2009

więc nie mogłem dowiedzieć się nic więcej. jednak nigdzie nie widziałem najlepszego boscha. właśnie kupiłem najmniejszy EQ7 i jestem obecnie naprawdę zadowolony

Powitanie

Stephan

ral67

Niedziela, 20. Grudzień 2009, 04:07 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 3866

Członek od: 18.02.2009

Podziękowania

W międzyczasie myślę o zakupie Siemens EQ.7 - nie podoba mi się konstrukcja z zadokowanym z przodu pojemnikiem na mleko i czyszczenie deLonghi.

Guest

Poniedziałek, 27. Grudzień 2010, 15:23 03

Unregistered

Dużo tego się dzieje. Jeśli kawę otrzymujesz tylko 5-6 razy dziennie, roztwór mleka DeLonghi jest dobrym wyborem. Pojemnik jest umieszczany w lodówce natychmiast po pobraniu mleka. Będzie to trwało kilka dni z mlekiem UHT (łącznie z uzupełnianiem). Znam tego węża itd. z Saeco. Straszny bałagan, zwłaszcza podczas sprzątania. Pozostawienie mleka w termoboksie w Bosch zajmie trochę czasu. W Saeco miałem też pojemniki z termosem. Mleko trwa trochę dłużej, ale nie na długo. Jeśli umieścisz go w lodówce (i tak nie jest to optymalne dla pojemników termosowych), bałagan zacznie się ponownie od czyszczenia wąwozu itp.
Ale chciałbym wiedzieć, czy Boschowie mają tyle samo przysłowiowej piany mlecznej, fok do niej itp. co DeLonghisowie, i czy kawa smakuje naprawdę dobrze w porównaniu z nią. Gwarancja wydaje się być o wiele lepsza w przypadku Siemesa/Boscha niż w przypadku DeLonghi z ukrytymi pokrywami kubków, które są o wiele za niskie.

Morkelbr

Poniedziałek, 27. Grudzień 2010, 15:43 03

Unregistered

Czyszczenie preparatów mlecznych w urządzeniach Siemensa jest naprawdę niezwykle pracochłonne. W DeLonghi wszystko jest czyszczone parą za jednym naciśnięciem przycisku. Całą drogę do wylotu. Często zaglądałem do spieniacza (odkręcałem śruby w dolnej części pokrywy), który za jednym naciśnięciem przycisku pozostaje czysty i higieniczny. Co najwyżej na zewnątrz przy wylewce pozostaje trochę mleka.
W przypadku urządzeń Siemens/Bosch procedura konieczna po każdym zakupie filiżanki jest niezwykle irytująca (należy zapoznać się z instrukcją obsługi, dostępną w firmie Bosch/Siemens
).

Powtarzający się problem z uszczelkami w Saeco również mnie niepokoi, ale przy raz w tygodniu konserwacji, włącznie ze smarowaniem uszczelek, jest on utrzymywany w granicach możliwości.