Zaawansowane wyszukiwanie

E6 Błąd funkcji "System napełniania

Kilka usterek w połączeniu

Gast_Rudi

Wtorek, 15. Sierpień 2023, 17:22 05

Unregistered

Nasza Jura E6 zakupiona 22.11.22 w EXPERT w Geretsried jest już w naprawie po raz drugi z tym samym schematem błędów funkcjonalnych. Zaczyna się od monitu po włączeniu lub obudzeniu z monitem "Napełnij system", "Otwórz pokrętło". Następnie do filiżanki spływa tylko minimalna ilość kawy w postaci espresso (5 do 10 ml). Gdy urządzenie jest wyłączone, cały ekspres paruje, a z wylewki nie wypływa woda do płukania. Według Jura, silnik odwadniający został wymieniony za pierwszym razem. Jura była poza domem przez około 3 tygodnie. Po kolejnych 3 tygodniach ten sam błąd wystąpił ponownie. Zabrałem maszynę do specjalistycznej firmy w Monachium. Jak dotąd bez powodzenia. Moim zdaniem JURA zainstalowała zespół ds. reklamacji klientów, który tylko zawiesza klienta przez telefon. Oferta po moim e-mailu brzmiała: po kolejnej naprawie wyślij maszynę do Singen. Następnie sprawdzimy ponownie. Maszyny zastępcze nie są już dostępne. Jako klient czuję się pozostawiony sam sobie. Ponadto uważam, że istnieje wada konstrukcyjna: ziarna kawy nie przesuwają się już same do młynka. Utknęły w sitku ochronnym i blokują napełnianie młynka, co oznacza, że trzeba je uzupełniać samodzielnie. Z mojego punktu widzenia obietnica wysokiej jakości i funkcjonalności, którą doceniałem od Jura przez ponad 30 lat, nie jest już dotrzymywana. Mój wniosek: dużo wydanych pieniędzy i jedyne, co mi pozostało, to się zirytować.wub.gif

Schlawi

Wtorek, 15. Sierpień 2023, 17:42 05

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy w urządzeniu znajduje się filtr?