Zaawansowane wyszukiwanie

Błąd Krupsa 04 i 05 na EA

Napełnianie maszyny konieczne

Jazzy Joe

Czwartek, 10. Wrzesień 2020, 21:32 09

Unregistered

Tylko jedna informacja dla społeczności Krups EA:

Moja maszyna (EA829) przeszła ostatnio błędny cykl "Napełnianie maszyny niezbędne", zakończony ikoną wtyku ▲▼. Szukałem wysoko i nisko przyczyn błędu 04 i 05, które zazwyczaj są klasyfikowane jako błędy przepływu wody, tj. przepływomierz, pompa lub rozdzielacz wody.

Wymieniłem przepływomierz, wyczyściłem dystrybutor wody, otworzyłem pompę... bezskutecznie... tylko po to, aby odkryć, że podstawową przyczyną Błędu 05 była dźwignia na spodzie pionowo wznoszącego się wrzeciona, które podtrzymuje tłok. Dźwignia znajduje się w ciasnej przestrzeni tuż nad podstawą, więc aby dokonać naprawy, należy zasadniczo zdemontować całą maszynę. Plastikowy punkt obrotu został zbrylony, a dźwignia nie wracała z białym pokrętłem do napędzanego sprężyną popychacza, a znajdujący się w pobliżu wyłącznik (zabezpieczony przez przezroczystą gumową osłonę) nie przełączał się.

Wyczyściłem wszystko w okolicy sprężonym powietrzem i gorącą parą (Karcher), która doskonale usuwa kawę.

Więc, jeśli dostajesz Błąd 04 i 05 w Menu Serwisowym, sprawdź tę dźwignię dang! biggrin.gif

milkman

Poniedziałek, 26. Kwiecień 2021, 00:07 12

Unregistered

To jest naprawdę dobre! - Mam ten sam problem i nie mogłem znaleźć żadnych odpowiedzi - dziękuję! Czy jest szansa, że
masz jakieś zdjęcia, aby pokazać, gdzie jest problem - nie jestem pewien, czy mogę śledzić opis.
Dzięki