Zaawansowane wyszukiwanie

Krupy EA9000 kod błędu 5

Gast_Bastian

Poniedziałek, 22. Czerwiec 2020, 15:11 03

Unregistered

Witajcie razem,

obecnie mają w pełni automatyczny ekspres do kawy od mojego kolegi na stole.
Dał mi maszynę z notatką: Nie działa już. >biggrin.gif
Okazało się, że tu jest błąd 5. Dlatego mam teraz:

- Wymieniłem uszczelki grupy zaparzacza
- Wymieniłem dystrybutor wody całkowicie
- Wymieniłem przepływomierz.

Po wymianie dystrybutora wody i przepływomierza mogłem również dostać kawę i byłem bardzo zadowolony. Jednakże, po dołączeniu wszystkich części obudowy i chciałem wyciągnąć pierwszy LatteMachiatto dostałem tylko spienione mleko i awarii 5.

I następnie odłączył połączenie do jednostki piwowarskiej / grzejnik, aby sprawdzić, czy woda jest pompowana w ogóle. Ale to nie jest przypadek.
W międzyczasie mogłem zmusić maszynę do programu czyszczącego. Tam woda była pompowana w pierwszej części (część przedziału umiarkowanie), a następnie jako czyszczenie systemu zamiast ponownie zakłócenia 5.

Może ktoś ma pomysł.

Najlepsze pozdrowienia

haimik

Niedziela, 28. Czerwiec 2020, 08:17 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 36832

Członek od: 04.01.2020

Czy jest jeszcze jeden błąd oprócz błędu 5? Próby naprawy zostały już wcześniej przeprowadzone, ewentualnie źle lub nieprawidłowo podłączone węże?
Error 5 ma związek z ilością wody w instalacji hydraulicznej. Mówi się, że trzeba pompować za dużo wody, aby przesunąć hydraulikę. To nie do końca pasuje do siebie.
Czy też rozwiązałeś problem pomiędzy?

Gast_Bastian

Czwartek, 02. Lipiec 2020, 16:44 04

Unregistered

W międzyczasie rozwiązałem to sam.

Podobno pompa była nadal uszkodzona. Po kilkukrotnym rozłożeniu i sprawdzeniu, czy nie ma blokady, woda już nie przyciąga, więc wymieniłem je i od tego czasu działa.

Jazzy Joe

Czwartek, 10. Wrzesień 2020, 20:42 08

Unregistered

W moim przypadku (na EA829), podstawową przyczyną błędu 05 była dźwignia na dnie pionowo wznoszącego się wrzeciona, która podtrzymuje/pycha tłok. Plastikowy punkt obrotu dźwigni był zatarty, a dźwignia nie wracała do sprężynowego drążka popychającego z białym pokrętłem, a pobliski włącznik nie przełączał się.

Zasadniczo trzeba zdemontować całą maszynę, aby dokonać naprawy.

Błąd 05 jest zwykle opisywany jako błąd przepływomierza, pompy lub dystrybutora wody, ale żaden z nich nie był w moim przypadku problemem.dry.gif