Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Odea Giro Brew Group Rozwiązywanie problemów

FloK92

Sobota, 18. Październik 2014, 10:37 10

Unregistered

Witam,

Mam problem z moim Saeco Odea Giro, którego nie mogę rozwiązać sam.

O maszynie
: Maszyna ma około 7 lat i do tej pory działała bez zarzutu,
zmieniłem raz
zawór gorącej pary
, a także wylot grupy piwowarskiej (myślę, że nazywa się to zaworem funkcyjnym). Kilka miesięcy temu całkowicie oczyściłam i nasmarowałam maszynę. Do sedna problemu
: maszyna zaczęła od czasu do czasu nie osiągać pozycji zaparzacza grupy piwowarskiej, gdy ustawienie siły wynosiło "3 fasolki". Z biegiem czasu problem ten stawał się coraz częstszy, w międzyczasie nie radzi sobie nawet z 2 fasolkami. Po kilkukrotnym zdemontowaniu i sprawdzeniu zarówno skrzyni biegów, jak i grupy piwowarskiej, obie pracują płynnie, a mikroprzełączniki (które prawdopodobnie dość często powodują problemy) są również w porządku. Brakuje tylko kilku milimetrów do końcowej pozycji grupy zaparzającej podczas parzenia kawy w proszku. Jeśli wyłączysz ekspres w tym momencie, możesz również nacisnąć kawę w trybie testowym, a grupa zaparzająca jest napięta. Jeśli proszek jest mokry, można kontynuować jazdę grupy piwowarskiej do pozycji końcowej. Podczas samego prasowania maszyna dość mocno skrzypi (prawdopodobnie pochodzi z grupy piwowarskiej). Kawa z nastawą "1 ziarno"
działa (ponieważ mniej proszku jest mielone), ale nawet wtedy urządzenie wydaje odgłosy skrzypienia (trudno opisać, brzmi jak plastik, który jest napięty). Mam następujące pomysły, ale nie mam pojęcia, który z nich jest właściwy, więc potrzebuję rady od kogoś z większym doświadczeniem:1. ilość zmielonej kawy zmieniła się, ponieważ młynek ceramiczny zużył się (ale ja sam nie sądzę)2. Silnik osłabł z czasem3
.

Gdzieś w grupie piwowarskiej jest zwiększony
opór. Ale naprawdę nie wiedziałbym gdzie, miałem ten całkowicie zdemontowany, działa super gładko i można go przesuwać jednym palcem. Mam też pomysł na rozwiązanie, ale to duży błąd, a nie trwałe rozwiązanie problemu
: wystarczy wysunąć krzywkę na kole zębatym, aby wcześniej osiągnąć wyłącznik krańcowy, to powinno zadziałać
. Chętnie otrzymam kilka wskazówek, pomysłów lub doświadczeń. smile.gif
Dla
mnie

: jestem wyszkolonym mechatronikiem, więc wszelkiego rodzaju prace elektryczne i mechaniczne nie stanowią żadnego problemu.

Kaffeeplanet

Poniedziałek, 20. Październik 2014, 05:29 05

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1572

numer członkowski..: 3017

Członek od: 07.11.2008

zmienić duży O-ring na jednostce piwowarskiej, który powinien pomóc



--------------------
Alle Tips und Hinweise erfolgen nach bestem Wissen - die Verantwortung trägt jedoch der Ausführende.
Daher bitte lieber einmal zu viel als einmal zu wenig fragen.

Vor allen manuellen Arbeiten am Gerät den Netzstecker ziehen !

FloK92

Niedziela, 26. Październik 2014, 19:16 07

Unregistered

Witam,

dzięki za napiwek, kupiłem sobie nową uszczelkę.
Ale w tej chwili wszystko przebiega
tak, jak powinno (ze starą pieczęcią), nie zmieniłem nic poza innym rodzajem kawy... trochę tajemniczej.

Zmienię uszczelkę, jeśli znów pojawią się problemy...nigdy nie dotykaj działającego systemu

wink.gif