Zaawansowane wyszukiwanie

Caffeo Barista TS

Jednostka piwowarska utknęła

Wilfried Potts

Wtorek, 19. Grudzień 2017, 13:58 01

Unregistered

Witam, co tydzień sprzątam lokal piwowarski. Tym razem nie można go wyjąć.
Czy ktoś zna jakąś sztuczkę?

Guest

Środa, 27. Grudzień 2017, 15:44 03

Unregistered

Witam, czasami trudno jest usunąć Büheinheita. Następnie wyjmuję tacę ociekową i naciskam ręką od wewnątrz zaparzacz, pociągając za zewnętrzną dźwignię.

Wiley CKoyote

Niedziela, 21. Luty 2021, 14:54 02

Unregistered

Ja również miałem ten problem, wydaje się, że jest on spowodowany "osadem z kawy" pozostającym pomiędzy obudową a grupą zaparzającą.
Doszukując się przyczyny tego zjawiska stwierdziłem, że czarna guma w mechanizmie ciśnieniowym jest zużyta i psuje mokrą kawę podczas prasowania. Opada ona z góry na dół ekspresu po całym mechanizmie.

Konkretny pierścień można zamówić ponownie na wielu stronach. Widziałem na youtube niemieckiego maintenace guy'a, który radził wymieniać tę gumę raz lub dwa razy do roku w zależności od zużycia maintenace.... np. im więcej pijesz, twój przebieg będzie się różnił.

Jest to kawałek, który przychodzi sam lub w zestawie w towarzystwie "o-ringów". Razem około 13 euro do 6 euro za gumowy pierścień w komorze ciśnieniowej.

N.B. zwróć uwagę jak to wyszło, ja nie. Teraz nie wiem jak zamontować nowy. profil pierścienia w komorze ciśnieniowej jest w kształcie litery U. ... w górę czy w dół...?! ohmy.gif (a
pierścienie0 to oczywiście o-ringi)Mam nadzieję,

żejest to przydatne dla Ciebie i innych


.




Happy caffeeine!