Zaawansowane wyszukiwanie

Instrukcja naprawcza grupa piwowarska AEG Melitta

AEG Electrolux / Melitta / DeLonghi

Joranz   

Piątek, 03. Kwiecień 2009, 20:00 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam wszystkich!

Oto pierwsza wersja mojej instrukcji naprawy dla grupy piwowarskiej z AEG Electrolux / Melitta itp. Maszyny.

Edycja: Ponieważ w niektórych punktach instrukcja naprawy opiera się na instrukcji konserwacji, zalecam przeczytanie instrukcji konserwacji przed rozpoczęciem naprawy.

Zawsze jestem otwarty na sugestie i opinie.

Uzupełnienie instrukcji pielęgnacyjnych grupa piwowarska

Powitanie Joranza

Załącznik (Liczba pobrań: 23224)

Załącznik Reparatur_Bruehgruppe_AEG.pdf

radiocontrolled

Piątek, 17. Kwiecień 2009, 21:57 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 46

numer członkowski..: 3069

Członek od: 13.11.2008

Witaj Joranz,

Ty znowu wink.gif


Tak więc, cieszyłbym się z obrazu przedstawiającego orientację pierścienia uchwytu filtra tłoka piwowarskiego.

Ponadto jestem zdezorientowany co do informacji o końcowym teście funkcji.

W celu przeprowadzenia końcowego testu funkcjonalnego należy przesunąć BG kilka razy. W tym celu należy całkowicie odciągnąć biały suwak do tyłu, a następnie

przesunąć go całkowicie do przodu (powtórzyć kilka razy). W celu ponownego zamontowania BG w maszynie należy na końcu całkowicie cofnąć biały
wózek
do tyłu.
Jak daleko jest "cała wstecz" lub w moim przypadku "cała naprzód" Edycja:
Dziękuję
za wysiłek
.

Joranz

Sobota, 18. Kwiecień 2009, 16:14 04

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witaj Rc!

Położenie pierścienia mocującego filtr jest dokładnie takie samo jak na zdjęciu na stronie 6 (na samym dole), z tą różnicą, że w tym przypadku na zdjęciu zamiast "tulei stempla" pokazany byłby "tłok zaparzający"...

Opis testu funkcji jest nieco bardziej zwięzły, ponieważ instrukcja opiera się nieco na "instrukcjach pielęgnacji", jest po jednym zdjęciu od "bardzo do tyłu" i "bardzo do przodu". Ale wskazówka, że należy najpierw przeczytać instrukcję opieki, prawdopodobnie nie byłaby zła.

Pozdrowienia Joranz

frankman01

Czwartek, 10. Grudzień 2009, 16:02 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 5449

Członek od: 11.10.2009

Hejho,

Info, link do BG repair iss putt unsure.gif

Joranz

Piątek, 11. Grudzień 2009, 13:20 01

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Cóż, to nadal działa dla mnie... wink.gif

J.N   

Piątek, 12. Luty 2010, 13:26 01

Unregistered

Witaj Joranz
, podczas sprzątania BG nagle miałem
w ręce
pierścień uszczelniający
.

Dzięki twoim instrukcjom szybko zobaczyłem, że to O-ring

II i postawiłem

go na właściwym miejscu

.

Dziękuję bardzo za was

z wysiłek. Witaj

J

.N.

Guest

Czwartek, 25. Marzec 2010, 16:50 04

Unregistered

Witam, na mojej Mellita N.86 pierścień zatrzaskowy również został złamany/pęknięty, mam teraz pytanie: gdzie musi być zainstalowany pierścień zatrzaskowy, lub w którym rowku? czy tłok prasy musi pozostać ruchomy (2-4 mm luzu) lub być mocno zamocowany?

Grinder

Piątek, 25. Czerwiec 2010, 18:25 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 8737

Członek od: 25.06.2010

Dzięki za instrukcje. Super ilustrowany i naprawdę pomocny.

Mam jednak mały problem po zamontowaniu części blokującej. Dosłownie podążam za poniższym fragmentem, a przynajmniej tak mi się wydaje:

QUOTE
W celu przeprowadzenia końcowego testu funkcjonalnego należy przesunąć BG kilka razy. W tym celu należy pociągnąć białe sanki do tyłu, a następnie popchnąć je do przodu (powtórzyć kilka razy). W celu ponownego włożenia BG do maszyny należy pociągnąć biały suwak do tyłu na końcu.

W rezultacie hak blokujący, który jest przymocowany do białej prowadnicy, zatrzaskuje się pod odpowiednim uchwytem na czarnej części środkowej. To (oczywiście) ma tę konsekwencję, że biały ślizg może być tylko w bardzo ograniczonym stopniu popychany do tyłu, ponieważ hak wpada do zaczepu. Mój prawdziwy problem polega na tym, że nie mogę już otworzyć zaparzacza za pomocą części zamykającej, jak to opisano np. w instrukcji obsługi w celu czyszczenia.

Nie chcę instalować zaparzacza w tym stanie w maszynie, ponieważ obawiam się, że może wystąpić wada.

Mam nadzieję, że opisałem swój problem w zrozumiały sposób i mam nadzieję, że ktoś ma dla mnie gorącą wskazówkę, gdzie popełnię błąd w ostatnim kroku.

Później umieszczę kilka zdjęć, aby zilustrować mój problem.

Dzięki!

Joranz

Piątek, 25. Czerwiec 2010, 20:49 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Jeśli dobrze to rozumiem, to się zacina, gdy wyciągasz ręcznie białe sanki?!

Zdjęcie może nie być złe... Czy to możliwe, że musisz po prostu pociągnąć trochę mocniej? W tym momencie uruchamiany jest mechanizm wyrzutu, a więc normalne jest, że opór znacznie wzrasta.
Normalnie można ciągnąć białe sanki bez łamania niczego. Może spróbujesz
jeszcze raz.

Nasmarowałeś BG? W stanie suchym jest naprawdę

trudno ciągnąć, ale jeśli nie
działa: Czy usunąłeś czerwoną część blokującą
?
Pozdrowienia Joranz

Grinder

Sobota, 26. Czerwiec 2010, 10:19 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 8737

Członek od: 25.06.2010

Dwie rzeczy:

Zacina się, gdy chcę otworzyć zaparzacz przez czerwony zamykacz, ponieważ hak blokujący jest blokowany przez uchwyt w czarnej części środkowej. Możliwe, że otwarcie zaparzacza w tej pozycji nie jest zamierzone. Nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

Po zdjęciu czerwonego samozamykacza mogę oczywiście ręcznie podnieść hak blokujący nad oporem i ręcznie popchnąć biały wózek aż do tylnego końca czarnej części środkowej. Mechanizm wysuwania otwiera się wtedy jak zwykle.

Jak już mówiłem, umieszczę później kilka przyzwoitych zdjęć, żeby wszystko wyjaśnić.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Grinder

Czwartek, 01. Lipiec 2010, 17:19 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 8737

Członek od: 25.06.2010

Więc, przyjrzałem się jeszcze raz grupie piwowarskiej albo bliżej. Popełniłem błąd wciskając wewnętrzną część bliżej, która była pod napięciem sprężyny, ale z powodu grubych palców kiełbasianki zawsze puszczałem za wcześnie po naciśnięciu śruby. Spowodowało to, że wewnętrzna część bliższa "zablokowała się" i uniemożliwiło otwarcie grupy piwowarskiej.

Teraz wszystko przebiega tak, jak powinno i gładko jak masło.

Joranz, twoje prowadzenie jest naprawdę najlepsze. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wasz czas i wysiłek. Gdybym znalazł ją wcześniej, zaoszczędziłbym sobie sporo kłopotów.

DonGerd   

Wtorek, 27. Lipiec 2010, 21:11 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 9053

Członek od: 27.07.2010

Witaj Joranz, ja też dziękuję za wspaniałe instrukcje. Masz instrukcję
, jak
wyjąć
płytę grzewczą
?

Moja już się nie grzeje i przecieka. AEG Cafe Perfetto CP220 (jak Camosa

CF 220

)Był

bym bardzo szczęśliwy.

Ciao DonGerd

Joranz

Środa, 28. Lipiec 2010, 00:24 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Najpierw należy oczywiście usunąć dwa kable połączeniowe, termosensor (później nie zapomnieć o pastie przewodzącej ciepło podczas montażu!) i wąż wodny. Termoblok można wtedy usunąć na dwa sposoby. Wylewkę można odkręcić od dołu - ale w tym celu trzeba prawie całkowicie rozmontować maszynę.
Łatwiej jest usunąć gruźlicę do góry.
Musisz
tylko
obrócić
go o około 45° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
. Problem polega na tym, że jest tam mały zaczep mocujący, który blokuje gruźlicę na miejscu. I nie można się do niego dostać bardzo łatwo. Ale w najgorszym wypadku zerwie się, to nie ma znaczenia, gruźlica utrzyma się bez tego nosa. Zaznaczyłem nos trzymający na zdjęciu dla Ciebie:-Zdjęcie 1 w załączniku -szara część to dysza wylotowa (może być również żółto-przezroczysta lub czarna), jest nadal przymocowana do TB. Do zdjęcia odkręciłem go od dołu... Jeśli zdemontowałeś wylewkę, to wygląda to tak:-Zdjęcie 2 w załączniku- Musisz
wymienić trzy O-ringi. Również cała sprawa musi być dokładnie odkamieniona. Również otwór, w którym
wylewka jest połączona z gruźlicą należy oczyścić z wapna. Następnie całość należy ponownie uszczelnić. Wyjątek: Przyłącze wylotowe ma pęknięcie (sprawdź dokładnie), wtedy jedyną rzeczą, która pomaga jest jego wymiana. Możesz dostać zawór wylotowy tutaj.
Ale powinieneś go całkowicie wymienić tylko wtedy, gdy coś jest złamane. Inaczej zrobią to
trzy O-ringi. Skąd

je masz? Muszę spojrzeć jeszcze

raz...
Pozdrowienia Joranz

Załącznik (Liczba pobrań: 1697)

Załącznik Anhang.zip

DonGerd

Sobota, 31. Lipiec 2010, 13:26 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 9053

Członek od: 27.07.2010

Menno Joranz, świetnie. Wielkie dzięki. Mam działającą część elektryczną, tylko nie wiedziałem jak wyciągnąć stary. To
świetnie, twoje
wyjaśnienie.

Pozdrowienia Gerd

Sandro Crisolli

Środa, 06. Kwiecień 2011, 12:46 12

Unregistered

rolleyes.gif

wielki opis konserwacji... Najwyższej klasy... bez tego oszalałbym... Dziękuję bardzo... Teraz, gdy grupa piwowarska jest już prawidłowo zmontowana, muszę poszukać zawieszenia suwaka...(rzecz w której haki suwaka się zaczepiają)

Pięta, którą można wcisnąć czerwonym guzikiem, też się w pewnym momencie zerwała... sad.gif ...i z plastikowym klejem to niestety nie jest...

Niemniej jednak, dziękuję bardzo za dobry opis dotyczący grupy piwowarskiej

Witaj Sandro