Zaawansowane wyszukiwanie

Dźwignia jednostki piwowarskiej

Dźwignia nie może być dłużej przesuwana

Cat Louis

Niedziela, 27. Styczeń 2019, 13:32 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 33598

Członek od: 27.01.2019

Witam wszystkich! Mam problem z moim Caffeo Barista TS. Po wyjęciu zaparzacza, oczyszczeniu go i ponownym włożeniu, dźwignia zaparzacza nie może być przesunięta w dół. Wygląda na to
, że sprężyna jest złamana, ponieważ po
wyjęciu pojemnika mogę sięgnąć do środka i przesunąć czarną okrągłą część zaparzacza w prawo, a następnie dźwignię można ponownie przesunąć w dół.

Ponadto, samo urządzenie p

iwowarskie jest już od pewnego czasu stosunkowo trudne do ponownego włożenia do maszyny. Musisz wcisnąć go naprawdę mocno, aby móc ponownie wcisnąć dźwignię w dół, aby go zablokować.

Kiedy wkładam zaparzacz do środka, naciskam dźwignię w dół i uruchamiam maszynę,

w pewnym momencie

zaczyna

się ona pękać. Jeśli wypuszczę kawę, ekspres wyciągnie ziarna, a następnie, tuż przed tym jak kawa wpadnie do mojej filiżanki, ponownie pęknie.

Próbowałem dowiedzieć się, skąd

biorą się

trzaski, otwierając klapę z boku

i zobaczyłem, że kiedy zaparzacz popycha zmieloną kawę, aby ją zaparzyć, ta srebrna dźwignia utknęła gdzieś w zaparzaczu i to pęknięcie. Czy ktoś zna ten problem i czy jest jakieś rozwiązanie? Byłby naprawdę wdzięczny za propozycje rozwiązań. unsure.gif
Witaj, Nicolé.

Gast_Anne

Poniedziałek, 17. Czerwiec 2019, 14:38 02

Unregistered

Witam... mam dokładnie ten sam problem! Jeśli się nie mylę, to wydaje się, że to choroba tej maszyny. Czy jest jakieś inne rozwiązanie niż wymiana zaparzacza?...
pyta zdesperowana Anna

Louisdor

Poniedziałek, 25. Maj 2020, 17:17 05

Unregistered

Witam!

Czy poczyniliście już jakieś postępy w tym temacie?
Mamy też problem z trzeszczeniem i złym ponownym uruchomieniem grupy piwowarskiej. Wszystkie części
nie wyglądają, jakby były zużyte.

Wszędzie tam, gdzie to robiłem,

sprzątałem i polerowałem

je

.

Niestety nie udało się. Filcowanie co 10 razy wszystko idzie gładko, nie pęka,

wszystko jest ok.

Potem znowu sprzątanie grupy piwowarskiej i

znowu zaczyna się problem.
Merci, Louisdor.

Gast_Ute

Poniedziałek, 22. Czerwiec 2020, 21:48 09

Unregistered

Mam ten sam problem, załatwić grupę piwowarów dobrze, ale dźwignia do jej zablokowania jest jakoś zablokowana. Każdy ma jakieś dobre rady.

Gast_Marco

Poniedziałek, 29. Czerwiec 2020, 09:54 09

Unregistered

Witajcie razem,
niestety mam też problem.
Jednostka piwowarska usunięta, wyczyszczona i podczas instalacji zacina się i dźwignia do blokowania/odblokowania nie schodzi już na dół. (Chyba że przekręcę przewidzianą do tego celu "rolkę blokującą". )

Resetowanie napędu (przycisk włączony + przycisk MyCoffee) nie pomaga, z wyjątkiem wyświetlania błędu systemowego 8. Byłbym bardzo wdzięczny za dalsze przydatne wskazówki.

Gast_Marco

Wtorek, 30. Czerwiec 2020, 14:29 02

Unregistered

Mam to teraz przy sobie.
Wpuść trochę płynu do mycia naczyń na króćcu napędowym, w którym znajduje się urządzenie piwowarskie, tak aby lepiej się "wyślizgnął". Świetnie się z tym pracowało. Jednostka piwowarska jest z powrotem w środku.

Denns

Sobota, 10. Październik 2020, 09:55 09

Unregistered

Cześć,

Tak samo tutaj. Czy są już inne rozwiązania?

Dzięki i VG, Denns

Warren

Sobota, 08. Maj 2021, 13:15 01

Unregistered

Witam wszystkich.
Wyczyściłem wszystko co się dało w okolicy wału napędowego (gumowy występ) za pomocą wkładki do ucha, następnie wyszczotkowałem wał szczoteczką do zębów i wodą, jak również miejsce, w którym pasuje do jednostki zaparzającej. To rozwiązało problem.

Janet

Czwartek, 13. Styczeń 2022, 15:29 03

Unregistered

Myślę, że w końcu mi się udało. Ale nadal jest to trudne. W dolnej części zaparzacza znajduje się wałek. Dwa "bolce" po wewnętrznej stronie urządzenia, które pokrywają się z dwoma "podkładkami" na zaparzaczu. Te wciskają rolkę i pozwalają na zablokowanie mechanizmu blokującego. Tak więc, jak powiedział Warren, dokładnie wyczyść wał napędowy, a także "podkładki", a następnie wepchnij zaparzacz tak mocno, jak to możliwe, koncentrując się na obszarze dwóch podkładek/pinów. Kiedy wepchną się na wałek, możesz odblokować i zablokować jednostkę na miejscu. Pomaga albo mieć kogoś do trzymania maszyny, albo ścianę, o którą można ją postawić (i antypoślizgowe buty!), a jednostka zaparzająca nadal wymaga potężnego nacisku, aby umieścić ją tam, gdzie powinna być. Poza tym, nadal jest to świetny ekspres do kawy!

Gast_Kaffeeliebhaber

Sobota, 05. Luty 2022, 21:08 09

Unregistered

.... Możliwe jest jednak również, że czyszczenie sworzni/wałka nie pomaga, jak to miało miejsce w moim przypadku. Następnie przy wyjętej grupie browarniczej wcisnąłem sworznie, aby móc odblokować dźwignię. Popchnąłem dźwignię nieco dalej i włożyłem z powrotem grupę zaparzającą. Teraz maszyna znów działa bez problemów.

Gast_Anna   

Sobota, 19. Luty 2022, 11:02 11

Unregistered

QUOTE (Guest_Marco @ wtorek, 30 czerwca 2020, 14:29)
Teraz działa dla mnie.
Płyn do mycia naczyń naniosłem na trzpień napędowy, do którego przymocowany jest zaparzacz, aby lepiej się "ślizgał". Zadziałało jak czar. Urządzenie do zaparzania jest z powrotem włożone.

Dzięki, świetna wskazówka

Gast_Conny

Sobota, 26. Luty 2022, 09:26 09

Unregistered

QUOTE (Guest_Marco @ wtorek, 30 czerwca 2020, 14:29)
Teraz działa dla mnie.
Płyn do mycia naczyń naniosłem na trzpień napędowy, do którego przymocowany jest zaparzacz, aby lepiej się "ślizgał". Zadziałało jak czar. Urządzenie do zaparzania jest z powrotem włożone.

Pomogła nam również wskazówka dotycząca środków do płukania.

Ręczne "przechytrzenie" - nazwę to detekcją położenia zaparzacza - poprzez np. odblokowanie dźwigni przed włożeniem lub przesunięcie rolki, która poruszana jest za pomocą dwóch bolców, zawsze prowadziło do silnego trzeszczenia w ekspresie przed i po zaparzeniu.
Odrobina smaru z pewnością może pomóc. W sklepach specjalistycznych można kupić takie do automatycznych ekspresów do kawy.

Gast_Martina

Sobota, 13. Sierpień 2022, 16:54 04

Unregistered

Dźwignia zaparzacza mleka Solo&milk zacina się

Guest

Piątek, 22. Marzec 2024, 18:56 06

Unregistered

QUOTE (Gast_Kaffeeliebhaber @ sobota, 05 luty 2022, 21:08)
.... może być również tak, że czyszczenie pinów / wału nie pomaga, tak mi się przydarzyło. Następnie wepchnąłem sworznie z wyjętą grupą zaparzającą, aby móc odblokować dźwignię. Popchnąłem dźwignię nieco dalej i ponownie włożyłem grupę zaparzającą. Teraz maszyna znów działa bez żadnych problemów.

Gość miłośnik kawy
Dziękuję. Zadziałało.
Peter