Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo Barista TS

Grupa piwowarska nie może być użyta

Gast_Kaffeejunkie

Sobota, 27. Maj 2017, 11:35 11

Unregistered

Cześć, może mógłbyś mi pomóc...

... Wyczyściłam mój ekspres do kawy Melitta Coffee Barista TS i jak zwykle wyjąłam grupę zaparzającą. Ale teraz nie może już być używany. Nie wchodzi aż do końca i dlatego nie może być już zamknięty. Dlatego też maszyna stale wyświetla komunikat o błędzie "Brak grupy piwowarskiej".

Napęd wydaje się być w prawidłowej pozycji, zainicjowałem go przyciskiem ON/OFF i przyciskiem MY Coffee. Wszystko też wydaje się być na właściwym miejscu na samym urządzeniu piwowarskim. Ta maszyna ma tylko 3 lata. Jestem na końcu mojej liny. Znasz jakieś rozwiązanie?

TIA smile.gif

EA6930

Sobota, 27. Maj 2017, 13:32 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 15

numer członkowski..: 17238

Członek od: 24.08.2012

Halo
,
klamka jest teraz po lewej?

Następnie patrzysz na prawo od uchwytu w "otwór", który

włącza napęd po

drugiej stronie

.

Na krawędzi otworu

widać małą kropkę.

Ten punkt musi

być

dokładnie poziomy

po prawej stronie (na godzinie trzeciej).
Jeśli wlot kawy jest teraz skierowany mniej więcej pionowo do góry, wówczas grupa zaparzaczy ma pozycję montażową i musi
luźno się zmieścić. Pod warunkiem, że
dysk jest w pozycji domowej, co jest tak jak
mówisz...
Można zobaczyć zdjęcia wszystkich znanych części zamiennych Fritzen / Brewing unit

Guest

Sobota, 27. Maj 2017, 14:27 02

Unregistered

Dzięki za pomoc Pojemnik na kawę - punkt nie był o trzeciej, ale o trzeciej czwartej. Potem trochę spróbowałem i wypadł mi kawałek wyciskanych fusów z kawy. Teraz wchodzi znowu bez problemu. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Gast_Matthias

Niedziela, 05. Sierpień 2018, 13:30 01

Unregistered

Może to komuś pomoże:

Z moim TSP, model F78-100, grupa piwowarska mogła być używana z dużym trudem tylko przez jakiś czas. Zresetowanie napędu zgodnie z opisem w Melitta FAQ poprzez jego włączenie i naciśnięcie przycisku "Moja kawa" + ON/OFF przez 2 sekundy doprowadziło do błędu systemowego 8.

Właściwa droga dla tego modelu jest opisana tutaj:
/forums/...showtopic=15047

Sukces osiągnięto tylko poprzez zdjęcie osłony z przekładni napędowej, oczyszczenie obszaru za nią (i tak warto...), a następnie staranne rozpylenie silikonu na przekładnię napędową i odpowiedni obszar grupy piwowarskiej. Wewnątrz aplikowałem go "sprayem na szmatę", do wnęki grupy piwowarskiej, słomką opryskową.

Gast_Paul

Poniedziałek, 15. Kwiecień 2019, 21:29 09

Unregistered

Dzięki za wskazówkę Matthias
! Miałem ten sam problem z modelem F78-100. inicjował kilka razy bez powodzenia i
poszedł za twoją radą.

Usunąłem też małą owiewkę przy kole napędowym i drewnianym szaszłykiem usunąłem ilość guzowatych wytłoków odpowiadającą jednej łyżce stołowej. Następnie ostrożnie nasmarowałem koło napędowe i odpowiednik w zaparzaczu odrobiną smaru kranowego, po czym mogłem

bez problemu używać zaparzacza.

Teraz wszystko znowu działa idealnie!

Gast_Richard

Niedziela, 28. Kwiecień 2019, 10:48 10

Unregistered

QUOTE (Guest @ Saturday, 27 May 2017, 14:27 pm)
Dzięki za pomoc Pojemnik na kawę - punkt nie był o trzeciej, ale o trzeciej czwartej. Potem trochę spróbowałem i wypadł mi kawałek wyciskanych fusów z kawy. Teraz wchodzi znowu bez problemu. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Witam!
Mam dokładnie taki sam problem z moją Melittą Baristą
TS jak ty.

Piszesz, że trochę się pokręciłeś i wyszedłeś z jakąś prasowaną kawą. Powiedz mi dokładnie, co zrobiłeś. Kropka też jest dokładnie o 3:00. Więc, problemem jest coś innego. Trudno jest po czyszczeniu ponownie umieścić grupę piwowarską, a zapadkę można przesunąć dopiero po dziesięciu krotnie. Przy pierwszej kawie pojawia się głośny chrupiący dźwięk, a następnie urządzenie pracuje do następnego

czyszczenia.

Proszę dać nam wskazówkę, aby maszyna znów działała normalnie. Mei też jest jak twoje trzy

lata.

MfG:

Richard

Gast_Carmen

Wtorek, 13. Sierpień 2019, 18:45 06

Unregistered

Po prostu mieliśmy ten sam problem i spędziliśmy wieki majsterkując i próbując różnych kombinacji klawiszy. Nie uwierzysz, co w końcu pomogło - olej do gotowania. Trochę na szmatce, a następnie przetrzeć i spłukać - poszło dalej bez problemów. Szalone. huh.gif

Hupsy

Czwartek, 03. Październik 2019, 10:29 10

Unregistered

Dokładnie tak to zrobiliśmy. Żadna kombinacja klawiszy nie robi żadnej różnicy. Teraz spróbuj końcówki z olejem do gotowania i będzie dobrze - w środku. Jednak nawet z nami, głośna petarda przy pierwszym włączeniu ponownie. Ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Altenburgkoenig

Czwartek, 03. Październik 2019, 12:51 12

Unregistered

Podobno dzisiaj jest dzień czyszczenia ekspresu do kawy.

Automat całkowicie wyczyszczony, również klapa za zaparzaczem otwarta i cała misa wody i kawy w proszku wypłukana. Podczas zakładania zaparzacza, nagle opór. Olej na nim i wszystko unosi się tak jak powinno

Gast_Erich

Sobota, 09. Listopad 2019, 17:30 05

Unregistered

QUOTE (Guest_Carmen @ Wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:45 godz.)
Po prostu mieliśmy ten sam problem i spędziliśmy wieki majsterkując i próbując różnych kombinacji klawiszy. Nie uwierzysz, co w końcu pomogło - olej do gotowania. Trochę na szmatce, a następnie przetrzeć i spłukać - poszło dalej bez problemów. Szalone. huh.gif

Świetna rada z olejem do gotowania.

Gast_Monika

Poniedziałek, 11. Listopad 2019, 13:43 01

Unregistered

Najlepsza końcówka ze wszystkich, ta z olejem do gotowania.

Po godzinie daremnego wysiłku, siedzę tam ze świeżo zaparzoną filiżanką kawy.

Podałeś olej do koła jednostki piwowarskiej i do różnych innych miejsc - i to działa!

Gast_Rocky

Wtorek, 12. Listopad 2019, 13:15 01

Unregistered

Dzięki za napiwek! Użyłem taniego oleju słonecznikowego. Wciąż pęka. Gdzie jeszcze można nanieść olej na urządzenie piwowarskie? Jak dostać się do kierownicy mojej Melitty Barista TS, np. za kierownicą, aby usunąć resztki kawy? Byłoby miło, gdyby ktoś mógł mi pomóc.
W każdym razie, miłego dnia przy kawie.

satan0

Czwartek, 14. Listopad 2019, 15:54 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 36106

Członek od: 05.11.2019

Witam
,
nie da się usunąć
mojej jednostki p
iwowarskiej.

Kropka

jest o 14:00.

Jak mogę to

naprawić? Dziękuję Johannes.

satan0

Czwartek, 14. Listopad 2019, 15:56 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 36106

Członek od: 05.11.2019

To jest melitta gaffen Bistro 960-101.

Gast_Anna

Niedziela, 29. Grudzień 2019, 17:38 05

Unregistered

Końcówka Suuupera z olejem! Dziękuję...biggrin.gif

 Seite 12