Zaawansowane wyszukiwanie

Woda z Caffeo Solo wychodzi na dno...

desmopan

Niedziela, 25. Październik 2015, 17:31 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 27769

Członek od: 25.10.2015

Witam,

moje Caffeo Solo E950-103 nie robi już kawy, woda płynie do środka i obok tacki ociekowej.

Zdemontowałem już maszynę, wyczyściłem zawór odwadniający, usunąłem resztki wytłoków z kierowcy.
Maszyna ma
tę samą wadę
po ponownym montażu
...
Co to może być?
Co jeszcze mogę zrobić?

- Wymienić zawór odwadniający? (co właściwie można

złamać?

)-

Sprawdzić

grupę p

iwowarską? - Sprawdzić

pozycje wyłączników

krańcowych?... Byłbym
wdzięczny za pomoc
...

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 26. Październik 2015, 09:37 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Przy zaworze spustowym uszczelki wargowe mogą stać się nieszczelne. Sam zawór odwadniający może mieć również pęknięcia, gdy się zestarzeje... lub gdy mocowanie do napędu silnikowego jest uszkodzone... co również czasami się zdarza...

Należy sprawdzić pierścień uszczelniający i "przytrzymanie" na zaparzaczu... jeśli oba są w porządku polecam nowy zawór spustowy... Dodatkowo 2 nowe mikrowyłączniki do sterowania silnikiem (umieszczone w napędzie za zatrzaskiwaną zaślepką)... nie są drogie, ale często powodują opisane problemy... niestety nie można ich prawidłowo sprawdzić, bo wystarczy, że nie włączą się w 100% czyste, aby spowodować problemy.

W przypadku wymiany mikroprzełączników należy nasmarować tarczę krzywkową smarem łatwo się poruszającym i dobrze przylegającym, w przeciwnym razie mimo nowych mikroprzełączników nadal mogą wystąpić problemy.

desmopan

Sobota, 31. Październik 2015, 16:07 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 27769

Członek od: 25.10.2015

Raport z zebrania:

.....zawór spustowy wymieniony --> jeszcze nieszczelny......O-ringi i uszczelka wargowa na urządzeniu zaparzającym wymienione --> jeszcze nieszczelny....półotwarta maszyna obserwowana podczas zaparzania --> woda wypływa na górnym wlocie zaworu spustowego......zawór spustowy usunięty: --> brak O-ringu w DV......... prawdopodobnie nie było w zakresie dostawy...stary O-ring zainstalowany --> maszyna znów działa... Wniosek: Błędem było prawdopodobnie DV, a może tylko górny O-ring.
Szkoda, że nie ma nowego O-ringa w DV, albo że go nie ma...także
nie sprawdziłem czy O-ring jest w środku przed ponownym montażem (założyłem, że jest) ...pół godziny dodatkowej pracy...

W każdym razie.... maszyna znów działa... Teraz buduję joystick Atari z (za bardzo zamówionych) mikroprzełączników.....

wink.gif

BlackSheep

Sobota, 31. Październik 2015, 20:51 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Witam,

O-ring zazwyczaj nie jest dołączony do DV i
musi być zamówiony oddzielnie
. Regards



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

gordian

Niedziela, 01. Listopad 2015, 12:38 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 24466

Członek od: 06.06.2014

Mam też solówkę, w której woda wypływa na lewe tylne dno. Maszyna ma 17 miesięcy i już drugi raz jest uszkodzona. Na szczęście nadal mam gwarancję.

Dziwne jest to, że woda wypływa również z urządzenia, gdy nie jest ono używane.

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 02. Listopad 2015, 13:07 01

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Prawdopodobnie pierścień uszczelniający wlotu zbiornika wody jest uszkodzony, lub zbiornik wody nie jest prawidłowo osadzony na dyszy zbiornika. Może gdzieś między nimi wpadło ziarno kawy, żeby zbiornik nie usiadł prawidłowo?

Dlatego wycieka on nawet wtedy, gdy maszyna nie jest włączona.

Bestattungen

Niedziela, 24. Maj 2020, 16:41 04

Unregistered

Ostatnie kurwa te rzeczy zawsze przeciekają z mojej piątki i wszyscy mają przejebane.