Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo CI - Woda spływa do tacki ociekowej

Woda/kawa spływa do tacki ociekowej

Gast_Coffeelover

Piątek, 18. Wrzesień 2015, 14:55 02

Unregistered

Witam,

Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc z następującym problemem: Kawa jest mielona, woda jest również pompowana, ale woda nie spływa do kubka, lecz do pojemnika zbiorczego (uwaga: urządzenie zostało oczyszczone). Kawa w proszku jest wilgotna i ma się wrażenie, że nie tylko woda, ale i kawa znajduje się na tacy zbiorczej. Już w ostatnich tygodniach ilość napełnienia kubka stawała się coraz mniejsza. Zanim moja Melitta Caffeo CI w końcu uderzyła dzisiaj, pompowała całą wodę w zbiorniku podczas rutynowego płukania przed wyłączeniem, proces mógł zostać przerwany tylko przez wyciągnięcie wtyczki.

Na forum przeczytałem, że zarówno jednostka piwowarska, jak i zawór odwadniający mogą być źródłem błędu. Czy może to być zawór odwadniający, gdy kawa wyląduje w tacce ociekowej, czy też woda musiałaby być mniej lub bardziej przejrzysta? Byłoby wspaniale, gdyby ktoś mógł dać mi wskazówkę co do prawdopodobnej przyczyny.

Dziękuję z góry.


Guest

Sobota, 26. Wrzesień 2015, 13:39 01

Unregistered

Halo
, pieczęć musi
być
wymieniona


Mfg

.

Gast_Nico

Wtorek, 10. Listopad 2015, 22:02 10

Unregistered

Witam wszystkich,

Mam dokładnie ten sam problem! zamiast kawy płynącej do kubka, płynie prosto do tacki ociekowej! Czy twój problem został rozwiązany? A jeśli tak? Jak to zostało rozwiązane? Z poważaniem NicoMelitta
Caffeo CI

Martin (Hobbytechniker)

Środa, 11. Listopad 2015, 11:30 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Przyczyną może być zawór spustowy, zaparzacz lub mikrowyłączniki w napędzie.

Gast_Nico

Środa, 11. Listopad 2015, 15:08 03

Unregistered

Dzięki za szybką odpowiedź!

Jak i gdzie mogę to sprawdzić, nie mam odwagi się do tego zbliżyć. Przy moim szczęściu jest więcej złamań na końcu! Pochodzę z Dortmundu, czy jest tam gdzieś serwis naprawczy?

Z serdecznymi pozdrowieniami dla
Nico

Martin (Hobbytechniker)

Czwartek, 12. Listopad 2015, 12:00 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Nie rozpaczajcie, że Google pyta. Będą wiedzieli, gdzie szukać usług.

W przeciwnym razie proszę google'a dla GIDF... tam znajdziecie dobrą wskazówkę.

Pasadena42119

Piątek, 11. Grudzień 2015, 12:08 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 27941

Członek od: 11.12.2015

Witam,

Na tyle, na ile mogłem śledzić i stwierdzić, że pojemnik do zbiórki nie jest monitorowany żadnym czujnikiem. Oczywiście jest to prosty licznik w elektronice, który próbuje określić, kiedy miska może być pełna, w zależności od zastosowania i ilości kawy lub czujnika przepływu.

To prawie zawsze działało dla nas. Czasami sami widzieliśmy za pomocą czerwonej pływaka, że misa jest pełna, tzn. wyciągnięta, opróżniona, wepchnięta. Często doświadczamy wówczas, że (jedna filiżanka później) urządzenie prosi o opróżnienie miski, chociaż jest ona pusta.

Następnie otwieramy szufladę na kilka centymetrów, aż pojawi się komunikat "Włóż tacę", a następnie wsuwamy ją z powrotem.

Jestem więc całkiem pewien, że jest tylko wewnętrzny licznik, który jest resetowany przez kontakt w kroplówce.

Pasadena

Guest

Wtorek, 05. Styczeń 2016, 11:25 11

Unregistered

Mam ten sam problem. Kawa (a także płukanie) trafia bezpośrednio do tacki ociekowej. Problem wystąpił dokładnie od momentu uruchomienia programu czyszczącego z użyciem tabletek czyszczących (oryginalnych tabletek Melitta). Obawiam się, że jakieś resztki tabletki mogą zatkać jakiś wąż. Całkowicie odkręciłem już to urządzenie, ale niestety niewprawne oko na pierwszy rzut oka nic nie widzi. Prowadziłem również dziesiątki programów płukania, czyszczenia i intensywnego czyszczenia w nadziei, że w jakiś sposób wyczyści to węże. Ale to nie pomogło.

Guest

Wtorek, 05. Styczeń 2016, 16:12 04

Unregistered

To pewnie zawór spustowy. Trzeba go oczyścić lub jeszcze lepiej, wymienić. Niestety nie mogę tego zrobić sam (jest to jedna z bardziej skomplikowanych części do wymiany). Serwis naprawczy szacuje się na 160 euro.

DIDDI

Piątek, 01. Grudzień 2017, 15:21 03

Unregistered

Witajcie przyjaciele od kawy

Miał dokładnie taki sam problem jak opisany powyżej z moją Melitta Caffeo CI. Kawa przedostała się przez zawór spustowy do zbiornika wyrównawczego i do tacki ociekowej. W kroplówce znajdowała się również woda do płukania na początek i do odtłuszczania. Czyszczenie zaworu nie pomogło i było m.in. całkowicie brudne. Uszczelnienie i tłok zaworu były prawdopodobnie zużyte i w związku z tym nie były już właściwie uszczelnione, tak że nie można było wytworzyć ciśnienia wystarczającego do przesunięcia zaworu.
Zawór jest z wydatkiem około 1 godziny i trochę zrozumienia technicznego nawet szybko wymienione, być może potrzeba trochę dłużej, aby wszystko poprawnie oczyścić. Instrukcje i filmy wideo można znaleźć
w Internecie.

Zawór kosztuje około 16 € + wysyłka.

W odróżnieniu

od naprawy, która na życzenie klienta została oszacowana na około 120-160 €, prawdziwa

okazja :-

) Kawa

znów działa... z wyrazami
szacunku
dla
DIDDI

ktitzedent

Sobota, 02. Grudzień 2017, 15:12 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 23903

Członek od: 21.03.2014

Obecnie stoję przed tym samym problemem co Diddi. Ale wymiana zaworu odwadniającego nic nie zmieniła - cała woda w cyklu płukania i fusy z kawy trafiają do tacki ociekowej. Czyszczenie i odkamienianie jest wykonywane, wymieniane są uszczelki, zasilanie w ciepłą wodę działa normalnie - gdzie mam szukać dalej?
Maszyna: Melitta Caffeo CI E970

BlackSheep

Niedziela, 03. Grudzień 2017, 08:45 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Witam,

Jeśli podczas wymiany zaworu odwadniającego nie popełniono błędu
lub jeśli zapomniano o uszczelce, a
kierowca również

został zamontowany w prawidłowej pozycji,

może to być tylko kąt połączenia zaparzacza,

który jest złamany

. Regards



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Guest

Wtorek, 19. Grudzień 2017, 18:45 06

Unregistered

QUOTE (BlackSheep @ Sunday, 03 December 2017, 08:45 hrs)
Witam,

Jeśli podczas wymiany zaworu odwadniającego nie popełniono błędu
lub zapomniano o uszczelce, a kierowca również
został zamontowany w prawidłowej pozycji, może

to


być
tylko kąt połączenia

zaparzacza,


który jest złamany.

Regards





Mam też problem z wodą w tacy zbiorczej. Zanim zamówię teraz części, chciałbym wiedzieć, gdzie znajduje się kąt połączenia zaparzacza, aby go sprawdzić.

-wolf-

Wtorek, 19. Grudzień 2017, 18:54 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 31614

Członek od: 19.12.2017

Powyższy wkład jest ode mnie. Zarejestrowałem się teraz.

BlackSheep

Środa, 20. Grudzień 2017, 08:52 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Witam,

Kąt przyłączenia jest dobrze widoczny na zaparzaczu.
Jest
po przeciwnej stronie niż uchwyt.
I zamówić NOWY zawór spustowy, a
nie zestaw naprawczy

, ponieważ w przypadku CI obudowa DV

jest

zazwyczaj pęknięta

, a wtedy nowe

uszczelki są bezużyteczne

. Pozdrowienia



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

 Seite 12