Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo Ci - Squeak

Przede wszystkim witajcie się razem :)

Mondmann

Poniedziałek, 03. Sierpień 2015, 16:58 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 27423

Członek od: 03.08.2015

Witam,

po pierwsze, chciałbym się przedstawić...

Jestem Oliver z Hamburga i właściciel Caffeo Ci.

Do tej pory byłem dość zadowolony z w pełni zautomatyzowanej maszyny, ale przy bliższym przyjrzeniu się jest kilka drobnych rzeczy, które wydają mi się dziwne. Ponieważ jestem w tej chwili na wakacjach i wyjechałem na jakiś czas, chciałem skorzystać z okazji i wysłać maszynę do serwisu (data zakupu to kwiecień 2015 r.). Zauważyłem następujące problemy:1. mleczna pianka wypluwa się przy jej zakupie (znany wam problem)2. Kawa jest dość zimna w filiżance (znana również Tobie)3. Jednostka piwowarska robi dziwny hałas. 1. jest dużo do czytania itp. i może dużo do zrobienia. Do 2. Raz trzymałem kremę z łyżką i mierzyłem wynik 65 stopni temperatury kawy termometrem na podczerwień. Sprawdzę to jeszcze raz przy pomocy termometru do pieczenia. Do 3. dlaczego faktycznie wysłałem ekspres do serwisu: Ostatnio piszczy z pokrywą do kawy (myślę, że to w momencie, gdy paleta jest ściśnięta) Jeśli robię kawę z kilkoma ziarnami = niskie piszczenie Maksymalna ilość ziaren = dużo piszczenia Więc idź do serwisu z rzeczą i z powrotem z adnotacją "nie wystąpił opisany błąd i temperatura kawy według specyfikacji producenta". 3. Znowu zakryć piski. blink.gif Teraz, gdy urządzenie piwowarskie powoli wysycha, skrzypienie wraca. Teraz pomyślałbym "ok to chyba nie ma smarowania, ale Melitta mówi, że nie ma czego smarować", a kiedy dziś rano zrobiłem dwie pierwsze pokrywy po otwarciu opakowania, było ono bez skrzypienia. Na ogół trudno jest zrozumieć, w jakich warunkach jest to wygląd i kiedy nie sad.gif
mam po prostu
zrobić
widesmile.gifo
z zakupu i może to pomaga dalej lub ktoś byłby już razy taki hałas
https://vid.me/PmgDMelitta

Centrum Obsługi ma ode mnie wideo dostał z pisk i jeden bez. Pani obejrzała to i powiedziała, że nic nie słyszy, ale z dużym wysiłkiem mogła usłyszeć miękki pisk (może
głośniki są ustawione zbyt nisko *fg*
)Teraz napisałem tak wiele na tym małym wyświetlaczu smartphone'a i
jakoś straciłem jego ślad ^^To
byłoby miłe, gdyby ktoś obejrzał film i
dał
swoją
opinię na jego temat

, a może ma wskazówkę do

pomiaru temperatury ?

Pomyślałem o termometrze do pieczenia, aby dokładniej zmierzyć temperaturę (być może termometr podczerwieni w podróży po kawie przeszkadza i dlatego mogę dostać się

tylko do 65 stopni
)
.


Gast_Steffi

Środa, 30. Marzec 2016, 11:16 11

Unregistered

Witaj Oliverze, ja(Steffi)mam ten sam problem z Ci, dowiedziałeś się jak wyeliminować ten hałas?
Miłosne powitanie
.

5pAt3n

Niedziela, 10. Kwiecień 2016, 21:59 09

Unregistered

Witam,

Mój przyjaciel ma ten sam problem z podobnym modelem (prawie identycznym w budowie). Byłem właśnie z nim. Zrobiłem już trochę KVA, żeby znów pasowało. Najpierw pomyślałem, że jest to (jak to często bywa) grupa piwowarska, czyli uszczelka. Ale nie było. Usunęliśmy grupę piwowarską i pozwoliliśmy działać MWIP bez grupy piwowarskiej. To jest napęd. Maszyna piszczy w ten sam sposób, nawet bez grupy piwowarskiej.

Niestety nie miałem więcej czasu na demontaż maszyny. Wkrótce się do niego zbliżę, ale nie wiem dokładnie kiedy się do niego dostanę...

Kiedy będę wiedział więcej, napiszę jeszcze raz.

Witam i dobranoc.

BlackSheep

Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016, 22:27 10

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Witam,

Jeśli jest to napęd, to często to duży wałek zębaty
powoduje hałas - ale czasami także
mikrowyłączniki

na

krzywce. Pozdrowienia



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Daniel85

Czwartek, 05. Styczeń 2017, 18:55 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 29729

Członek od: 05.01.2017

Cześć. Jest coś bardziej konkretnego w tym momencie? Moja maszyna też wydaje odgłosy. Na służbie powiedziano mi, że silnik jest uszkodzony i naprawa po około 6 latach nie byłaby tego warta. Część zamienna kosztuje około 280 € bez instalacji. To nie jest grupa piwowarska, już jakiś czas temu całkowicie ją zastąpiłem.

Melitta Caffeo CI

Guest

Piątek, 20. Styczeń 2017, 06:00 06

Unregistered

Witaj Danielu
, miałem też piszczący i agonizujący dysk podczas mojego informatora. Zrobiła to przy /po około 300 okładkach. Wyjęłam zaparzacz i uruchomiłam napęd
.

Przy włączonym ekspresie należy zdjąć zaparzacz, nacisnąć przycisk wł./wył. + Moja kawa razem na około 2 sekundy. Napęd jeździ tam i z powrotem (pozycja zerowa), a następnie ponownie

włożyć zaparzacz. Przyciągnięto

kawę,

zniknęły

dręczące odgłosy i pis

ki. Warto

spróbować

.

Powitanie Guidos

Autor@Stefan-Wichmann.de

Sobota, 20. Styczeń 2018, 17:09 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 31818

Członek od: 20.01.2018

Cóż, nowa jednostka napędowa kosztuje prawdopodobnie około 80 euro. Nie warto tego robić w przypadku starszej maszyny (7 lat, z regularną konserwacją). Pozycja zerowa również nie pomaga, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że gniazdo jest zużyte / "wykopane". Więc wyczyszczę go ponownie (narzędzia 40€, zestaw części zamiennych 40€), a następnie zajmę się nowym, jeśli stary tylko piszczy ...

rolleyes.gif

BlackSheep

Niedziela, 21. Styczeń 2018, 10:05 10

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Zdemontować siłownik, wyjąć wał i obrócić
go
lub lekko spiłować,
aż będzie można go ponownie obrócić bez zakleszczenia
. Złożyć wszystko ponownie

prawidłowo i

dobrze jest... Pozdrowienia



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Guest

Poniedziałek, 29. Październik 2018, 11:55 11

Unregistered

QUOTE (Guest @ Friday, January 20, 2017, 06:00 hrs)
Witaj Danielu
, miałem też piszczący i agonizujący dysk podczas mojego informatora. Zrobiła to przy /po około 300 okładkach. Wyjęłam zaparzacz i uruchomiłam napęd.
Przy włączonym ekspresie należy zdjąć zaparzacz, nacisnąć przycisk wł./wył. + Moja kawa razem na około 2 sekundy. Napęd jeździ tam i z powrotem (pozycja zerowa), a następnie ponownie włożyć zaparzacz.
Przyciągnięto kawę, zniknęły dręczące odgłosy i piski.
Warto spróbować.
Powitanie Guidos





Super dziękuję biggrin.gif

Niki

Czwartek, 24. Styczeń 2019, 18:34 06

Unregistered

Mam jeszcze jedną maszynę od Melitty, ale mam też problem z piszczeniem. Ale to tylko najmniejsze z nich. W ciągu jednego roku, ta głupia rzecz została naprawiona po raz piąty. Ciekawi mnie, czy jest po prostu znowu brudny, bo sprzątanie raz w tygodniu to za mało.

Brian Basco

Czwartek, 24. Styczeń 2019, 19:33 07

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 69

numer członkowski..: 33270

Członek od: 05.12.2018

Naprawiać gdzie? Dokładnie u Melitty?
Co zostało do tej pory naprawione lub
oczyszczone?

Ile i jakiego rodzaju zabrudzenia (i gdzie?) musimy

sobie wyobrazić

przy cotygodniowym czyszczeniu (ręcznie pod wodą?)


)
Jaka to maszyna?

Ines12345

Piątek, 27. Marzec 2020, 13:17 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 38035

Członek od: 27.03.2020

QUOTE (Guest @ Friday, January 20, 2017, 05:00 hrs)
Witaj Daniel
, miałem też piszczący i agonizujący dysk podczas mojego informatora. Zrobiła to przy /po około 300 okładkach. Wyjęłam zaparzacz i uruchomiłam napęd.
Przy włączonym ekspresie wyjąć zaparzacz, naciskać przycisk wł./wył. + Moja kawa razem przez około 2 sekundy. Napęd jeździ tam i z powrotem (pozycja zerowa), a następnie ponownie włożyć zaparzacz.
Przyciągnięto kawę, zniknęły dręczące odgłosy i piski.
Warto spróbować.
Powitanie Guidos





Witam, moja Melitta Barista TS również od jakiegoś czasu robi niewypowiedziany hałas.

Ines12345

Piątek, 27. Marzec 2020, 13:19 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 38035

Członek od: 27.03.2020

QUOTE (Guest @ Friday, January 20, 2017, 05:00 hrs)
Witaj Daniel
, miałem też piszczący i agonizujący dysk podczas mojego informatora. Zrobiła to przy /po około 300 okładkach. Wyjęłam zaparzacz i uruchomiłam napęd.
Przy włączonym ekspresie wyjąć zaparzacz, naciskać przycisk wł./wył. + Moja kawa razem przez około 2 sekundy. Napęd jeździ tam i z powrotem (pozycja zerowa), a następnie ponownie włożyć zaparzacz.
Przyciągnięto kawę, zniknęły dręczące odgłosy i piski.
Warto spróbować.
Powitanie Guidos





Witam, moja Melitta Barista TS również od jakiegoś czasu robi niewypowiedziany hałas.

MotoG

Sobota, 13. Czerwiec 2020, 19:09 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 30103

Członek od: 05.03.2017

QUOTE (BlackSheep @ Monday, April 11, 2016, 9:27 pm)
Witaj,

jeśli jest to napęd, to często jest to duży wałek szpilkowy,
co powoduje hałas - ale czasami również mikrowyłączniki
na płycie krzywkowej.

Pozdrowienia
BS

BS[/QUOTE]
QUOTE (BlackSheep @ Sunday, 21. 21 stycznia 2018 roku, 10:05 rano)
Rozłącz napęd, zdejmij wał i wyłącz trochę lub
file, aż będzie można go ponownie obrócić bez zaciskania. Ponownie złożyć wszystko poprawnie i wszystko jest dobre...br>>>br>>Pozdrowienia br>BS>!--QuoteEnd-->>>>/td>>>>>/tr>>>>/table>>>div class='postcolor'>>!--QuoteEnd-->>>>br>Witaj drogi BlackSheep, mam również maszynę do piszczenia, gdzie w międzyczasie wymieniłem zawór spustowy i teraz chcę usunąć naprawdę bardzo głośny i niepokojący hałas (z napędu). Inicjalizacja nie pomogła do tej pory
Wyjąłem dysk i otworzyłem go. Mój widok jest teraz na konstrukcję koła zębatego. Minimalnie obrobiłem tę "spiralę" na wale silnika małym pilnikiem z scyzoryka. Teraz trochę błyszczy. Ale było tylko minimalne otarcie. Nie mogłem usunąć samej spirali. Metalowe koło zębate i plastikowe koło mają metalowy trzpień, można go wyciągnąć, ale jest miękki jak masło.
Nie mam pod ręką baterii 9V do testowania silnika w tej chwili. Więc musiałem ponownie złożyć silnik. Następującym testem było wytrzeźwienie. Niestety, maszyna piszczy niezauważalnie i naprawdę bardzo głośno. Mikroprzełączniki były w porządku. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł mi trochę pomóc. Byłem zbyt nieśmiały?
Tutaj jest zdjęcie otwartego dysku.
>Oczywiście jestem również wdzięczny za każdą inną odpowiedź.
Wiele pozdrowień
Maximilian
Załączony obrazek

BlackSheep

Niedziela, 14. Czerwiec 2020, 06:25 06

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 846

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Cześć,

"duża PTO"jest czarna część z kołem zębatym.
A tu nie zęby, ale siedzenie w skrzyni biegów-
obudowa może wymagać przeróbki. Wał z czasem staje się grubszy.



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

 Seite 12