Zaawansowane wyszukiwanie

Dżemy piwowarskie w caffeo bistro

Nie mogę już dostać się do jednostki piwowarskiej.

Oliver77

Wtorek, 10. Luty 2015, 12:51 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 26360

Członek od: 10.02.2015

Witam... Mam problem z moim caffeo bistro.
Robiąc kawę złamał program i wskoczył z powrotem na początek. Potem wyjąłem zaparzacz, żeby się umyć. Teraz nie mogę odzyskać zaparzacza. Posprzątałem wszystko. Ale ja nie mogę nic zrobić. Czuje się jakby nie pasował w 100% do tego wielkiego sprzętu. Ktoś ma jakiś pomysł?! Chciałbym ci z góry podziękować...

Martin (Hobbytechniker)

Wtorek, 10. Luty 2015, 14:04 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Istnieje mikrowyłącznik, który monitoruje obecność naparu w urządzeniu... trzeba go nacisnąć, a następnie włączyć urządzenie, aby przywrócić go do normalnej pozycji.

Prosimy o zapoznanie się z instrukcjami serwisowymi firmy BND Kaffeestudio(juraprofi) dla urządzenia Siemens Surpresso... Przegląd części zainstalowanych w urządzeniu. Znajdziesz tam również przełącznik do jednostki piwowarskiej

Oliver77

Wtorek, 10. Luty 2015, 22:29 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 26360

Członek od: 10.02.2015

Więc...
Mam bissl po przeczytaniu lub wypróbowaniu. Jedyny znaleziony przeze mnie przełącznik stykowy znajduje się w lewym górnym rogu, gdzie zaparzacz może uzyskać kontakt. Zgadza się?! Uderzyłem w włącznik, a potem włączyłem lub wyłączyłem kafejkę. Ale nic się nie stało.
Miga
naprzemiennie na przemian włącznikiem i drugim wyborem p
ucharu.

Co mogę teraz zrobić?!

Z całym szacunkiem

i dziękuję

.

Martin (Hobbytechniker)

Środa, 11. Luty 2015, 00:42 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Proszę spojrzeć w przeglądzie (instrukcje, które ci dałem) gdzie znajduje się przełącznik... nie ma go w lewym górnym rogu.

Być może trzeba też nacisnąć wyłącznik drzwiowy, ponieważ drzwi do zaparzacza są otwarte.

rudi-03

Środa, 11. Luty 2015, 21:54 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

QUOTE (Oliver77 @ Wtorek, 10 lutego 2015, 21:29 godz.)
Jeden i dwa kubki migają na przemian.

Oznacza to, że urządzenie piwowarskie nie jest włożone. laugh.gif
Mikroprzełącznik znajduje się nad płytą napędową we wnęce (nieco
po prawej stronie).



--------------------
Gruß Rudi

Oliver77

Niedziela, 22. Luty 2015, 01:58 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 26360

Członek od: 10.02.2015

Witam...
Niestety, nic się nie dzieje. Całkowicie rozebrałem maszynę
.

Wszystko wyczyszczone i ponownie zmontowane.

Czuje

się tak, jakby silnik nie skręcał wystarczająco daleko lub dręczył się podczas skręcania, a następnie

się wyłączał.

Jaka jest funkcja tej białej gipsówki na szybie?! Albo jaka jest pozycja startowa?!

Martin (Hobbytechniker)

Niedziela, 22. Luty 2015, 02:14 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie. Następnie przez ponad 2 sekundy naciskać jednocześnie przyciski włączania i zaparzania dwóch kubków.

Zgodnie z instrukcją obsługi Caffeo Bistro, jeśli nie można ponownie włożyć zaparzacza, napęd jest ustawiony w pozycji wyjściowej...

Martin (Hobbytechniker)

Niedziela, 22. Luty 2015, 02:20 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Co teraz rozbierasz...? Białe koło jest spustem dla zaworu odwadniającego z tyłu napędu.

Teoretycznie, silnik w napędzie może być również stary i słaby, lub jednostka sterująca silnikiem może wymagać remontu, ale najpierw zmontować wszystko ponownie i spróbować kombinacji klawiszy... właściwie, można było również użyć końcówki z mikroprzełącznikami, które dałem ci na początku.

Proszę, daj mi znać, jeśli to sprawi, że będzie lepiej, jeśli nie mam pewnych rzeczy, które możesz zrobić.

Oliver77

Wtorek, 24. Luty 2015, 17:40 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 26360

Członek od: 10.02.2015

Witam...
Wypróbowałem klucze kombi do pozycji zerowej
.

Ale niestety nic się nie stało. Obraca się na krótko, potem trzeszczy i chrupie na krótko, a potem wraca do starej pozycji.

kaffeechris

Wtorek, 24. Luty 2015, 18:26 06

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Musiałbym przyjrzeć się napędom grupy browarniczej i mikroprzełącznikom pozycyjnym. Również to, że króciec napędu grupy piwowarskiej jest po prostu zbyt ciężki i może wszystko przeciążyć.
Ile lat ma ta maszyna? Cóż, napęd kosztuje około 100 bez
wysyłki.

W Melitcie możesz mieć kompletny remont za 140. Może uda ci się włożyć starą warzelnię i odzyskać prawie nową MWIP

.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Martin (Hobbytechniker)

Wtorek, 24. Luty 2015, 19:16 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Może to być spowodowane przez mikrowyłączniki w napędzie jednostki piwowarskiej. Jest to znany błąd, który pojawia się często.

Będziesz musiał usunąć siłownik. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi usuwania zaworu spustowego.

Na napędzie jest osłona... jest tylko zapinana... proszę zdjąć osłonę. Sterowanie za pomocą mikroprzełączników znajduje się
pod spodem
.

Zainstaluj 2 nowe mikrowyłączniki w naparze i lekko nasmaruj koło krzywkowe w napędzie smarem płynnym na całym obwodzie (

proszę zrobić oba
) Mikrowyłączniki nie są drogie, można również zamówić i zainstalować nowe uszczelki do zaworu odwadniającego w tym samym czasie, jest on przymocowany do napędu i
zostanie usunięty w tym samym czasie.
Jeśli masz w domu spray kontaktowy, możesz również spróbować spłukać nim dwa mikroprzełączniki zamiast ich wymieniać, zazwyczaj działa to
bardzo dobrze.

Czy wiesz, jak to się robi

...?
Przy pomocy odrobiny smaru i sprayu kontaktowego można go naprawić za kilka centów.

Gast_Monika   

Poniedziałek, 11. Listopad 2019, 13:36 01

Unregistered

Usiądź tam ze świeżą filiżanką kawy po godzinie daremnych prób.

Wielkie dzięki za końcówkę z olejem do gotowania na kole i innych częściach zaparzacza.

Nic nie zadziałało, tylko to!

Mr. Barista

Czwartek, 28. Maj 2020, 19:12 07

Unregistered

Po kilku godzinach i badaniach nad siecią, olej z puzzli był w końcu rozwiązaniem. Z jakiegokolwiek powodu, to zadziałało. biggrin.gif