Zaawansowane wyszukiwanie

Quickmill5000a

Quickmill wisi na starcie

Quickmilluser

Wtorek, 18. Styczeń 2011, 12:50 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 11458

Członek od: 18.01.2011

Drodzy eksperci od kawy,

Teraz też użyłem 5000a po przeczytaniu wielu dobrych rzeczy na ten temat. Kupiony przeze mnie używany ekspres robi dobre wrażenie, ale niestety nie mogę jeszcze zrobić sobie z nim kawy. Po włączeniu maszyny następuje faza autotestu + nagrzewania. Następnie tłok i kawa obracają się (lub jakkolwiek to się nazywa) w nieskończoność w górę i w dół. Doświadczyłem, że ten proces odbywa się raz na początku. Ze mną to się powtarza bez końca. Niestety nie mogę dostać się dalej w programie. Czy ktokolwiek kiedykolwiek miał ten problem lub wskazówkę, jak mógłbym go rozwiązać. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrowienia

David

W1cht3lm@nn

Wtorek, 18. Styczeń 2011, 22:09 10

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 676

numer członkowski..: 7258

Członek od: 19.02.2010

Ten sposób postępowania nie jest normalny, gdy maszyna jest włączona, w przeciwnym razie tylko grupa zaparzająca jest ustawiona w pozycji podstawowej, gdy maszyna jest wyłączona podczas pracy.

Jeśli grupa piwowarska znajduje się już w pozycji wyjściowej, nie jest przesuwana.

Więc sprawdź działanie i sprzężenie zwrotne dwóch czujników Halla przykręconych do tylnej części napędu grupy piwowarskiej, zakładam, że ten dla pozycji domowej jest uszkodzony. To byłby górny czujnik.



--------------------
Quick Mill 05000 "Unique Edition", WMF Ecco

Quickmilluser

Środa, 19. Styczeń 2011, 12:17 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 11458

Członek od: 18.01.2011

Dzięki za odpowiedź. Znalazłem wczoraj wieczorem robaka. Podczas transportu na płytce drukowanej poluzowało się złącze. Teraz jest dobrze.