Zaawansowane wyszukiwanie

Caffeo Solo - regulator ilości wody bez funkcji

nogfe

Poniedziałek, 17. Styczeń 2022, 10:36 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 48929

Członek od: 17.01.2022

Witam wszystkich,

Mam Caffeo Solo, który prawie w ogóle nie parzy kawy. Zawsze wypływa około 20 ml kawy.
Bez względu na to, jak obracam regulator ilości wody, pozostaje ona na poziomie około 20 ml.
Nie ma też znaczenia czy wyciskam 1 czy 2 filiżanki, ilość jaka wychodzi to zawsze około 20ml. Jestem u kresu wytrzymałości.
Maszyna jest odkamieniona, czysta i poza tym pracuje bez zarzutu. Przy płukaniu ilość wody nie zmieniła się zbytnio, jedynie przy parzeniu kawy.

Zawór spustowy jest nowy i nic nie spływa do miski. Mogę wykluczyć ten problem.

Jedynym możliwym powodem błędu jest sam regulator lub przepływomierz.

Ale zanim wymienię jedną część za drugą, chciałbym zapytać, czy ktoś już miał ten problem.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc












Schlawi

Poniedziałek, 17. Styczeń 2022, 11:44 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Cześć,

Proszek jest mielony? Czy dioda fasolki miga po 20ml?

nogfe

Poniedziałek, 17. Styczeń 2022, 14:48 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 48929

Członek od: 17.01.2022

Witam

Tak, proszek jest mielony i trafia do grupy parzącej.

Symbol fasolki (fasolek) miga po 20ml, to prawda. Nie zauważyłem tego wcześniej w ten sposób.
Czy ten błysk ma jakieś znaczenie?

Z poważaniem


nogfe

Poniedziałek, 17. Styczeń 2022, 15:40 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 48929

Członek od: 17.01.2022

Więc teraz otworzyłem maszynę ponownie i sprawdziłem.
Następnie ostrożnie zmontowałem maszynę i napełniłem ją ziarnami, ponieważ widziałem w instrukcji, że miganie jest spowodowane brakiem ziaren.

Teraz fasola jest rozpoznawana i ilość jest znowu prawidłowa. Coś musiało się stać podczas montażu po wymianie zaworu odwadniającego.

Ale jak, u licha, maszyna rozpoznaje ilość fasoli? Nie widziałem żadnego czujnika. W każdym razie, ilość jest teraz znowu OK.

Dzięki za wskazówkę........ Bardzo mi to pomogło, to było rozwiązanie.








Schlawi

Poniedziałek, 17. Styczeń 2022, 15:52 03

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Cześć, to normalne, że potrzeba 2-3 warstw. Najpierw należy wypełnić kanał proszkowy.
Na grupie parzenia znajduje się metalowa wypustka. Aktywuje on przełącznik, gdy w grupie zaparzającej znajduje się wystarczająca ilość proszku.
Jeśli zmielono zbyt mało proszku, metalowa wypustka nie naciska na przełącznik. W ten sposób urządzenie rozpoznaje, że zmielono zbyt mało proszku i zatrzymuje proces parzenia.