Zaawansowane wyszukiwanie

gorące mleko Siena 2

można też po prostu czerpać gorące mleko

Tatjana

Niedziela, 20. Kwiecień 2008, 19:05 07

Unregistered

unsure.gif
Halo?!
Chciałem zapytać, czy ktoś
ma
jakieś doświadczenie z Sieną
2 w barze lub kawiarni. Mam nadzieję, że ta maszyna jest dobrym modelem startowym dla mojego samozatrudnienia. Mały sklep - 20 miejsc Niewiele o tym wiesz, nie wiesz ile osób przychodzi, a potem kupujesz maszynę za 6.000 do 14.000 euro to przesada. A nawet leasing jest nadal dość drogi. Co może zrobić ten dobry sprzęt? Można zmieniać ilość (w zależności od wielkości filiżanki), można czerpać tylko gorące mleko (można podłączyć lodówkę na mleko) i czy jest też model, który może produkować kakao?
Dzięki za informację!
smile.gif

Terminus-Coffee

Poniedziałek, 21. Kwiecień 2008, 17:43 05

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 187

numer członkowski..: 1579

Członek od: 23.11.2007

Odradzałbym korzystanie ze Sieny2 w kawiarni, ponieważ jest ona przeznaczona głównie dla osób o niskim zapotrzebowaniu, tj. do 50 filiżanek dziennie. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że potrzebnych będzie 100 kubków dziennie, maszyna będzie się szybciej zużywać. Ponadto, taca ociekowa i pojemnik na fusy (pojemność: do 20 ciastek kawowych) są rzadkie, więc trzeba ich często uczyć, co byłoby dla mnie irytujące. Polecane do małych kawiarni to Fabryka Kawy Schaerer lub Coffee Art. Mają one stałe przyłącze wody i odpływ wody, oferują dwa młynki do mielenia i duże menu do kawy. W Fabryce Kawy gorąca czekolada z mleczną pianką może być opcjonalnie przygotowana za jednym naciśnięciem przycisku.

Ponadto, zdecydowanie radziłbym zrobić zakupy w pobliskiej firmie serwisowej, ponieważ w przypadku serwisu koszty podróży technika są pomijane lub przynajmniej mogą być utrzymane na niskim poziomie. Zazwyczaj warto wydać trochę więcej pieniędzy, bo później będziesz szczęśliwy, gdy będziesz miał w pobliżu kompetentnego partnera.

Przy okazji, w Sienie za naciśnięciem przycisku można przygotować tylko mleczną pianę, zakup gorącego mleka nie jest możliwy!

Jest wiele osób, które nagle wychodzą z kawiarni, gdy widzą w pełni automatyczną maszynę, ponieważ w większości przypadków nie jest ona prawidłowo wyregulowana, a tym samym jej jakość jest odpowiednio zła. (Ja też jestem jednym z nich!). huh.gif

Co by przemawiało przeciwko zakupowi podpory do sit?
Proszę nie odpowiadać: "To zbyt skomplikowane do przygotowania" albo "Mój personel nie może tego zrobić..."! Bo nic z tego nie jest prawdziwe. Jeśli weźmiesz udział w kursie baristy i nauczysz swoich pracowników, jak przyrządzać prawdziwą włoską kawę, zazwyczaj będziesz miał więcej gości siedzących w kawiarni i robienie kawy jest przyjemnością
...
!