Zaawansowane wyszukiwanie

Krupy Nespresso Essenza XN 2001

kobi

Niedziela, 07. Wrzesień 2014, 11:32 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 25059

Członek od: 07.09.2014

Droga społeczność na forum
, obecnie staram się przywrócić Krups Nespresso Essenza XN 2001. Od dawna nie był używany. Powodem tego jest fakt, że po procesie odkamieniania (z oficjalnym zestawem do odkamieniania Nespresso) nie działał on już dłużej i nie wypluł żadnej kawy.
W związku z
tym została ona wymieniona na nową maszynę i przez pewien czas pozostawała
nieużywana
(m.in. do czasu
wygaśnięcia gwarancji).
Teraz postawiłem sobie za zadanie ponowne uruchomienie maszyny. Najpierw chciałem jeszcze raz odkamieniać maszynę. Niestety to nie zadziałało. Zaczyna się, można rozpocząć proces odkamieniania, ale obieg wody nie zaczyna krążyć. Wspomaga to stłumiony, przypominający tłumik dźwięk "silnika". Po otwarciu maszyny z boku za pomocą klucza owalnego
stoję teraz przed zagadką
: maszyna nie przecieka, ale też nie pobiera wody. Węże wyglądają idealnie dla moich oczu. Tylko na wężu ssawnym, który prowadzi do silnika, utworzyła się "piana". Ponieważ nie jestem ekspertem, nie mogę postawić dalszej diagnozy. Silnik nadal wiruje, ale w zasadzie pracuje tylko na gorąco, do tego stopnia, że maszyna automatycznie
zatrzymuje
proces odkamieniania
.
Pytanie do ekspertów: Czy maszynę można uratować? Czy to "tylko" zwapniałe? Czy istnieje bardziej agresywny środek do usuwania kamienia, który szybciej i lepiej rozpuszcza uporczywe zabrudzenia niż ten zalecany przez Nespresso? Czy w maszynie jest powietrze i jak je wyd
ostać?
Dziękuję i poz
drawiam

, kobi

.

kaffeechris

Poniedziałek, 08. Wrzesień 2014, 07:15 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Pomyśl, że jeśli pompa nie ma w niej żadnej cyrkulacji, to albo jest całkowicie zwapniona, albo jest uszkodzona.
Znajdź odkamieniacz na bazie kwasu amidosulfonowego
.

Ale musisz mieć całkowicie wyłączoną starą wodę, więc zdejmij wąż ssący z pompy i

opróżnij go.
Powodzenia


MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

kobi

Poniedziałek, 08. Wrzesień 2014, 10:56 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 25059

Członek od: 07.09.2014

Dzięki za szybką pomoc,
po zdemontowaniu i uruchomieniu maszyny mogę wykluczyć uszkodzoną pompę. Węże ciśnieniowe lub uszczelki, zwłaszcza rękawy, były całkowicie zwapnione, co spowodowało pęknięcie jednego z węży. Teraz zamówiłem nowego węża. Mam nadzieję, że części z serii XN są kompatybilne ze sobą(?) Po instalacji uruchomię kolejną rundę odkamieniaczy, a następnie
zgłoszę się. Dziękuję

bardzo


,
pozdrawiam kobi