Zaawansowane wyszukiwanie

Test maszyny / tryb testowy (dla urządzeń bez wyświetlacza)

sprawdzić napęd, ogrzewanie...

Gast_Chris

Niedziela, 31. Styczeń 2021, 21:46 09

Unregistered

Witam wszystkich.
Natknąłem się na następujące informacje i chciałbym się nimi z Wami podzielić. Może to pomoże jednemu lub drugiemu w naprawie jego maszyny.
Tryb testowy:
Odłącz urządzenie od zasilania, włącz przełącznik zasilania z tyłu
.
Następnie naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski 1 filiżanki i pary, a następnie włóż wtyczkę sieciową do gniazdka. Nie zwalniaj przycisków, dopóki nie zaświecą się diody LED dla 1 filiżanki, 2 filiżanek i pary. Ekspres do kawy DeLonghi jest teraz w trybie testowym.

GrzałkaGrzałkajest włączona tak długo, jak długo przycisk płukania jest wciśnięty i przytrzymany
.
Gdy temperatura w podgrzewaczu zostanie osiągnięta,

diodyzgasną***PompawodnaNaciśnij i przytrzymaj przycisk gorącej wody lub pary, aby włączyć pompę

.

Działa to jednak tylko wtedy, gdy zbiornik na wodę

jestpełny***MłynekMłynek jest włączony tak długo, jak długo wciśnięty jest przycisk ECO lub przycisk proszku***Napęddo


















góryNapęd


























porusza się do góry, gdy przycisk kawy na 1 filiżankę jest wciśnięty i przytrzymany



.



Po osiągnięciu wyłącznika krańcowego zapala się dioda LED dla tego przycisku*** Napęd w
dółNapęd
przesuwa się w dół,

gdy przycisk kawy na 2 filiżanki

jest przytrzymany.

Po osiągnięciu wyłącznika krańcowego zaświeci się dioda LED tego przycisku***Pokrętło
ilości
wodyPrzytrzymaj przycisk włączania/wyłączania, przekręcając jednocześnie pokrętło ilości wody

.

Po lewej stronie świeci się dioda LED napełniania wodą, pośrodku świeci się dioda LED opróżniania zbiornika na pulpę, a po prawej stronie świeci się dioda LED awarii
ogólnej***Pokrętło ilości proszkuPodczas
obracania pok

rętłem ilości proszku należy trzymać

wciśnięty przycisk On/Off

.

Po lewej stronie świeci się dioda LED dla jednej filiżanki kawy, w środku świecą się 2 filiżanki kawy, a po prawej stronie świeci się dioda LED dla pary

. Udało mi się ręcznie przesunąć zaparzacz i w ten sposób ponownie go wyjąć, następnie wszystko wyczyściłem, nasmarowałem i sprawdziłem z innymi elementami....
Maszyna znów działa biggrin.gif
Życzę powodzenia!































































elbee111

Wtorek, 08. Luty 2022, 03:14 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 49763

Członek od: 08.02.2022

To był bardzo pomocny wpis. Dzięki za podzielenie się tymi informacjami.
Mam Magnifica ESAM 03.110, który zawiesza się po włączeniu z 1 i 2 światła kubek miga jak zwykle, ale to po prostu pozostaje w ten sposób. Pompa wydaje się nie działać i jestem trochę podejrzany re grzejnika również. Będę żołnierzem na i spróbować naprawić go uzbrojony z więcej informacji.

Jeszcze raz dziękuję. El Bee