Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Barista T TS - guma do renowacji osadów kawowych

ponownie zamontować gumę w komorze ciśnieniowej

Wiley CKoyote

Niedziela, 21. Luty 2021, 15:24 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 42944

Członek od: 21.02.2021

Miałem zamiar zamontować ponownie pierścień gumowy o profilu u/n w komorze ciśnieniowej.
Podczas wyjmowania go zauważyłem, że jest to kształt u/n i która strona jest do góry. Ale po 30-minutowym czyszczeniu w końcu zapomniałem :(.

Czy to wchodzi w "n" czy w "u"?

Czy ktoś może zerknąć?

Byłbym bardzo wdzięczny. Wygląda jak czarny o-ring, ale jak się go naciska lub skrobie paznokciem to widać profil u lub n. Wydaje mi się, że wchodzi w "n" otwartą stroną w dół, żeby utrzymać ciśnienie. Ale nie jestem pewien.

N.B. Widziałem filmik o konserwacji Miele, gdzie radzili wymieniać ten podobny pierścień raz lub dwa razy do roku. W zależności od poziomu kofeiny...

Szukałem w sieci, ale nie mogę znaleźć instrukcji online. Na pewno nie na stronie Melitta. Odmawiam kontaktu z nimi, ponieważ otrzymanie odpowiedzi zajmuje wieki.

Przy okazji, trzeba go wymienić. Podejrzewam, że osad z kawy w całym zaparzaczu pochodzi z tej gumy, która zaczyna przeciekać. Moja ma nawet szczelinę i jest znacznie szersza przy próbie włożenia z powrotem. Zużyte.

Zamówiłem zestaw pierścieni do tego zaparzacza za 13 euro online. Ma 3 o-ringi i pierścień w kształcie litery u lub n dla domu ciśnieniowego. Powinna to być coroczna praca. Melitta nie wspomina o tym.

Na zdrowie.