Zaawansowane wyszukiwanie

Michbezug Jura Z8

Brak możliwości dostawy mleka

Gast_Andrea

Wtorek, 23. Lipiec 2019, 15:54 03

Unregistered

Witaj, kochana.
Skoro nikt nie może mi pomóc, zwracam się do ciebie. W marcu kupiłam nową Jurę Z8, mleczną piankę zawsze idealną, bez względu na ustawienia, z czystym mlekiem spryskuje. Maszyna była cztery razy na Jurze, tam zawsze doskonała, maszyna była wymieniana. Teraz mam ten sam problem z nową maszyną. Mleko pochodzi z bezprzewodowej regulacji chłodzenia. Wszystkie ustawienia, temperatura itp. próbował, inny pojemnik na mleko, inny wąż, inny rodzaj mleka, nie może dostać mleka, po prostu rozpyla się wokół niekontrolowane. Mleczna pianka nadal jest idealna. Kto wie, powoli jestem zrozpaczony. L.G. i dziękuję za twoje pomysły

Kaffeepoint

Sobota, 07. Wrzesień 2019, 21:57 09

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Po prostu podgrzej mleko na piecu. Problem jest przed maszyną.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Karsten Heilemann

Piątek, 27. Wrzesień 2019, 19:15 07

Unregistered

Temperatura mleka jest ustawiona zbyt wysoko

Gast_Marion

Sobota, 09. Listopad 2019, 22:38 10

Unregistered

Mamy dokładnie ten sam problem, przy tak drogiej maszynie po prostu nie można na to pozwolić.
W naszym przypadku problem istnieje od momentu zakupu na początku października i wszystkie trzy próby rozwiązania go przez Jurę
zakończyły się niepowodzeniem.

Mojon

Środa, 13. Listopad 2019, 00:07 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 36220

Członek od: 13.11.2019

QUOTE (Coffee Point @ Saturday, 07 September 2019, 20:57 hrs)
Po prostu podgrzej mleko na piecu. Problem jest przed maszyną.

Niezwykle bezsensowna odpowiedź, która chyba nikomu nie pomaga.

Mam tę samą maszynę i ten sam problem.

Mój Z8 jest teraz wysyłany... Jestem ciekawy.wacko.gif

Hocksteiner

Poniedziałek, 30. Grudzień 2019, 14:45 02

Unregistered

Mamy też ten sam problem z zaledwie 3-miesięczną Jurą Z8. Porcja mleka
działa
, ale w większości przypadków rozpryskuje się we wszystkich kierunkach.

Zadzwoniłem dziś do działu obsługi klienta i powiedzieli mi, że temperatura mleka jest zbyt wysoka i powinienem obniżyć ją do poziomu 1 - przetestować ją i zwiększyć poziom, aż zacznie się rozpylać, a następnie wyregulować ostatni poziom. Gotowe, na poziomie 5 był koniec, więc ustaw się na poziomie 4.

To poszło dobrze dwa razy i wtedy znowu zaczęło się opryskiwanie.
Zwłaszcza w przypadku Latte Macchiato
zawsze wstrzyknięto go, niezależnie od poziomu. Więc zadzwoniłem ponownie -
tym razem do pani, która powiedziała mi, że ma to związek z innymi ciśnieniami zewnętrznymi, że maszyny są produkowane w Szwajcarii i że są inne ciśnienia powietrza niż w Niemczech - 1. trudno sobie wyobrazić, że maszyna nie może być regulowana, 2. To ma zadziałać, czy
to na poziomie temperatury 1, czy na poziomie 10. W każdym
razie, przeszedłem przez latte macchiato z panią na poziomie 1
- bez rozbryzgów! Ponieważ był to
naprawdę tylko efekt demonstracyjny, zacząłem drugie latte i podałem tam
ponownie SPRAY.
Zapisali dane i wysyłają mi teraz
części zamienne.
Czy to pomoże
?

Zobaczymy...

Gast_Lenachen

Środa, 01. Styczeń 2020, 08:54 08

Unregistered

Zdrowy nowy!

Mam ten sam problem z mlekiem.
Zauważam to tylko wtedy, gdy robię latte macchiato. Pierwsza huta szkła. A potem wychodzi tylko
spluwa.

Nie rozmawiałam jeszcze z żadnym działem obsługi klienta. Najpierw próbuję się dowiedzieć, co robię źle. To nie może być wapno (bo ta maszyna jest bardzo nowa). To nie może być też wąż mleczny... Staram się

ustawić

niższą temperaturę mleka

.

Bardzo chciałbym wiedzieć, kto znalazł rozwiązanie.

Hansa1176

Piątek, 03. Styczeń 2020, 16:51 04

Unregistered

Witam,

Ostatnio mam ten sam problem.
Jeśli trzymacie Państwo zbiornik na mleko w górze lub ustawicie go wysoko
,

połączenie z mlekiem działa dla nas bezproblemowo

.

Czekając na część zamienną też.

Gast_Lenachen

Sobota, 04. Styczeń 2020, 22:39 10

Unregistered

Ja też znalazłem rozwiązanie. Wytrzymałem puszkę z mlekiem i zadziałało świetnie. Potem skróciłem wąż na mleko i to działa świetnie! Żadnych więcej problemów. Ponieważ wąż mleczny był za długi, nie mogło dojść do wytworzenia się ciśnienia.
Spróbuj tego!!!

Consti

Wtorek, 21. Styczeń 2020, 16:02 04

Unregistered

Witam, kupiliśmy Z8 w grudniu i ten sam problem z mlekiem. Czasami to działa, a potem mleko znowu wariuje jak szalone. Z mleczną pianką wszystko idzie gładko. Próbowaliśmy trzymać pojemnik na mleko nad wylewką, ale niestety nie zawsze to działa. Czy ktoś już znalazł rozwiązanie, czy Jura mógłby pomóc komuś z tym problemem?

Gast_Mark

Poniedziałek, 27. Styczeń 2020, 18:56 06

Unregistered

Witam
, nie mogę w to uwierzyć. Nowy Z8, po tygodniu pracy również tylko 80% podaży mleka rozpryskującego. Mamy też CoolControl 1 litr. Jura-Hotline nie jest osiągalna przez numer usługi (pasmo mówi, że połączenie nie może być przekazane). Następnie dzisiaj zadzwoniłem do handlu w Hanowerze,
przeszedłem przez te sprawy przez telefon i wypróbowałem je, nie ma rozwiązania. Cóż, muszę jechać z powrotem do Hanoweru. Czy ktoś tu jeszcze ma jakiś pomysł?

Miłego wieczoru.

smile.gif

Gast_Mark

Wtorek, 28. Styczeń 2020, 12:49 12

Unregistered

Tak więc, po tym jak poszedłem dziś rano na serwis i oczywiście nie było żadnej winy do znalezienia, uruchomiłem maszynę ponownie w domu z niewygodnym uczuciem. Cóż, co mogę powiedzieć - znowu tylko kiełkujący z mlekiem. Następnie spróbowałem mleka w temperaturze pokojowej, a nie mleka z urządzenia CoolControl. Hmm, zadziałało idealnie. Więc mleko wydaje się być jakoś zbyt zimne. Ponieważ CoolControl nie jest wykluczony dla Z8, ale interakcja tych dwóch komponentów nie jest niezawodna, staram się trochę bardziej. Jeśli to nie zadziała, biorę CoolControl i Z8 i idę do działu serwisu.

Birgit ZH

Niedziela, 09. Luty 2020, 23:19 11

Unregistered

Witajcie wszyscy
, mieliśmy też problemy z zaopatrzeniem w mleko naszej 2,5-letniej Jury Z8 od 3 tygodni: mleczna pianka zadziałała
, ale ssąc mleko na gorące mleko chlapała jak szalona i nie czerpała wystarczająco dużo mleka, więc specjalności kawowe nie smakowały już dobrze.

Po odysejze z gorącą linią Jura i 2 różnymi certyfikowanymi warsztatami naprawczymi Jura z kilkoma próbami naprawy maszyny, odniosła ona sukces: wymieniono kompletną dyszę do drobnej piany, a nie tylko poszczególne części dyszy

do drobnej piany! Ponieważ do maszyny nie trafia żadne mleko, mogą to być tylko części, które znajdują się na zewnątrz maszyny, tzn. wszystko w i na dyszy do drobnej piany.

Możemy wreszcie ponownie użyć naszego Z8 i mam nadzieję, że będę w stanie pomóc wam z moim wkładem.

wink.gif

Peter J.

Czwartek, 05. Marzec 2020, 16:30 04

Unregistered

Mamy też ten problem z mlekiem z Z8. Nawet producent podaje tylko informacje bez zastrzeżeń. "Temperatura w ustawieniach na najniższym poziomie", "Czyszczenie niewystarczające", "Opadanie urządzenia" itp.
Środek zaradczy jest bardzo prostą procedurą: "Zdjąć kompletną dyszę do drobnego pyłu, założyć z powrotem pokrywę i bez dyszy do drobnego pyłu, zażądać mleka. Teraz z
pozostałych otworów wydostaje się tylko para wodna, ale naprawdę ważne jest płaskie stąpanie po prawej stronie, to teraz rozszerza się dalej, ponieważ brakuje oporu dyszy. Po włożeniu dyszy, dopływ mleka działa ponownie bez opryskiwania nawet przy temperaturach powyżej poziomu 4.
biggrin.gif

Gast_Waltraud

Niedziela, 08. Marzec 2020, 15:34 03

Unregistered

Drogi Piotrze
, dziękuję ci bardzo za twój wielki napiwek. Próbowałem


i zadziałało

.

 Seite 12