Zaawansowane wyszukiwanie

Doświadczenie z alternatywnymi wkładami filtracyjnymi?

revolt

Niedziela, 08. Sierpień 2021, 17:27 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 44839

Członek od: 08.08.2021


Używamy Siemens EQ9 S500 od 2 lat. Nie używaliśmy filtra Brita, który był dołączony do urządzenia, ponieważ nie mieliśmy z nim dobrych doświadczeń kilka lat temu w innym urządzeniu (kawa miała kwaśny smak).

Bez większych oczekiwań postanowiłem wypróbować filtr podczas odkamieniania - i zostałem mile zaskoczony: kawa smakowała bardziej gładko i okrągło.

Ponadto, po odkamienianiu z włączonym filtrem (twardość 3 przy 13,8 dH), do następnego odkamieniania pojawiło się niewiarygodne 850 filiżanek (w przeciwnym razie tylko 250).

Cóż, chyba nie można brać tej liczby filiżanek zbyt poważnie, bo już po tygodniu zmniejszyła się do 440 filiżanek - a jesteśmy tylko dwiema osobami o normalnym spożyciu kawy. Zobaczmy więc, kiedy właściwie należy przeprowadzić następne odkamienianie.

W każdym razie, myślę o kontynuowaniu "eksperymentu z wkładami do filtrów do kawy" jeszcze przez jakiś czas i już zamówiłam ponownie filtry Brita. Cena jednostkowa wynosiła około 7 euro od taniego sprzedawcy z eBay.

Myślę o wypróbowaniu kompatybilnych wkładów od innych producentów, które są teraz dostępne w dużych ilościach, a niektóre z nich kosztują tylko połowę mniej. Ale czy ich jakość jest porównywalna z jakością Brita?

Przeprowadziłam już własne badania i dowiedziałam się, że wiele rzeczy odgrywa tu rolę:

- Dopasowanie (mówi się, że niektóre filtry luzują się i pływają w górnej części zbiornika na wodę, ale tak jest również w przypadku Brita
)- Obecność i jakość wbudowanych sitek filtrujących (aby czarne cząsteczki węgla aktywnego nie były wypłukiwane do wody
)- Nie wszystkie alternatywne rozwiązania mają element ułatwiający wkładanie (pokrętło na

górze)-


Niektórzy zgłaszają


, że zbyt mało wody dostaje się do środka (błąd),



Nie jestem pewien, czy wszystkie filtry działają z kombinacją żywicy jonowymiennej i węgla aktywnegoCzy

ktoś już zajmował się tym tematem

i

może podzielić się swoimi doświadczeniami?





Gast_revolt

Wtorek, 10. Sierpień 2021, 20:23 08

Unregistered

Chodzi o alternatywy dla Brita Intenza TZ70033 lub TZ70003, na wypadek gdyby to nie było jasne. happy.gif

Gast_Thomas

Sobota, 22. Styczeń 2022, 23:19 11

Unregistered

Zadaję sobie to samo pytanie.
Pierścień regulacji twardości wody powoduje, że przy ustawieniu A dla wody miękkiej, gdzie woda zasysana jest ze zbiornika z pominięciem filtra, uwalniane są 2 dodatkowe otwory w dolnej części, a przy ustawieniu B jeden dodatkowy otwór. W przypadku C cała woda jest kierowana przez filtr.

Kupiłem 1 litr granulatu do uzupełniania i wydrukowałem pokrywkę, aby ponownie zamknąć przetarty i opróżniony wkład po uzupełnieniu. Nie jestem jednak zadowolony z dokładności dopasowania.

Czy istnieją gotowe puste kartridże do ponownego napełniania?
Nie chcę używać tanich zamienników, ale czytałem w niektórych opiniach, że granulat z filtra dostał się do kawy.





Teo

Poniedziałek, 31. Styczeń 2022, 13:03 01

Unregistered

dlaczego nie wybrać opcji nieużywania filtra w ogóle, a zamiast tego częściej odkamieniać. Wystarczy użyć dobrego alternatywnego odkamieniacza, takiego jak ceragol Premium Descaler, a zaoszczędzisz więcej niż w przypadku użycia filtra.

Teo

Poniedziałek, 31. Styczeń 2022, 13:06 01

Unregistered

dlaczego nie wybrać opcji nieużywania filtra w ogóle, a zamiast tego częściej odkamieniać. Wystarczy użyć dobrego alternatywnego odkamieniacza, takiego jak ceragol Premium Descaler, a zaoszczędzisz więcej niż w przypadku użycia filtra.

Teo

Poniedziałek, 31. Styczeń 2022, 13:07 01

Unregistered

dlaczego nie wybrać opcji nieużywania filtra w ogóle, a zamiast tego częściej odkamieniać. Wystarczy użyć dobrego alternatywnego odkamieniacza, takiego jak ceragol Premium Descaler, a zaoszczędzisz więcej niż w przypadku użycia filtra.

revolt   

Sobota, 05. Luty 2022, 18:32 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 44839

Członek od: 08.08.2021

Cóż, ta sugestia niestety mija się z celem i nie pomaga. Nawet jeśli było to już trzykrotnie publikowane. ????

Istnieją uzasadnione powody, dla których warto stosować filtr. Dla mnie smak kawy zmienił się na lepsze dzięki bardziej miękkiej wodzie.

Ponieważ oryginalne wkłady filtrujące Siemensa są drogie, w tym wątku należy znaleźć tańsze zamienniki. Są to albo alternatywy od innych producentów, albo samodzielne napełnianie oryginalnych wkładów granulatem.

Innym sposobem na tańsze uzyskanie przefiltrowanej wody jest użycie zewnętrznego dzbanka filtrującego i napełnienie filtra wodą już tam przefiltrowaną. Ale zastosowany wkład jest wygodniejszy.

Gast_Chris

Piątek, 24. Listopad 2023, 14:46 02

Unregistered

Witam wszystkich,

Szkoda, że nie znaleziono jeszcze alternatywy w tym kontekście.
Mam również Siemens EQ 6 plus i również przeszkadza mi wysoka cena tych wkładów.

Jak dotąd nie odważyłem się wypróbować tańszego dostawcy zewnętrznego z wyżej wymienionych powodów i miałem nadzieję, że znajdę tutaj wskazówkę.