Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo Barista TS

Grupa piwowarska nie może być użyta

Gast_Frank

Niedziela, 12. Styczeń 2020, 11:18 11

Unregistered

QUOTE (satan0 @ czwartek, 14 listopada 2019, 15:54 h)
Witam
, nie da się usunąć mojej jednostki p
iwowarskiej.

Kropka jest

o 14:00.


Jak mogę to naprawić?

Dziękuję Johannes.





dokładnie tak samo nie mogę wydostać grupy piwowarskiej, punkt jest o 3.00. około 3-letniego modelu Caffeo Barista TTyp F 73. kto może pomóc?
blink.gif

Gast_Danny

Środa, 19. Luty 2020, 20:20 08

Unregistered

Aby dostać się za kółko zębate, użyłem kijów do czyszczenia rur.

Idzie prosto!

Następnie naoliwić go również olejem do gotowania!

Tylko do polecenia!

Kurtos   

Wtorek, 14. Kwiecień 2020, 11:36 11

Unregistered

Czyszczenie proszku kawowego za kołem napędowym powinno odbywać się w regularnych odstępach czasu, ponieważ
proszek kaw
owy mojego Barista Twara jest
tak mocno wciśnięty (po 2 latach pracy), że nie można było całkowicie wcisnąć zaparzacza do maszyny i dlatego
nie został on rozpoznany. Najpierw byłem zszokowany, że ten sam problem pojawił się ponownie po pół roku. Potem dowiedziałem się o tym więcej na tym forum.

Dzięki forum z końcówką do naoliwiania zębnika napędowego.biggrin.gif:D

Gast_Nadine

Wtorek, 09. Czerwiec 2020, 15:25 03

Unregistered

QUOTE (guest_coffee junkie @ Saturday, 27 May 2017, 11:35 a.m.)
Cześć, może mógłbyś mi pomóc...

... Wyczyściłam mój ekspres do kawy Melitta Coffee Barista TS i jak zwykle wyjąłam grupę zaparzającą. Ale teraz nie może być już używany. Nie wchodzi aż do końca i nie może być już zamknięty. Dlatego też maszyna stale wyświetla komunikat o błędzie "Brak grupy piwowarskiej".

Napęd wydaje się być w prawidłowej pozycji, zainicjowałem go przyciskiem ON/OFF i przyciskiem MY Coffee. Wszystko też wydaje się być na właściwym miejscu na samym urządzeniu piwowarskim. Ta maszyna ma tylko 3 lata. Jestem na końcu mojej liny. Znasz jakieś rozwiązanie?

TIA smile.gif

Witam,
więc mieliśmy ten sam problem. Mamy nową jednostkę piwowarską i próbowaliśmy jej użyć. Na próżno... więc znów zadzwoniliśmy na gorącą linię, teraz wydaje się, że to gumowe sprzęgło. Ten jest naprawdę spuchnięty. Więc nie można go już założyć ani wyjąć. Koszty: 1,95 euro...

Strahil

Sobota, 30. Styczeń 2021, 21:00 09

Unregistered

Mam taki problem jak w temacie, po wyjęciu zaparzacza po wyczyszczeniu i po tym nie da się go włożyć z powrotem. Wydaje mi się, że koło napędowe jest źle ustawione, ponieważ kropka na zaparzaczu jest idealnie na godzinie 3. czy można ją trochę przesunąć i jak to zrobić?

A. Rapp   

Piątek, 05. Luty 2021, 20:34 08

Unregistered

QUOTE (guest_coffeejunkie @ Saturday, May 27, 2017, 11:35 AM)
Witam was, może mi pomożecie....

... Wyczyściłam mój ekspres do kawy Melitta Coffee Barista TS i jak zwykle wyjęłam grupę zaparzającą. Ale teraz nie można go już włożyć. Nie wchodzi już do końca i dlatego nie można go zablokować. Dlatego urządzenie stale wyświetla błąd "Brak grupy zaparzania".

Napęd wydaje się być w prawidłowej pozycji, zainicjalizowałem go za pomocą przycisku ON/OFF i MY CoffeeTaste. Wszystko wydaje się być na właściwym miejscu również w samej grupie browarów. Maszyna ma tylko 3 lata. Jestem na skraju wytrzymałości - znasz jakieś rozwiązanie?

Z góry dziękuję! smile.gif

mellow.gif
Cześć, przede wszystkim wielkie dzięki za cenne wskazówki. Po długich próbach udało mi się uruchomić go za pomocą mikroprzełącznika.
Opisanie tego teraz byłoby wiecznym tekstem. za
PN na arapp.erfurt@gmail.com mogę to przekazać z przyjemnością
.

Jeśli to miałoby obrażać tutejszą etykietę, przepraszam. Wystarczy usunąć lub info, wtedy nadal robię zdjęcia i tekst.


Gast_Sven

Środa, 05. Maj 2021, 12:00 12

Unregistered

Witam wszystkich, dziś rozebrałem nasz w pełni automatyczny. Najpierw odkamienianie, następnie czyszczenie systemu kawowego i mlecznego. Następnie zdemontowałem grupę zaparzającą, wyczyściłem i ponownie nasmarowałem. Kiedy jednak włożyłem go z powrotem, dźwignia blokująca nie chce się poruszyć (kropka jest na 03:00). Gdy tylko wcisnę czerwony kołek, powinienem móc poruszyć dźwignią, ale nie mogę! Jeśli zdejmę grupę zaparzającą i wcisnę 2 bolce po przeciwnej stronie dźwigni, mogę również bez problemu przesunąć dźwignię i ustawić ją w pozycji blokującej. Problem jest więc z wstawieniem grupy browarniczej. Sprawia to wrażenie, że nie wchodzi wystarczająco głęboko, aby wcisnąć styki....
Po prostu nie mogę się za nim opowiedzieć....

Jen

Wtorek, 11. Maj 2021, 21:30 09

Unregistered

QUOTE (guest_frank @ Sunday, January 12, 2020 at 11:18 AM)
QUOTE (satan0 @ Thursday, November 14, 2019, 3:54 PM)
Witam
,Mój zaparzacz nie chce się wyjąć
Kropka siedzi na godzinie 2.
Jak mogę to poprawić?

ThanksJohannes





dokładnie tak gehts mnie również dostać jednostkę zaparzania już nie, punkt jest na 3,00. ca 3 lata stary model Caffeo
BaristaTTyp F 73. kto może pomóc?
blink.gif


Mój zaparzacz od dłuższego czasu nie daje się dostać do środka, a teraz nie chce wyjść. (Regularnie wkładam go do zakazanej zmywarki i czyszczę wszystko dokładnie. Tylko ja nigdy nie smarowałem. (Niestety) dobrze, więc przeczytaj wszystkie wskazówki tutaj. Nupsi była o 3:00.... więc sięgnąć od przodu i na ślepo pröckeln. Pojawił się kilka grudek kawy po i narunter, a następnie zaparzacz flupp out. Dokładnie wyczyszczone i nasmarowane. Przyznaję, że nie miałam oleju słonecznikowego tylko rzepakowy. Nasmarowałem nim koło i szyny...i cóż mogę powiedzieć. Zaparzacz Flupp w ... i kawa działa bez pękania i wyskakiwania. Dziękuję!!!

Gast_Michael

Piątek, 09. Lipiec 2021, 17:58 05

Unregistered

Dzięki za radę z olejem do gotowania.

Tutaj przedstawiono prawidłową pozycję podstawową przekładni:
https://www.coffeemakers.de/wpcm/melitta-caffeo-nivona-caferomantica-brueheinheit-laesst-sich-einsetzen/

Często pojawia się problem przy usuwaniu grupy browarów.

Ze mną pomógł ostrożny(!!!) Wiggle z zewnątrz na grupie browarniczej z dużym śrubokrętem. W tym celu należy ostrożnie (!!!) włożyć śrubokręt we wszystkie wspólne szczeliny i lekko kołysać, aż grupa browarów się poluzuje.

Nie może być, sber pomógł. cool.gif

Stefan Witthaus   

Sobota, 10. Lipiec 2021, 12:45 12

Unregistered

QUOTE (Guest_Rocky @ Tuesday, November 12, 2019, 1:15 PM)
Dzięki za wskazówkę! Użyłem taniego oleju słonecznikowego do gotowania. Nadal pęka. Gdzie jeszcze można zastosować olej do zaparzacza? Jak dostać się do koła sterującego w Melitta Barista TS, Bz. za kołem sterującym, aby usunąć tam pozostałości kawy? Byłoby miło, gdyby ktoś mógł mi pomóc.
W każdym razie, życzę miłego dnia przy kawie.

Ja również miałem problem z umieszczeniem grupy browarniczej. Przy poprzednich czyszczeniach zawsze trudno było obrócić dźwignię. Potem przy ostatnim czyszczeniu nic nie działało. Grupa Brew nie weszła, nie dała się konsekwentnie zamknąć. Punkt był o godzinie trzeciej. Następnie przeczytałem tutaj z oleju do gotowania, lo and behold, to ślizga. Super wskazówka, jeszcze raz dzięki za to. Warsztat wziąłby na pewno odpowiedni węgiel na lekarstwo.

Elast   

Sobota, 17. Lipiec 2021, 19:21 07

Unregistered

QUOTE (Guest_Matthias @ niedziela, 05 sierpnia 2018, 13:30)
Może komuś to pomoże:

W moim TSP, model F78-100, jednostka zaparzająca od pewnego czasu była bardzo trudna do włożenia. Zresetowanie napędu w sposób opisany w FAQ Melitta poprzez włączenie go i naciśnięcie przycisku "My coffee" + ON/OFF przez 2 sekundy spowodowało błąd systemowy 8.

Prawidłowy sposób postępowania dla tego modelu jest opisany tutaj:
/forums/...showtopic=15047

Sukces przyniosło dopiero zdjęcie osłony przy przekładni napędowej, wyczyszczenie obszaru za nią (podobno i tak warto....), a następnie staranne naniesienie silikonu w sprayu na przekładnię napędową i w odpowiednim obszarze grupy zaparzającej. Wewnątrz, naniosłem go metodą "spray on cloth", w zagłębieniu grupy piwowarskiej za pomocą słomki natryskowej.

Dziękuję, dziękuję, udało się. Nie mogłem odblokować mojego zaparzacza, a następnie wcisnąłem reset i zadziałało, dziękuję, dziękuję, dziękuję. Jestem tak bardzo szczęśliwa tongue.gif

Streiber Uwe

Środa, 25. Sierpień 2021, 16:21 04

Unregistered

Ja również mam ten sam problem z zaparzaczem.
Zastosowałem się do twojej rady i działa.
Dziękuję za pomoc.

DvO

Czwartek, 23. Czerwiec 2022, 15:10 03

Unregistered

W przypadku naszego ekspresu Melitta Caffeo Solo często zdarzało się, że zaparzacz zacinał się podczas wkładania.
W międzyczasie poznałem też sztuczki z użyciem mikroprzełącznika, który jest ukryty w środku u góry po prawej stronie, aby ustawić wał napędowy we właściwej pozycji (z rowkami na godzinie 1 / 5 / 9).

Czasami jednak to nie wystarcza:
zaparzacz można wsunąć (prawie) wystarczająco głęboko przy niewielkim nacisku, ale dźwignia obrotowa z uchwytem jest zablokowana mimo naciśnięcia czerwonego przycisku
.


Nie zastosowałem wspomnianej wyżej sztuczki z olejem, ale pomogło coś jeszcze:
dźwignia obrotowa jest zablokowana przez wydłużoną czarną plastikową wypustkę o wymiarach ok. 1,5 x 6 mm w pobliżu czerwonego przycisku
.

W naszym urządzeniu wystarczyło nieco mocniej nacisnąć zaparzacz do środka, aby plastikowa końcówka w końcu wysunęła się wystarczająco daleko na zewnątrz i można było złożyć dźwignię obrotową po naciśnięciu czerwonego przycisku.
Następnie jednostka zaparzająca została ponownie całkowicie wsunięta.








Gast_Birgit

Sobota, 26. Listopad 2022, 22:17 10

Unregistered

QUOTE (Guest_Erich @ sobota, 09 listopada 2019, 17:30)
QUOTE (Gość_Carmen @ wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:45)
Właśnie mieliśmy ten sam problem i spędziliśmy wieki majstrując i próbując różnych kombinacji klawiszy. Nie uwierzycie, co pomogło na koniec - olej spożywczy. Trochę na szmatkę, a potem przetrzeć trybik i gniazdo i flubb - poszło bez problemu. Szalony. huh.gif

Świetna wskazówka z olejem do gotowania.

Jestem zachwycona spędziłam 2 godziny próbując rozwiązać problem, nic a nic nie pomagało przywrócić zaparzacza do ekspresu, ale wtedy znalazłam Twoją stronę i poradę z olejem, mogłam krzyczeć z radości smile.gif

Gast_Susanne

Niedziela, 25. Czerwiec 2023, 09:50 09

Unregistered

QUOTE (Guest_Monika @ poniedziałek, 11. listopad 2019, 13:43 Uhr)
Najlepsza rada ever, ta o oleju do gotowania.

Po godzinie daremnych wysiłków siedzę ze świeżo zaparzoną filiżanką kawy.

Nałożyłem olej na trybik jednostki zaparzającej i różne inne miejsca - i działa!

Prawie rozpaczałem, wyczyściłem wszystko, a jednostka zaparzająca nie chciała wejść. ale tak jak opisano, trochę oleju i znowu leci! Jestem podekscytowany!

 1Seite 2