Zaawansowane wyszukiwanie

Kawa nie skończyła się na wylewce

841s z problemami z dostawą kawy

Jerome   

Sobota, 13. Lipiec 2019, 07:35 07

Unregistered

Witajcie wszyscy,

Kupiłem 841 po tym, jak po 2-3 tygodniach miałem problem z 2 ekspresami z serii 7, że spadek ciśnienia (głupi "puf" w automacie) był słyszalny, gdy kupiłem kawę, a potem już nie zabrakło kawy z wylewki. Zawsze wysyłaliśmy maszyny i mówiono nam, że szlifierka została wyregulowana.

Po wycieczce do innych maszyn dotarliśmy do 841. Mamy go również w naszym biurze i działa bez żadnych problemów. Więc również dla domu pomyślałem...

Po 3 tygodniach mamy teraz znowu ten sam problem. Z jakiegoś powodu zasilanie kawą zostaje przerwane po kilku sekundach, albo coś się dzieje, ale nie z wylewki! To, co zauważyłem: regulacja zbyt grubego mielenia pomaga na krótki czas (ale to nie może być rozwiązanie, bo w pewnym momencie jesteś na grubym i kawa nie smakuje już dobrze). Pomocne wydaje się być sprzątanie grupy piwowarskiej (co 3-4 dni przy 6-7 kawach dziennie ?!). Wszystko inne działa idealnie normalnie, mleko jest dostarczane idealnie, płukanie idealnie...

Myślałem też, że to woda, bo mamy zmiękczacz wody, ale nasza woda jest ustawiona na dH 5. Ale nawet z wodą butelkowaną problem był tam.

Gdzie mogę zacząć rozwiązywać problemy? Nie chcę znowu tego wysyłać. i nie mogę sobie wyobrazić, że po 2-3 tygodniach wszystkie 3 nowe urządzenia mają ten sam błąd...

Dziękuję i przepraszam za ten długi tekst huh.gif

Tobiwittmann

Piątek, 08. Maj 2020, 09:07 09

Unregistered

Stanowisko jest trochę starsze i niestety nie otrzymało żadnych odpowiedzi.
Mam dokładnie
ten sam problem
z moją Nivoną
.
Puf, a potem kawa po prostu kapie do filiżanki. Główna część biegnie następnie w drugą stronę do kroplówki.
Nie
znając wewnętrznego działania Nivony,
można odnieść wrażenie, że działa
zawór nad
miarowy ciśnieniowy.
Czy ktoś ma jakieś pomysły?