Zaawansowane wyszukiwanie

Caffe Perfetto: nie ma już wody

MiVaillant

Piątek, 10. Lipiec 2009, 12:03 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 4794

Członek od: 10.07.2009

Witam,

Mam AEG Caffe Perfetto, typ 9750. Nagle przestaje pobierać wodę ze zbiornika. To uruchamia pompę, ale o to chodzi.

Nie jestem do końca pewien, czy coś złamałem, kiedy czyściłem zbiornik na wodę przy zaworze wylotowym. Wygląda na to, że brakuje uszczelki. Ale nie pamiętam, czy wcześniej było inaczej.

Tu jest zdjęcie. Czy czegoś brakuje?

Dziękuję bardzo.

Załączony obrazek

Joranz

Piątek, 10. Lipiec 2009, 13:03 01

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Zbiornik na wodę jest w porządku. Nie ma na nim żadnej uszczelki. Czy woda wyjdzie, jeśli naciśniesz zawór otwarty? Jeśli tak, to chyba jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest zajrzenie do wnętrza maszyny. Instrukcje można znaleźć tutaj:AEG CP openThen we will
see
...
Jeśli po otwarciu dyszy parowej wydostaje się jeszcze minimalna ilość wody, można spróbować przepompować kamień. Ale jeśli nic więcej nie można zrobić, jest już za
późno...
Pozdrowienia Joranz

MiVaillant

Poniedziałek, 13. Lipiec 2009, 10:00 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 4794

Członek od: 10.07.2009

Szkoda... byłoby tak łatwo.

Dzięki za radę: Ponieważ maszyna w ogóle nie pobiera wody, będę teraz używał moich narzędzi.

Asterix

Wtorek, 04. Sierpień 2009, 19:54 07

Unregistered

Dobry wieczór,

Mam też AEG Perfetto, ten sam typ i ten sam problem.
Maszyna nagle przestaje pobierać wodę.
Maszyna przestała pobierać wodę.
Teraz
jestem trochę zagubiony. Byłoby
miło, gdyby ktoś miał podpowiedź, albo mój poprzednik mógłby opisać, czy rozwiązał problem, czy
nie.
Już raz dziękuję i życzę miłego wieczoru!

Joranz

Wtorek, 04. Sierpień 2009, 20:48 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witaj Asterix!

Co dokładnie robi ta maszyna?
Może być włączony normalnie, grupa piwowarska porusza się tam i z powrotem, nagrzewa się i zaczyna działać
?! Ale

wtedy nie przychodzi

woda? Czy

z dyszy parowej

nadal wydobywa się woda?

Co to za hałas pompy, bardzo

cichy? !&
Powitanie Joranza

Asterix

Wtorek, 04. Sierpień 2009, 22:48 10

Unregistered

Dzięki za szybką reakcję.

Ekspres do kawy można włączyć jak zwykle, a woda wypływa z dyszy parowej jak zwykle, ale nic innego się nie dzieje.

Myślałem o ponownym odkamienianiu, ale nie wydaje mi się, żeby maszyna nagle nie czerpała wody. Przy okazji, to też już nie działa (czyszczenie i odkamienianie)!


Nie zauważyłem nic z tych hałasów. Ona zmieli twoją kawę, jeśli chcesz... tylko, że nadal jest mielona.

Cała ta sprawa jest dla mnie szczególnie irytująca, ponieważ gwarancja wygasła dopiero pół roku temu.


Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Asterix.

Joranz

Środa, 05. Sierpień 2009, 00:18 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

A gdzie kończy się zmielona kawa?
Suche na białych sankach grupy piwowarskiej, czy
w pojemniku z wytłokami?
Spontanicznie podejrzewam ten dysk. Ale żeby być pewnym, trzeba otworzyć maszynę ->
patrz załącznik. Przy
okazji, czy woda nie jest pompowana do ekspresu do kawy, czy też trafia do pojemnika z wytłokami i/lub tacki
ociekowej?
Powitanie Joranza

Załącznik (Liczba pobrań: 944)

Załącznik AEG_CF_CP_oeffnen.pdf

Asterix

Środa, 05. Sierpień 2009, 07:37 07

Unregistered

Dzień dobry,

Woda nie jest pobierana, więc nic nie dostaje się do dna pojemnika z wytłokami, a kawa pozostaje w sankach.


Witaj Asterix

Joranz

Czwartek, 06. Sierpień 2009, 23:04 11

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Sprawdzić, czy dyszę, w której dokowana jest stacja dokująca BG, można trochę popchnąć do przodu i do tyłu (niewielki luz jest normalny)? Jeśli tak, to prawdopodobnie coś jest zepsute na dysku. Jeśli nie, to nadal może być... Więc otwórz tę maszynę. Następnie należy zdjąć pokrywę z napędu. Aby to zrobić, odkręć cztery śruby na zdjęciu. Lepiej zdejmij pokrywę, jeśli zdejmiesz wałek proszkowy (pod strzałką w dół/prawo) - jest on po prostu wtykany. Pod pokrywą napędu znajduje się długi trzpień (pręt gwintowany) z blokiem mosiężnym. Ten mosiężny blok jest otoczony białą plastikową częścią - i to jest dokładnie to, co podejrzewam. Możesz dostać zastępstwo tutaj: Wrzeciono prowadzące Jeśli ta część jest
naprawdę
uszkodzona, należy sprawdzić podłączenie wody (grupa zaparzająca dysze), ponieważ często jest uszkodzona. Wymiana: Złącze wodneGreetings
Joranz

Załączony obrazek

Gast_Kaffeedurst

Czwartek, 04. Kwiecień 2019, 20:53 08

Unregistered

Mam ten sam problem: maszyna była używana tylko 1 lub 2 razy i przez długi czas stała wokół nieużywana.
Teraz, kiedy
chciałem ponownie użyć
tej maszynwink.gify
, nagle przestała ona pobierać wodę. Oczywiście program odkamieniania nie pomaga. Więc jak przenieść środek do usuwania kamienia przez maszynę / węże?
Może ktoś da mi wskazówkę, jak mam postępować
.

Jak dostać się do węży do odkamieniania lub określić, czy zwapniałe rury

są problemem?
Z góry dziękuję