Zaawansowane wyszukiwanie

Przerwanie procesu szlifowania - co robić?

Siemens EQ 6 plus 700

Straßenbahn

Niedziela, 15. Październik 2023, 19:48 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 68968

Członek od: 15.10.2023

Witam,
mamy następujący problem z naszym Siemens EQ 6 plus 700:

- proces mielenia zatrzymuje się po kilku sekundach; wyświetlany jest komunikat "uzupełnij ziarna"; przy drugiej próbie proces mielenia działa idealnie.
- to nie ziarna - pojemnik na ziarna jest pełny; próbowałem różnych rodzajów ziaren (więc nie chodzi o zawartość oleju). To nie ziarna - pojemnik na ziarna jest pełny; próbowałem różnych rodzajów ziaren (więc to nie zawartość oleju); ręcznie przesunąłem ziarna w pojemniku na ziarna, aby upewnić się, że zsunęła się wystarczająca ilość ziaren - i jak powiedziałem, działa za drugim razem, gdy je mielę.
- co dziwne, dzieje się tak tylko z espresso, a nie z latte.

Czy ktoś ma jakąś wskazówkę?

Zastanawiam się nad oddaniem ekspresu do naprawy w Mediamarkt (stała cena 199 EUR, w tym czyszczenie) i mam nadzieję, że znajdą problem. Ale co jeśli nie? A maszyna jest z grudnia 2017 - czy warto inwestować? Jakie macie doświadczenia z żywotnością Waszych urządzeń?

Bikermanni

Sobota, 18. Listopad 2023, 17:35 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 31859

Członek od: 26.01.2018

Zdejmij szlifierkę i zagnij falistą tarczę pod dolną ceramiczną tarczą malarską. Wtedy urządzenie znów będzie działać.

JoeJoe

Sobota, 10. Luty 2024, 12:31 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 71956

Członek od: 10.02.2024

QUOTE (Tram @ niedziela, 15 października 2023, 18:48)
Witam,
mamy następujący problem z naszym Siemens EQ 6 plus 700:

- proces mielenia zatrzymuje się po kilku sekundach; wyświetlany jest komunikat "uzupełnij fasolę"; przy drugiej próbie proces mielenia działa idealnie.
-... To nie ziarna - pojemnik na ziarna jest pełny; próbowałem różnych rodzajów (więc nie jest to zawartość oleju); ręcznie przesunąłem ziarna w pojemniku na ziarna, aby upewnić się, że wystarczająca ilość ziaren zsunęła się - i jak powiedziałem, działa przy drugim mieleniu.
- co dziwne, dzieje się tak tylko z espresso, a nie z latte.

Czy ktoś ma jakieś wskazówki?

Zastanawiam się nad oddaniem ekspresu do naprawy w Mediamarkt (stała cena 199 EUR, w tym czyszczenie) i mam nadzieję, że znajdą problem. Ale: co jeśli nie znajdą? a ekspres jest z grudnia 2017 - czy warto inwestować? Jakie macie doświadczenia z żywotnością Waszych urządzeń?

Cześć, miałem ten sam problem. Dla mnie był łatwy do rozwiązania!
Po dłuższej pracy w obszarze jednostki zaparzającej tworzy się kondensacja, co prowadzi do problemów z czujnikami kawy.
Po prostu wyczyść wszystko zgodnie z instrukcją obsługi wieczorem, zostaw maszynę otwartą i złóż ją ponownie dopiero rano, gdy EQ6 będzie ładny i suchy.