Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ 5 macchiato pod ekspres do kawy

Woda wycieka i nie wypływa z dyszy

V_gN

Niedziela, 15. Październik 2023, 11:41 11

Unregistered

Witam. Mam Siemens EQ5 macchiato z drugiej ręki. Dostałem go głównie za darmo smile.gif Było ok przez kilka filiżanek, ale teraz zauważyłem, że woda dostaje się pod maszynę od tyłu, gdzie znajduje się kabel zasilający. A potem zaczyna się pojawiać kilka problemów.

Pierwszy problem: Kiedy maszyna jest włączona, prosi mnie o wyciągnięcie spieniacza i rozpoczęcie napełniania systemu wodą, a następnie prosi mnie o wepchnięcie go z powrotem. Po przepompowaniu nic nie wypływa z dysz, z których powinna wypływać kawa. Ale słyszę, że woda trafia do odpływu kroplówki i robi tę pętlę w nieskończoność, aż w jakiś sposób dotrze do dysz. Czasami woda dociera do dysz i wtedy ekspres działa "dobrze".

Drugi problem: Kiedy ekspres jest gotowy do parzenia kawy (po pierwszym problemie), wybieram program, kawa jest mielona i wszystko wydaje się w porządku, ale kiedy kawa zaczyna wypływać z dysz, pojawia się komunikat "Sprawdź zbiornik wody", a z jednostki zaparzającej wydobywa się para pod wysokim ciśnieniem. Czasami udawało mi się zrobić kawę bez problemów na tym etapie.

Po wielu godzinach poszukiwań próbowałem odkamienić go octem i kwaskiem cytrynowym, ale to nie pomogło. Następnie rozebrałem ekspres i sprawdziłem wszystkie rurociągi, aby znaleźć miejsce wycieku wody i wszystko wydaje się być w porządku. Potem pomyślałem, że może jest blokada powietrza i próbowałem pompować powietrze strzykawką, ale to również nie pomogło. Sprawdziłem również i wyczyściłem tę małą białą turbinę, która mierzy wodę, bez rezultatu.

Ponadto, gdy maszyna jest wyłączona, wydaje się, że woda nadal wycieka pod maszyną. Czy muszę wymienić pompę?

Sprawdziłem również zawór, zapomniałem jego nazwy... Moja maszyna nie ma zaworu ceramicznego, ale ma dwie plastikowe lub akrylowe rury, wszystko wydaje się być w porządku.

Z góry dziękuję za pomoc.