Zaawansowane wyszukiwanie

Jaki ekspres do nauki na początek wybrać?

DragoVer

Poniedziałek, 22. Styczeń 2024, 09:07 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 71323

Członek od: 22.01.2024

Cześć. Jestem młody i dopiero zaczynam przygodę z kawą. Chciałbym zwrócić się o pomoc do kogoś z doświadczeniem, by pomógł mi dobrać dobry ekspres kolbowy. Generalnie chodzi mi o naukę parzenia dobrego espresso i spieniania mleka… ale też w przyszłości o profesjonalne użycie.

Budżet... raczej do 3-5 tysięcy złotych.

Słyszałem, o Breville Barista Express. Czy to dobry punkt zaczepienia? Jakie inne ekspresy są godne uwagi?

Liczę na pomoc, nie rzeszę nieprzychylnych komentarzy. Dziękuję.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Środa, 14. Luty 2024, 19:11 07

Unregistered

Z tym budżetem szukałbym jakiejś używanej profesjonalnej maszyny z grupą E61 i bojlerem z HX. Już od około 2500 - 3000 można coś ciekawego wyrwać , te maszyny mają podobną budowę , są proste i niezawodne , łatwe w ewentualnej naprawie , jest to sprzęt profesjonalny na jakim pracują bariści więc jak się uczyć to od razu na porządnym sprzęcie. Tylko musisz wiedzieć że do kompletu musisz mieć porządny młynek , bez niego nie zrobisz porządnej kawy nawet w ekspresie za 10 klocków . I tu też szukałbym jakiejś włoskiej używki z płaskimi żarnami 58 - do 62 mm , można już za 400 zł wyrwać jakiś gastronomiczny młynek ale już od 1100 możesz znaleźć programowalny wygodniejszy w obsłudze , tylko patrz czy do danego modelu dokupisz nowe żarna .