Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa Z5 komunikat o błędzie "Wał proszkowy".

Wałek proszkowy, wypełnienie proszkowe, Jura Z5

Hendryk   

Wtorek, 24. Listopad 2020, 17:41 05

Unregistered

Witam wszystkich!

Mam Jura Impressa Z5, z którego codziennie korzysta kilka osób.

Od dziś, po włączeniu maszyny, pojawia się komunikat "Proszek zsypowy", od tego momentu nie można ani cofnąć się, ani ruszyć do przodu. wacko.gif

Gdy maszyna jest włączona, najpierw słychać kliknięcie, potem ciągłe "brzęczenie" aż do kolejnego "kliknięcia". Wtedy maszyna nie robi już więcej hałasu. W międzyczasie, zamiast "wału proszkowego" pojawiła się też wiadomość "Fill powder", którą uważam za dziwną, ponieważ (o ile mi wiadomo) nikt z nas nie używa mielonej kawy.

Mam nadzieję, że jest tu ktoś, kto może mi pomóc! biggrin.gif

Niestety nie jestem aż tak zorientowany technicznie, więc następnym krokiem dla mnie byłaby naprawa maszyny. unsure.gif

Jestem bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę! Jeśli na pytanie zostało już kilkakrotnie udzielone, przepraszam, że pytam jeszcze raz, ale nie znalazłem jeszcze nic na forum.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Hendryk

Schlawi

Wtorek, 24. Listopad 2020, 22:29 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Na pokrywie proszkowej znajduje się nos, który uruchamia przełącznik. Czy pokrywa jest prawidłowo zamknięta?
Czy przełącznik pod spodem może być uszkodzony lub przesunął się trochę, tak że nie jest już używany. Aby to sprawdzić, należy zdjąć plecy, prawą ścianę boczną i górną część.



Hendryk

Środa, 25. Listopad 2020, 09:58 09

Unregistered

QUOTE (Schlawi @ wtorek, 24 listopada 2020, 22:29 godz.)
Na pokrywie proszkowej znajduje się nosek, który uruchamia przełącznik. Czy pokrywa jest prawidłowo zamknięta?
Czy przełącznik pod spodem może być uszkodzony lub przesunął się trochę, tak że nie jest już używany. Aby to sprawdzić, należy zdjąć plecy, prawą ścianę boczną i górną część.

Albo spróbuj obsługiwać przełącznik od góry za pomocą obiektu, aby sprawdzić, czy nadal się przełącza.



Witaj, Schlawi,

dziękuję za odpowiedź! z
silnym naciskiem na nakrętkę proszkową znów działa, ale trzeba ją trzymać częściowo wciśniętą. Rozejrzę się za nową proszkową czapką, może dlatego! Jeszcze raz dziękuję

i pozdrawiam Hendryka


.

Bilal

Poniedziałek, 18. Styczeń 2021, 23:49 11

Unregistered

عندي نفس المشكل هل يمكن أن ترسل لي صور كي أعرف المشكل.
شكرا