Zaawansowane wyszukiwanie

Seria Siemens EQ7 brak kawy, ale dużo pary

Jubra

Czwartek, 07. Lipiec 2022, 17:00 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 56092

Członek od: 07.07.2022

Witam i życzę miłego dnia,

Mam tutaj KVA od Neffa, który według moich badań ma być identyczny w budowie jak Siemens z serii EQ7.

Wada: Bardzo mało lub brak kawy, miąższ jest mięsisty, czasami pozostaje suchy. Teraz i wtedy jednak normalne funkcjonowanie.

Postępowanie w przypadku wystąpienia usterki:

Szlifierka miele2
. Wyciskanie grup piwnych3
. Zaczynają się odgłosy simmeringu, lekka para ucieka wokół grupy zaparzającej4
. Słychać silnik z zaworu ceramicznego, jednocześnie pompa zaczyna pompować. Para natychmiast zniknęła, teraz kapie z grupy zaparzającej, podczas gdy pompa nadal pompuje5
.
Pomparobikrótką
przerwę i kontynuuje pompowanie6.
Niedługo potem znów słychać silniczek zaworu ceramicznego, po czym znów ucieka para i dalej kapie7
. Grupa Brew rusza, po czym następuje bardzo głośne, krótkie uwolnienie pary8
. Grupa Brew wyrzuca Marca.

Najpierw wyczyściłem grupę zaparzającą (górne sitko i zawór crema), wymieniłem górną grubą uszczelkę tłoka i małą uszczelkę na wylewce wlotowej. Sprawdzone gniazdo pod kątem ciągłości, było w porządku.

Pomace pozostały breją, potem zbadałem, że to podobno normalne.

Teraz jako przyczynę usterki wskazałbym zawór ceramiczny, ale chciałem na razie wykluczyć inne przyczyny, bo często czyta się, że usterki pozostały po wymianie zaworu ceramicznego.

Może ktoś jest w stanie mi pomóc lub opisać normalne działanie maszyny.

Z poważaniem, Jürgen




















































Guest

Piątek, 08. Lipiec 2022, 20:30 08

Unregistered

Witam
, ile ma okładek?
Moje przypuszczenia to pompa, najpierw przeczyść zawór obrotowy który jest zaraz za zbiornikiem wody.
Pozdrawiam


Jubra

Środa, 13. Lipiec 2022, 11:28 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 56092

Członek od: 07.07.2022

Witam,

Dzięki za odpowiedź.

Kawa jest tuż poniżej 12 tysięcy.

Nie rozumiem logiki, dlaczego to ma być pompa. Pierwszy kubek kawy nadal działa, ale czy potem pompa traci moc? Co należy rozumieć przez zawór obrotowy? Wlot ze zbiornika czy z przepływomierza? Ten pierwszy usunąłem ze względu na konfigurację testu.

Wydaje się, że po kilku parzeniach woda jest zbyt mocno podgrzewana.

Niestety często czytało się, że po wymianie pompy, zaparzacza i zaworu ceramicznego usterka pozostała, a rozwiązania wtedy już nie można było przeczytać.

Z poważaniem, Jürgen

Gast_Bastian

Piątek, 15. Wrzesień 2023, 18:12 06

Unregistered

Też tak miałem i trzeba przyznać, że szukałem przez jakiś czas. W moim przypadku był to zawór w głowicy zaparzacza, który był zamknięty. Zdejmij wężyk z górnej części zaparzacza. Podnieś plastikowy klips na górze jednostki zaparzającej (za pomocą śrubokręta płaskiego). Popchnij głowicę zaparzającą do tyłu i zdejmij ją w dół. Odkręć metalowe sitko (torx) --> Wyciągnij zawór pod spodem (mały otwór) (jest tylko zatkany, zrobiłem to za pomocą szczypiec igłowych, których połowę włożyłem do otworu). Następnie wyczyść sprężynę i zamknięcie zaworu.

Ostatecznie maszyna próbuje zaparzyć, ale zawór się nie otwiera, a ciśnienie, które jest zbyt wysokie, ucieka gdzieś w jednostce zaparzającej... stąd ulatniająca się para.

Ikke

Czwartek, 19. Październik 2023, 20:43 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 69024

Członek od: 19.10.2023

Minęło trochę czasu, ale tak samo było z moim EQ6. Napoje mleczne od czasu do czasu piły kawę. Wymieniłem pompę i wszystko było jak nowe.