Zaawansowane wyszukiwanie

Która kawa fasolowa jest najlepsza?

Bosch VeroBar 100

paco81

Niedziela, 11. Marzec 2012, 13:12 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 15563

Członek od: 11.03.2012

Witajcie, od wczoraj mamy nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy firmy Bosch, zdecydowaliśmy się na ten model, ponieważ po prostu ma on wszystko, czego potrzebujecie i jest dla nas najlepszy.
Naszym problemem jest teraz to, że nie wiemy, którą kawę powinniśmy wziąć, czy ktoś może mi pomóc, kawa nie powinna
być
zbyt gorzka
.

Dzięki za wiele odpowiedzi.

Macciato-Fan

Niedziela, 11. Marzec 2012, 13:18 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 15561

Członek od: 11.03.2012

Witam!

Która kawa jest najlepsza, to kwestia gustu i nadal nie potrafię tego dokładnie ocenić. Mamy również w pełni automatyczny ekspres do kawy (Jura Ena 9 One Touch) tylko od kilku dni. Musimy również zapoznać się z maszyną.

Obecnie mamy fasolkę espresso z Espresso Becker - nazywa się ją "Beck-Presso". Kawa smakuje dobrze,
ale wczoraj zamówiłem puszkę 250g ziaren kawy "Cream Diamonds" wraz ze szczotką do rur mlecznych ze sklepu internetowego S-Pressimo (palarnia Hornig z Austrii). Recenzje w Amazonce brzmią obiecująco, więc wkrótce chcielibyśmy przetestować tę kawę. Może to też coś
dla ciebie.
Baw się dobrze ze swoim nowym przyjacielem z kuchni!



--------------------
Viele liebe Grüße
Macciato-Fan

schafbock   

Poniedziałek, 12. Marzec 2012, 14:12 02

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 191

numer członkowski..: 14543

Członek od: 19.12.2011

Trudne pytanie,

jakie są twoje preferencje. Silne, ale jasne. Bardziej jak turecki. Średnio mocna kawa śniadaniowa z niewielką ilością kwasu. Świadome ceny za wysoką konsumpcję lub cenę bez względu na smak najwyższego prio
.
ph34r.gif

cocco

Poniedziałek, 26. Marzec 2012, 12:53 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 11714

Członek od: 06.04.2011

Najpopularniejszą i najbardziej rozpowszechnioną fasolą jest Arabika. Nie sądzę, że możesz się z tym nie zgodzić.
Robusta jest nieco mocniejsza i zawiera więcej kofeiny
.

Ale oczywiście wiele zależy od pieczenia, im ciemniejsze tym silniejsze...

wadriller

Poniedziałek, 26. Marzec 2012, 15:00 03

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 480

numer członkowski..: 2714

Członek od: 05.09.2008

blink.gif
To nie do końca prawda. Istnieją również Arabica, która jest mniej lub bardziej niejadalna.
A przede wszystkim, są też bardzo dobre Robusty, które są lepsze po odpowiednim upieczeniu niż niektóre słabo upieczone
Arabiki.
Po prostu spróbowałbym znanych małych palantów. Na pewno coś w tym jest!



--------------------
Gruß

Michael
www.der-wadriller.de

PBeck

Poniedziałek, 26. Marzec 2012, 18:05 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 28

numer członkowski..: 15668

Członek od: 21.03.2012

Lubimy też fasolkę do espresso z Aldi smile.gif

Pozdrowienia PBeck

Siga

Poniedziałek, 11. Czerwiec 2012, 17:39 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 16210

Członek od: 12.05.2012

Po tym jak opakowanie degustacyjne Fausto było puste, a nowego zamówienia jeszcze nie było, musiałem przejść na kawę z supermarketu.

Najpierw, przyjaciel przywiózł mi szwajcarskiego Schümli z Edeki. Kawa jest łagodna i kwaśna, absolutnie nie w moim guście. Na szczęście włożyłem tylko niewielką ilość do tacy. Potem sam poszedłem do Edeki i zaskoczył mnie duży wybór. Większość rodzajów jest już opisana na forum i nie chciałem kawy z supermarketu 08/15.

Następnie spróbowałem GEPA Milagro i muszę powiedzieć, że byłem zachwycony! Smakuje mocno, nie jest gorzki, ma małą kwasowość i jest przyjazny dla żołądka. Niestety jest on nadal nieco droższy niż Fausto Monaco czy Crema, ale na pewno wart swojej ceny.

coffeelicious

Sobota, 07. Lipiec 2012, 22:56 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 16360

Członek od: 27.05.2012

Witam,

odpowiedź na twoje pytanie może ostatecznie pochodzić tylko od ciebie. biggrin.gifPoza osobistym smakiem (mocny, łagodny) lub specjalnością kawową, którą preferujesz (espresso, cappuccino itp.), te same ziarna kawy Bosch w Innsbrucku (niska twardość wody) smakują inaczej niż Jura w Norymberdze (wysoka twardość wody). Oprócz jakości wody decydujące znaczenie mają również kryteria techniczne (ciśnienie, temperatura, stopień rozdrobnienia, czas trwania ekstrakcji). Dzięki nowoczesnym, w pełni automatycznym ekspresom do kawy możesz mieć na nie pewien wpływ, a tym samym mieć znaczący wpływ na smak przygotowywanej kawy! Najważniejszą rekomendacją, jaką chciałbym Ci przekazać, jest: nigdy nie daj się uwieść kawie przemysłowej! Dla mnie dotyczy to wszystkiego, co możesz dostać w supermarkecie lub sklepie dyskontowym, czy to Aldi czy Lavazza. Musisz wiedzieć, że ci producenci zajmują się przede wszystkim ilością, jeśli chodzi o pieczenie. Innymi słowy, w dużym zakładzie w ciągu 5 minut pieczeń przebiega w temperaturze ponad 500 stopni. Kawa, którą kupujesz w sklepie, zazwyczaj leży już od dłuższego czasu i traci swój aromat. Możesz dostać naprawdę dobrą kawę z małej palarni. Tutaj piecze się w małych ilościach około 10 kg. Proces prażenia trwa 20 minut w temperaturze 200 stopni. Wynika z tego, że z jednej strony zapachy wychodzą znacznie mocniejsze - zwłaszcza, że pieczeń bardzo starannie wyraża walory smakowe indywidualnej fasoli - a z drugiej strony nawet włoskie pieczenie (ciemne i mocne) są tu znacznie bardziej strawne niż przemysłowa brandy. Powodem tego jest fakt, że niskie temperatury wytwarzają znacznie mniej kwasowości. A kilogram kawy można tu dostać już za 17€! Polecam tylko trochę spróbować. Następujące małe palarnie oferują pakiety degustacyjne z różnymi rodzajami kawy. Tam nie przywiązujesz się do 1 kg kawy do nogi, co może nie smakować dobrze... Á zawodowcy 1 kg: Nawet jeśli dla niektórych osób "kusząca" jest kawa za jedyne 9€/kg, powinniście być świadomi, że jest tu tak samo jak w przypadku każdego innego taniego jedzenia. W Niemczech oprócz podatku od sprzedaży, kosztów transportu i ceny giełdowej istnieje również podatek od kawy, który sprawia, że cena kawy jest bardzo przejrzysta. W końcu, każdy może myśleć za siebie, co może być w torbie od Aldiego... A jeśli - tak jak ty - umieścisz w kuchni wysokiej jakości ekspres do kawy, kawa powinna być odpowiednia dla tego automatu! Nie wlewa się starych frytek do Mercedesa... wink.gifAle tutaj są linki i bawcie się dobrze próbując smile.gifquijote-kaffee.deridders-roesterei.decoffee-circle.deroesterei-fuchs.dekaffeefachwerk.deBest regardsRichardP
.s: Niestety nie mogę się oprzeć komentarzowi ;-). Stwierdzenie "Arabica to dobra kawa" ma takie samo znaczenie jak odpowiedź "czerwone wino to dobre wino".
wink.gif

CofCofCoffee

Piątek, 13. Lipiec 2012, 11:46 11

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 16826

Członek od: 13.07.2012

QUOTE (PBeck @ Monday, 26 March 2012, 17:05 godz.)
Lubimy też fasolkę do espresso z Aldi smile.gif

Pozdrowienia PBeck

Muszę przyznać, że naprawdę nie są tacy źli.



--------------------
98 Kaffee, 99 Kaffee, 100 Kaffee....

KVA_Neuling

Niedziela, 15. Lipiec 2012, 11:14 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 16835

Członek od: 14.07.2012

QUOTE (Coffeelicious @ Saturday, 07 July 2012, 21:56 hrs)
Najważniejszą rekomendacją, jaką chciałbym ci dać
Nigdy nie daj się uwieść przemysłowej kawie!
Dla mnie obejmuje to wszystko, co można dostać w supermarkecie lub sklepie dyskontowym, czy to Aldi czy Lavazzawink.gif.

Bardzo mnie pan zaciekawił i po tym jak obejrzałem wszystkie strony i przeczytałem je uważnie, jestem prawie przekonany...
W każdym razie, jest teraz zestaw degustacyjny w drodze do mnie i jeśli smak jest nadal wspaniały... - Jestem już bardzo ciekawy
rolleyes.gif



--------------------
netter Gruß Rene

Cafe Celica (privat) seit 13.07.2012 - bisher sehr zufrieden
Jura Impressa E75 (Arbeit)

.

coffeelicious

Niedziela, 15. Lipiec 2012, 19:06 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 16360

Członek od: 27.05.2012

QUOTE (KVA_Newcomer @ Sunday, 15 July 2012, 10:14 a.m.)
Bardzo mnie pan zaciekawił i po tym jak obejrzałem wszystkie strony i przeczytałem je uważnie, jestem prawie przekonany...
W każdym razie, jest teraz zestaw degustacyjny w drodze do mnie i jeśli smak jest nadal wspaniały... - Jestem już bardzo ciekawyrolleyes.gif

Bardzo się z tego cieszę!! Musisz zdać smile.gifrelację, jak ci się podobało! Miłej
degustacji i poz
drowienia! smile.gif

wacky_funn

Środa, 08. Sierpień 2012, 12:42 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 11817

Członek od: 20.04.2011

Lavazza! W rzeczy samej, to wszystko! smile.gif

Guest   

Środa, 08. Sierpień 2012, 22:57 10

Unregistered

Lavazza Crema e aroma! pijemy ją od lat i zawsze jesteśmy z niej zadowoleni! to wszystko zależy
od smaku, ale za cenę 8€ za kilogram (w Holandii) to dobra kawa
. smile.gif

coffeelicious

Czwartek, 09. Sierpień 2012, 10:26 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 16360

Członek od: 27.05.2012

Nie uważam, żeby Lavazza była tak wybitna. Mamy też (niestety) w biurze "Crema e Aroma" i 6 miesięcy temu wystrzeliła ona naszą szlifierkę, ponieważ w fasoli był jeszcze kamień.
W przeciwnym razie wzór prażenia jest również bardzo nierównomierny i fasola jest bardzo zróżnicowana pod względem wielkości. Aromat" jest więc wink.gifrównież raczej płaski
... Po raz kolejny
apel o zakwestionowanie tego odwiecznego argumentu cenowego (ekspres może oczywiście kosztować kilkaset euro, ale kawa powinna być jak najtańsza...)


Ile centów kosztowałaby więcej, gdybyś kupił przyzwoitą filiżankę kawy?!!! A z tym na pewno robisz coś dla swojego zdrowia!

Guest

Czwartek, 09. Sierpień 2012, 10:42 10

Unregistered

Mamy Lavazza od lat i nigdy nie było w nim kamienia ani nic podobnego.

Jeśli masz przepustowość 10-15 filiżanek dziennie, na pewno nie kupisz kawy za 20€/kilogram. Nie ma to też nic wspólnego z tym, że maszyna kosztuje kilkaset euro, jeśli jeszcze raz przeczytam mad.giftakie bzdury. To
raczej subiektywne
odczucie, które każdy z nas ma, więc proszę pozwolić nam mieć inne zdanie niż wasze... Wniosek

jest taki, że każdy musi znaleźć "swoją" kawę, a my ją

znaleźliśmy

(

przy okazji, każdy kto pije z nami kawę jest z niej zawsze zadowolony!!!) z Lavazza.
Do każdego swojego
wink.gif

 Seite 123